Skocz do zawartości
nikonn21

[jeżyna] uprawa jeżyny bezkolcowej

Polecane posty

nikonn21    0

witam. jestem nowy na forum . jestem ciekawy czy któryś z użytkowników forum ma jakieś doświadczenia w uprawie jeżyn? chętnie wymienie spostrzeżenia

Edytowano przez dogberry

Druber    5

Ja mam,ale tylko dla siebie od zeszłego roku. Na początku leżały na ziemi ale zrobiliśmy takie stojaki i w tym roku pełno kwiatów,mam nadzieję że coś z tego będzie.

A ty kolego masz na sprzedaż czy dla siebie ?

Wiadomość z agroFakt.pl

thor1984    7

Witam, jest ktoś na forum kto uprawia jeżynę na trochę większą skalę niż w przydomowym ogródku?

nikonn21    0

witaj. napisz jakie masz odmiany, w jakim wieku i jaki owoc produkujesz( przemysłowy czy deserowy). pozdrawiem

ja mam na własny użytek

przycinanie to tylko te pędy które owocowały  najczęściej na wiosnę są suche i ewentualnie przycina te które są zbyt długie

i owocuje pięknie tylko jak słabe słonce to niezbyt słodkie owoce

gwozd    101

Ciekawa uprawa. Teraz wszyscy rzucają sie na malinę.

Napisz proszę cos więcej o uprawie jeżyn. 

nikonn21    0

malina jest dużo bardziej "chodliwym" towarem, jest duzo wieksze zapotrzebowanie i łatwiejszy zbyt. jesli chcesz coś wiedziec to pytaj

thor1984    7

Nie wiem jak w twoim rejonie ale u mnie ludzie rzucili się na malinę jak opętani? Sadzą na potęgę. Mnie interesuje przede wszystkim jak kształtowała sie cena na przestrzeni kilku ostatnich lat?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Supplisek
      Witam

Obecnie posiadam grunty o klasach ziemi jak w temacie, na dzień dzisiejszy jest tam łąka lecz chciałbym się zająć uprawą trawy na nasiona, przeważają torfowiska, częściowo piaski na wzniesieniach lekkich i miejscami bardziej zwięzła ziemia IV klasy. Czy ktoś może mi powiedzieć czy jest szansa powodzenia takiej uprawy? Dodam tylko że ziemia nie jest bardzo mokra, jedynie w miejscach - dołach przy lesie ale tragedii nie ma
    • Przez starliner
      Witajcie, jak w temacie, czy ktoś z Was może udzielić kilku rad o doborze odmiany, warunkach, nawożeniu, walce ze szkodnikami itp.
    • Przez Terlik1994
      Witam.
      Panowie szukam brony talerzowej o szerokości ok 2,5-2,7m głównie do likwidacji ściernisk i łąk, ugorów na zabezpieczeniu gumowym, na wale rurowym. Ciągnik o mocy 100km. Jakie brony polecacie?
    • Przez RubenDesiewicz
      Witam, posiadam trochę borówki amerykańskiej posadzonej jesienią ubiegłego roku i wszystko było ok. Teraz zaczęły się problemy.. Na 3 krzewach liście zrobiły się żółte i zaczynają opadać. Wcześniej już 2 krzewy mi tak padły, ale myślałem, że na dwóch krzewach się skończy.
      Do tego na niektórych krzewach na liściach mam takie plamki, brązowe można powiedzieć - czy mogli byście przeanalizować zdjęcia w załączniku i doradzić coś w tej sprawie, co robić, może jakieś środki? 

Z góry dzięki za każdą aktywność i pomoc.

• Przez Beryl
      Witam,
      Przedstawię sprawę w skrócie:
      gospodarzę dopiero 2 rok, w tym roku uprawiałem na moich polach pszenicę i pszenżyto, lecz obie uprawy były z około 30 procentową domieszką żyta. Wynikało to z tego, że ziarno wziąłem od wujka, miało być czyste a wyszło co wyszło. Znacząco na tym straciłem tzn. ziarno straciło na wartości bo tylko na pasze się nadawało.
      W tym roku chcę posiać pszenicę na części pól i moje pytanie jest następujące: czy na wiosnę znów wyskoczy mi żyto na polu z tego ziarna co zgubił kombajn ? Bo jeśli tak to jak mogę się go pozbyć aby otrzymać czystą pszenicę ?
      Dzięki za pomoc