Skocz do zawartości
News
kubagut445

CASE 5140 Nie działa podnośnik z kabiny.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kubagut445    0

Witam. Mam problem z case 5140, a mianowicie nie działa mi sterowanie dźwignią podnośnika. Z błotników i z dżojstika chodzi, a jak przestawię dżojstik raz do przodu i ustawie dźwignię w pozycje podniesioną to tylko słychać syczenie z tyłu ciągnika. Co może być przyczyną?

Wiadomość z agroFakt.pl

BENNY82    51

ja tez tak mam tyle że czasami działa a czasem nie sprawdz kable przy zaworach miedzy prawym tylnym kołem a skrzynią biegów może któryś sie urwał ? dzisiaj przed wyjazdem w pole u mnie jeszcze działało na polu już nie może to kwestia zużycia sie? tyle że u mnie są dwa wolne jeszcze kable i wiem gdzie powinne byc podłaczone ale nie mam czasu i ch podłaczyc bo urwał sie tuż przy samym zaworze i nie ma jak obrobic ani przylutowac musze pokombinowac.

kubagut445    0

Z tymi kablami mam to samo (dokładniej kolega piszę w jego imieniu :P ). Jak coś próbowaliśmy robić to jakoś to tam na jeden impuls zadziałało czy coś. Albo coś z przełącznikiem, bo i tak jest już do d*py. Albo jakiś zawór przy pompie czy coś takiego. Też tak macie, że od przełącznika na raz do przodu jest ~11.70V na elektrozaworze a z np. błotników ~12.50V?

BENNY82    51

a nie sprawdzałem napięcia... Czy próbowałes na pusto manipulowac podnosnikiem? tzn czy wtedy dział wajcha ? u mnie działa w zależnosci od ustawienia pokrętła . podnosi do góry gdy jest ustawiony na maxa do góry czuli na kopiowanie podłoza agregat itp ale ostatnio odmówił posłuszenstwa bo nie chciał podnosic na pusto podnosi czyli może byc wina przekaznika cewki zaworu.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Andre8989
      Witam! Mam problem z podnośnikiem w same explorer 90 2001r. wolno podnosi ramiona niezależnie od obrotów opadają normalnie, podczas podnoszenia silnik bardzo ciężko pracuje. Same ma rozdzielacz od hydrauliki zewnętrznej na zewnątrz i z niego wchodzi przewód do plecaka. Miał może ktoś podobny problem? 
    • Przez rafyo
      Witam. Mam takie małe pytanko. W moim casie wczoraj podczas uprawy zapaliły sie prawie wszystkie  strzałki i ten prostokąt od wskazań poślizgu kół u góry wyświetlacza:
      >>>>>>>>>>[      ]<<<<<<<<<<<<<<<<
      Tak to mniej wiecej wyglada.  Radar mysli że wciąż wystepuje poślizg kół.  Jak włącze przełącznik  od  poślizgu odrazu podnosi agregat.  Wydaje mi się że zapaliło sie to jak stanął wałek  agregatu na piachu i przytrzymało trochę ciągnik. Przedtem zapalał sie jedna, góra 2 strzałki.
      Coś się zepsuło? Styki? Czy nie daj boże komputer?
      A i pojawił się kod błedu od przelącznika na błotniku - 2 kreski poziomo, jedna na środku, druga na dole i kropka.

• Przez Robert695
      Witam.
      od niedawna w ciągniku case 5150 nie rozłącza mi przedniego napędu.
      ten elektrozawór co jest z tyłu pod kabiną działa jak się naciska przycisk napędu nad stacyjką.
      Lecz mimo to napęd pozostaje nie rozłączony.
      prawdopodobnie hamowanie przodem jest cały czas załączone.
      czujniki przy pedałach hamulca mostkowałem i nic się nie zmienia.
      Czy może mi ktoś przybliżyc jak działa ten układ od hamowania przodem??
      Druga sprawa , jak sprawdzić motogodziny?
      przekręcam kluczyk w lewo na P i nic sie nie dzieje.
      z góry dziekuje.
      pozdrwiam.

• Przez rafyo
      A co tam. Może komuś się przyda. Sory za jakość, robione telefonem z ekranu kompa bo serwisówke mam na iso.

• Przez rafyo
      Witam, tak jak w temacie wie ktoś może ile wchodzi odczynnika do casa mx 135 i podobnych. Mam do nabicia klime tylko koleś który u nas w okolicy tym się zajmuje trochę nie ogar i wątpie żeby wiedział.