Skocz do zawartości
Mati2812820

Belarus 820 | Licznik elektroniczny

Polecane posty

nakretka    0

a gdzie w belarusie z 2 zegarami jest zamontowany czujnik obrotów wom i jak on jest zamontowany?

maretekk2    8

winą za złe wskazywanie obrotomierza w belarusie jest poluzowany pasek klinowy, przynajmniej tak było w moim przypadku

kamil496    39

a gdzie w belarusie z 2 zegarami jest zamontowany czujnik obrotów wom i jak on jest zamontowany?

Nie ma nigdzie czujnika zliczającego ilość obrotów wałka.  Są tylko 2 rzędy diod ( 540/1000 ) które zapalają się przy pewnych obrotach silnika, niezależnie czy masz wałek na 540 lub 1000,  czy też jest włączony czy nie.   Taki pic na wodę

Wiadomość z agroFakt.pl

Witam Was drodzy koledzy.

Po długim czasie chciałbym wrócić do tematu który poruszyłem we wrześniu 2014 roku.

Przyczyną niedziałającego licznika prędkości w moim Brlarus 820.2  był jeden z czujników Halla, bo jak się okazało są dwa. Umiejscowione są pod zbiornikami.

Czujnik przetarł się przez obracające się koło zębate skrzyni. Nowy czujnik założyłem na 3mm uszczelkę i wszystko działa poprawnie.

Pozdrawiam zainteresowanych.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No widzisz, a wystarczyło wezwać dobrego elektronika ze sprzętem i stwierdziłby co jest przyczyną w 5 minut, sprawdzając sygnał wyjściowy z czujnika.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Cineek
      Witam, ostatnio rozkręciłem licznik od 6180 i mam pytanie co to jest z tyłu?
    • Przez Delbeta
      Witam

Jaki polecacie gruber do belarusa 952.4 moc 95KM gleby zakamienione
      teren górzysty .
    • Przez zetorr7245
      Witam,
      Gdzie znajdują się tabliczki znamionowe w maszynie Belarus 925 ? Chce go kupić i mieć pewność, że z dokumentacją wszystko ok.

W oglądanym pare dni temu traktorze jedna z tabliczek znajduje się z prawej strony na ramie, druga w kabinie z prawej strony, a z tyłu na zewnątrz kabiny są nity i nie wiem czy tam była tabliczka i została zdarta.

• Przez krzychu652
      Witam.
      Mam pytanie odnośnie WOM-u w Belarusie. Mam Belarusa 892 z 2013 r. (w sumie to jest 820 + turbina + szybsze przełożenia na skrzyni biegów) i tam jest WOM załączany mechanicznie dźwignią - której przełączenie w celu włączenia bądź wyłączenia WOM-u wymaga sporo siły. Po za tym WOM na razie sprawuje się dobrze. Nabawiłem się w tym roku trochę problemów z prawą ręką i jest mi trudno używać WOM-u (bo dźwignia ciężko chodzi), a zbliża się sezon pracy z prasą, orkanem i rozrzutnikiem obornika. Czy znacie jakieś sposoby na przerobienie tego mechanizmu, żeby lżej działał - bez zbędnych ingerencji w całą mechanikę - nie chciałbym aby powstały jakieś nowe problemy z WOM-em. Czy może możliwe jest przerobienie na włączanie hydrauliczne, bez wielu przeróbek, tak jak w modelach lepiej wyposażonych?
      Pozdrawiam.
    • Przez dzony9203
      Witam, jak w temacie.
      Po ok 2 tygodniowym odpoczynku belarusa 920 chciałem go odpalić.
      Odpalił, wszedł na wysokie obroty (na ok 15-20 sekund) i zgasł. Przy następnej próbie odpalania kręcił ale bez dymu z komina.
      Odpowietrzyłem go, jest dymek ale dalej nie odpala (długo z tym walczyłem, aż prawie zamęczyłem aku).
      Dodam że nic nie było robione od tego czasu, daw tygodnie temu jeździł i pracował na tym samym paliwie bez problemu.
      Przy kręceniu "saleje" wskazówka obrotomierza i zapalają się wszystkie diody licznika od WOM.

Proszę o poradę co może być przyczyną?
      Pozdrawiam, Janek.