Mati2812820

Belarus 820 | Licznik elektroniczny

Polecane posty

Mati2812820    3588

Witam :) Mam taki nietypowy problem z licznikiem elektronicznym w tym ciągniku. Otóż podczas jazdy nie pokazuje prawidłowej prędkości, tylko zawsze jest 0,2 km/h. Ciągnik mam od nowości i od zawsze tak pokazywał. Próbowałem zmieniać rozmiar koła tymi przyciskami u góry pod klapką, ale to nic nie dało. Ostatnio zauważyłem, że jak coraz szybciej przekręcam kluczykiem w stacyjce, to ta prędkość wzrasta - 0,3 , 0,4 , 0,5 , 0,6 km/h. Może jakieś przewody były źle podłączone? Czekam na pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ty się pytasz czy przewody są dobrze podłączone? Przecież to Ty masz ciągnik i widzisz co w nim jest. A my nie mamy szklanej kuli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jedrus    73

Elektrotechnik, po co Ty się wogóle wypowiadasz jak nigdzie nie pomagasz tylko dopierniczasz wszystkim jacy są wg Ciebie nieudolni. To nie jest forum dyskusyjne dla profesjonalistów tylko ogólnie dla wszystkich, bardziej i mniej zorientowanych technicznie. Skoro jesteś taki mądry i drażnia Cię zakładane tu tematy to daj se spokój człowieku i zajmij sie tym swoim serwisem, kup se szyld i się reklamuj jak inni normali ludzie a nie Ty w żadnym temacie nie pomagasz ale masz jak zwykle wiele do powiedzenia i przy okazji przypadkiem wszędzie reklama Twoich usług. <_<

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fircyk81    18

Dokładnie , gość do tematów nie wnosi nic, w moim też tak się zachowywał... ale czego tu wymagać od osoby która się zarejestrowała tylko po to by reklamować swoje usługi... Tak jakby chciał zrazić userow do samodzielnych napraw... Niby taki mądry a nic mądrego jeszcze nie napisał! po cholere pisać takie banialuki ?

Skąd facet ma wiedzieć czy kabelki są dobrze podłączone skoro tak jest fabrycznie???? jakby wiedział to by sie nie pytał chyba...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcine    44

Odbiegając od tego co pisze Elektrotechnik (widziałem sporo tematów w których pomógł Userom) to autor trochę dziwnie podchodzi do tematu. Skoro od początku jest usterka w ciągniku to czemu idzie z tym na forum a nie dzwoni do dilera żeby mu serwis w trymiga to przyjechał usunąć?


norweskie-lesne.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Widzisz kolego @marcine takie jest podejście ludzi. Nie mam o niczym pojęcia, więc zadaję pytanie na forum niech inni myślą za mnie i mi to naprawią. Jakby w temacie autor napisał tak: "nie pokazuje mi prędkości w takim a takim ciągniku, sprawdziłem zasilanie, napięcie wynosi tyle i tyle, nie wiem tylko jak w tym ciągniku mierzona jest prędkość proszę o podpowiedź jak to sprawdzić" to miałby udzieloną rzeczową odpowiedź. Ale jak się pisze jak dziecko w przedszkolu lub jak Rysiu z klanu no to niestety...

Skąd facet ma wiedzieć czy kabelki są dobrze podłączone skoro tak jest fabrycznie???? jakby wiedział to by sie nie pytał chyba...

A dlaczego Ty piszesz bzdury nie na temat, zamiast odpowiedzieć rzeczowo autorowi pytania? Przecież na odległość widzisz co się dzieje w jego ciągniku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr820    43

Do Autora

Musisz poszukać gdzie masz czujnik od prędkości, jeśli dobrze pamiętam to powinien być gdzieś na zwolnicy tylnej (ręki nie dam uciąć), a jeśli nie to rozbierz te boczki, rozkop instalacje i sprawdzaj gdzie idzie każdy przewód od Licznika... Może czujnik jest zepsuty. Opisz bardziej co się dzieje, jak przekręcisz kluczyk to pokazuje godziny pracy czy od razu prędkość?? A jeśli nie czujnik to prawdopodobnie licznik do wymiany, miałem ten sam problem więc trochę się dłubało w ciągniku...


KPK Kumurun Team


Zanim komuś pomożesz, zastanów się czy on by ci pomógł!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johenek    5

koledzy mam takie nie typowe pytanie da się jakoś cofnąć licznik bo wczoraj licznik coś się schrzanił i pokazywał 9999 (prawdopodobnie się skala skończyła bo już nie nabija więcej godzin) chciał bym go cofnąć do takiego stanu jak był czyli 6600mth, sprawdzałem kable i nigdzie nie są przerwane ani przetarte.


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam Was .

Chciałbym odświerzyć temat.

Mam taki sam problem , a mianowicie

Kupiłem cztero letni Belarus 820.2 sprowadzony i od początku pokazywał 0,2 lub 0,3 km/godzine już kupiłem nowy czujnik i nic nie dało.

Jak sprawdzić resztę instalacji i jak naprawić błąd?

Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Żarówką z dolutowanymi dwoma przewodami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem ale proszę o wyjaśnienie jak działa to ustrojstwo. O ile to możliwe proszę podpowiedzieć jak dokładni to zrobić.

Nie pytałbym jak bym znał jakiegoś mechanika.

Pozdrawiam wszystkich zainteresowanych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

We własnym zakresie możesz jedynie sprawdzić przewody czujnika tą żarówką i nic więcej. Reszty nie jesteś w stanie opanować. I żaden mechanik tu nie pomoże, bo i tak nie będzie wiedział co zrobić i nie będzie miał czym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wacyniak    0

Połączono.

 

 

 

Witam. Mam mtz 820 z 2012 r. od jakiegoś czasu przestał działać obrotomierz i licznik motogodzin (wyświetla tą samą wartość). Może ktoś podpowie jak to naprawić.

 

 

Wystarczyło tu zapytać zamiast zakładać nowy temat. Następnym razem będzie ostrzeżenie.

Edytowano przez Elektrotechnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie zrobiłem i niestety przewody od czujnika do licznika są całe. Przykro tylko,że jest licznik a nie działa.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Skoro przewody są całe, to pozostał czujnik i sam licznik. Czujnik można łatwo sprawdzić, więc jest prosta droga do znalezienia usterki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za zainteresowanie. Nawiązując do tematu, to czujnik już kupiłem bez sprawdzania, ponieważ nie wiedziałem jak to zrobić. Pozostał do wymiany licznik. Zstanawiam się tylko co z ilością motogodzin, jaki będzie koszt i dostępność?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Wiem, że masz nowy czujnik, ale piszę o jego sprawdzeniu, bo nowy nie znaczy sprawny. Co do jego sprawdzenia, to nie chodzi o to, że nie wiesz jak tylko, że nie masz czym. Do tego potrzebny jest oscyloskop. Dlatego najpierw należy sprawdzić czujnik zanim wymienisz licznik, bo koszt licznika jest spory. Nie wiem jaka teraz jest cena licznika do Belarusa, ale jakieś dwa lata temu wymieniałem licznik w Pronarze i kosztował on 1800 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlamaj1    186

Elektrotechnik, nie strasz mnie bo w pronarze obrotomierz mi też szwankuje - raz pokazuje dobrze a raz co chce. Do niedawna pomagało włączanie świateł. Zależy mi bardziej na wskazaniu motogodzin (liczydło mechaniczne) - niby "idą do przodu" ale czy tak jak powinny? Jeśli by miał kosztować 1800 to bym wolał założyć "stary" licznik od mtz-a na linkę - pewnie by się dało i by było dużo taniej. Jeszcze nie szukałem przyczyny (oczywiście w miarę moich możliwości) ale zimą pewnie zacznę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CamilloVII    18

Ja też tak mam w 82a... Czasem obrotomież działa normalnie a czasem mimo 1500 obrotów wskazuje jakieś krańcowo niskie wartości. Dodam że inne wskażniki działają normalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie mieszajcie wszystkiego w jednym worku. Pokazywanie prędkości i obrotów to są dwie różne sprawy, tak samo przyczyny tych uszkodzeń są zupełnie różne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekc    65

Ja też tak mam w 82a... Czasem obrotomież działa normalnie a czasem mimo 1500 obrotów wskazuje jakieś krańcowo niskie wartości. Dodam że inne wskażniki działają normalnie.

 

spadajace obroty mogą też świadczyć o poślizgu paska klinowego na alternatorze


Jedyne co mnie kręci to karuzela !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nakretka    0

witam. mam takie male pytanie odnosnie elektronicznego licznika, a mianowicie czy da sie stara deske rozdzielcza z zegarami przerobic na mowego typu elektroniczna z tymi dwoma scalonymi wskaznikami? nie wiem czy ktokolwiek probowal robic taka zmiane a ze robie remont to moze i warto bylo by sie z tym pobawic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Oczywiście, że się da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Llukas123
      Witam wszystkich
      Prosze o pomoc w rozwiazaniu problemu w Belerus-ie 920... Dokladnie rzecz biorac jakims cudem olej z układu hydrualicznego przedostaje sie do skrzyni biegow... Czy ktos z forum mial styczność z taka awaria ?? Bylem u paru znajomych rolnikow, ale kazdy mowil co innego...jeden z nich  stwierdzil ze to wina pompy hydraulicznej 
      Jak myslicie .. Pozdrawiam 
    • Przez toobek
      Witam szanownych kolegów. Mamy taki problem z kuzynem. Posiada on BELARUSA 952 i gdy naciśnie przycisk do grzania świecy płomieniowej to załącza się również rozrusznik. Nie zawsze się tak dzieje, powiedzmy raz na 5 naciśnięć. Rozebraliśmy deskę rozdzielczą, wszystkie wiązki. Przekaźnik od świecy działa prawidłowo świeca grzeje, ale czasami również odpala. Może ktoś się orientuje gdzie szukać przyczyny, albo miał ktoś taki problem? Z góry dziękuję za wszelką pomoc i pozdrawiam !!
    • Przez grodzioman
      Panowie ratujcie. Potrzebuję opis bądź zdjęcie jak podłączyć przewody do stacyjki do Belarusa 920 2007r. Wypadła mi stacyjka podczas wymiany i rozłączyły się przewody.  Stacyjka nowego typu, nie moge się połapać który był gdzie. Sprawa dość pilna bo zostałem bez tura przy bydle. 😒
    • Przez potok
      Czy jest możliwe zamontowanie wysprzęglika i pompki od innego ciągnika aby praca sprzęgła była bardziej wygodna.
       
    • Przez AgroRolnikŚląskiTeam
      Witam , szukam mechanika od silnika d243 Pronar Mtz Belarus , ciągnik to Pronar 82 SA ale silniki mają jednakowe jak inne pochodne modele ... Jeśli ktoś miałby namiary na mechanika to bardzo byłbym wdzięczny . Województwo Śląskie .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj