Zaloguj się, aby obserwować  
griga

Olej roślinny zamiast ropy?

Polecane posty

griga    1080

Od jakiegoś czasu dolewam do ropy olej rzepakowy 1:1 i nie widze różnicy w C360 3P Czy ktoś jeszcze tego próbuje?? Cena oleju w zeszłym roku to 2,2zł/l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

a powiesz gdzie masz taki tani olej?

bo tez o tym myslalem ale jak mi mowili to bylo 2.6 wiec niewiele taniej od lepszego ON


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080

Olej kupowałem w markecie na promocji. A teraz faktycznie jest po 2,6 ale jak ma sie więcej ha to warto kupić prase kosztuje min 5500zł netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

ale jakie sa koszty

wcale nie male a ile roboty, ile pradu to ustrojstwo kosztuje

a pozniej dalej to nie jest w 100% legalne paliwo :(


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080

Dzis policzyłem koszty może coś pominełem ale przy wytłaczarce za 5500zł netto i cenie rzepaku 900zł/t i wytłoczeniu 3500 w roku oraz cenie makuchów 550zł/t litr oleju wychodzi 1,94zł/l a przy cenie rzepaku 700zł 1,34zł/l Wliczając w to też koszty energi elektrycznej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

Jak juz jestesmy w temacie to szukam prasy do tloczenia oleju z rzepaku

co polecicie?

pozdrawiam


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
godles5    1

ja mam przerobionego u-902 tzn.podłączyłem do nagrzewnicy podgrzewacz,który grzeje olej i silnik chodzi ok.Co prawda nie jeżdżę na samym oleju rzepakowym 70%oleju rośl. ale dzięki temu nie stosuję żadnych zaworów filtrów itd.Ale teraz mam taniej zwykły olej od Białorusinów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FQ    0

Mam juz przejechane C15-tka blisko 20 tys km na roslinniaku,mieszanym pol na pol z ON,a czasem z opalowem i nie widze zadnych zmian,jesli bedzie dalej wszystko ok zaczniemy to lac z ojcem do ciagnikow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszzz    0

3P to akuraty pojedzie na wszystkim, czy to rzepakowy czy roslinny nie robi mu to różnicy. Natomiast nie radze takich eksperymentów w 3512 i jemu podobnych modelach. Pompa paliwowa do wymiany ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315
Od jakiegoś czasu dolewam do ropy olej rzepakowy 1:1 i nie widze różnicy w C360 3P Czy ktoś jeszcze tego próbuje??  Cena oleju w zeszłym roku to 2,2zł/l

ale np ja widzę jak taki pojazd przejedzie mi kolo nosa ;)

wali frytkami i tyle ;>


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebastian    0

ja ostatni kupilem to cholrestwo (60litrow 60% ropy i 40%zrepakowego) ciagnmik niedosc ze smrodzi ze nos w muzg soie chowa to jeszcze ciagnim nie ma mocy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

ja pierwszy raz nalałem do mojego 3p szysty olej roslinny i nie było zadnych problemów

teraz leje nawet do mojego jd 3140 ale 1:1 i tez jest dobrze.... nie ma zadnej roznicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grześ    4

Sąsiad leje do 330 i 12111 ponad połowę oleju roślinnego surowego tłoczonego na zimno przez jednego gościa u mnie i jeździ bez problemu tylko gorzej mu zaczoły odpalać jak się zrobiło zimno z rana. Ale jak podgrzeje 330 swiecą to nie ma problemu a zetorek jak pokręci trochę to zaskoczy.


The Truth Is Out There

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mały    0

ja też leje 1:1 do c-360 c-330 i do u1012 rzeczywiście trochę gorzej palą w c-360 nie mam tego problemu pompa po regenracji i odpala bez problemu co do mocy to przy orce tak jakby było jej wiecej ale w sumie sam nie wiem na pewno nie spadła co do smrodu to kwestia przyzwyczajenia mi to lepiej pachnie jak spaliny z zwykłej ropy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EREM111    0

Ja leje do MTZ-ta 82 ze jezdze prawie na czystym... slabo odpala jak kazdy MTZ bo to normal w tych zlomach ale przynajmniej paliwo z BIEDRONKI jest tanie i nie zanieczyszcza srodowiska :D:D a pozatym troche kopcia ale ładnie pachnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arassso    3

ja do c 360 w lato czysty lałem to nic nie zauwazyłem tylko jest jeden minus jak robie w polu i przycisne troche ciagnik a głodny jestem i zaleci mi z komina plackami ziemniaczanymi i albo frytkami to nie moge juz. A w rolniczym przegladzie technicznnym ze jak sie jezdzi na oleju roslinnym to podobno moc silnika wzrasta o 15 % tak pisało. a olej to jak trzeba w w iekszej ilości to po 2,2 da rade kupic jak sie bieze z 500 litry . ciekawe jak bizonik by chodził na oleju .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61
ja do c 360 w lato czysty lałem to nic nie zauwazyłem tylko jest jeden minus jak robie w polu i przycisne troche ciagnik a głodny jestem i zaleci mi z komina plackami ziemniaczanymi i albo frytkami to nie moge juz. A w rolniczym przegladzie technicznnym ze jak sie jezdzi na oleju roslinnym to podobno moc silnika wzrasta o 15 % tak pisało. a olej to jak trzeba w w iekszej ilości to po 2,2 da rade kupic jak sie bieze z 500 litry . ciekawe jak bizonik by chodził na oleju .

u mnie było to samo 60 trochę tylko na próbę a potem połowa baka do 3p(czystego rzepakowego) w 3p jakiś czarny smolisty osad osadzał się na kominie i tak skończyła się przygoda z olwjem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrkram    0

arassso z kąd jesteś i i jak bym wzioł na przykład 1000 litrów to w jakiej cenie by był ten olej. Jak cosc to sie odezwij na gg 1714999

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

a silnik sie od tego oleju nie psuje?i jaki jest lepszy roslinny czy rzepakowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiek360    1

Ja w tym roku swoją c-360 zamierzam na oleju roślinnym jeździć tylko nie wiem czy podgrzewacz wystarczy aby na czystym jeździć (co będzie z filtrami i wtryskami) :( jerzeli nie to 1:1 z opałem. Zawsze to ekologiczniejsze niż czysty opał :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arassso    3

powiem tak czysty w lacie pujdzie.i leprzy jest rzepakowy .a ja kupowałem w marketach po promacyjnych cenach albo kumpel mi przywoził pracował w marketach jak nie sżło albo termin wazności juz sie konczył to promocja a po terminie ważności to to jako odpad szło i przywoził mi kumpel . a smolisty osad to nic ci to nie zrobi . uwazac trzeba z temp otoczenia bo jak zimno sie zacznie robić trzeba wypalić olej i nalac ropy bo jak wiadomo to c 360 ma wrazliwe koncówki i mozna je zwalic przez samego siebie. a u mnie to juz duzo ludzi jezdzi na oleju . a psuc to sie nie zauwazyłem zeby coś psuło . tylko jak jakis syf jest to sie szybciej zapowietrzy wiadomo olej ma wieksza lepkość i jak syf czy cos pujdzie to łatwije sie zalepia. a to co pisałem ze jak sie bierze wiecej to sie taniej da to ta meta sie skonczyła niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopek22    3

ja bym nie polecal wiecej niz 20 -30 % oleju z marketu lac, a policja na drodze jak zlapie to co????

 

jazda na oleju roslinnym jest nie dozwolona chyba???

a czy po polu mozna??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez t-tas
      pytam Was jako praktyków jakie lejecie oleje do skrzyni biegów w ciagnikach Ursus,Zetor.Osobiście niemam ciągnika ale czasem zdarza mnie się grzebnąć(ostatnio długa walka z zetorem 7245) i zastanawiam się jaki olej lejecie do skrzyń skoro olej ten zasila układ hydrauliczny. wiem,że olejem który można lać do skrzyni i hydrauliki jest Boxol ale ludzie leją hipol-ostatnio przez hipol w skrzyni zetora nauczyłem się rozbierać i składać na czas podnośnik i rozdzielacz zetora i to z zamknietymi oczami
    • Przez MFargo
      Witam poleci ktoś zamienik oryginalnego filtra paliwa do claasa ? 
      2008r
    • Przez artur04c
      Witam
      Czy stosował ktoś olej do skrzyni MANNOL Multifarm STOU 10W-40 chcę zrobić jako zastępczy fusch agrifarm 10w40, ale może ktoś ma doświadczenie z mannol ?
    • Przez seba2017
      Witam. Chciał bym przejść na jeden olej we wszystkich ciągnikach  ( starszych) bo teraz używam w każdym inny. Firma wykonująca remont silnika polecała mi Mobil Delvac 15w40 lub lepszy. Zauważyłem że polski olej Platinum Ultor Plus 15w40 ma te same klasy jakościowe  API: CI-4/CH-4/CG-4/ SL/ SJ    w ACEA też podobnie: E7/ E5 /E3/B4 /B3 /A3. Czy będzie różnica w ochronie silnika w ciężkiej pracy w wysokiej temperaturze stosując jeden i drugi olej. Jeżeli byłaby podobna jakość to wybrał bym polski olej z racji patriotyzmu zakupowego. O różnicę w cenie mi nie chodzi. Jakie jest Wasze zdanie: nie będzie za dużej różnicy między tymi olejami czy Mobil jest zauważalnie lepszy ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj