Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
przemekaerox

Pryszczarek zbożowiec

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

post-19430-0-95265000-1401909340_thumb.jpg

Informację z netu: Jaja składane są w złożach na dolnej i górnej stronie blaszki liściowej, wzdłuż nerwów liścia w taki sposób, że koniec jednego jaja zawsze dotyka początku następnego. Jaja są czerwonopomarańczowe o długości około 0,3 mm i szerokości 0,08 mm. Rozwój embrionalny trwa około 8 dni.

Proszę o napisanie własnych doświadczeń na temat zwalczania pryszczarka zbożowca, w którym momencie najlepiej wykonać oprysk? Dodatkowo wstawiam zdjęcie złożonych jaj na liściu flagowym w pszenicy ozimej.

stas    2

Dopiero teraz masz złożone jaja przez pryszczarka? U nas w lubelskim już 10 dni temu trzeba było pryskać, ale dobrze wypadło, bo razem z opryskiem od grzyba poszedł pyrinex w dawce 0,5l i załatwił przy okazji skrzypionkę. Na samego pryszczarka wystarczy najtańszy pyrytroid.

,, Bo ja się czuję .......... maleńki jak robak, ......... ale króla nie widzę większym od siebie. " - jak mawiał Pan Franciszek.

Wiadomość z agroFakt.pl

Wyczytałem, że jedną z metod zapobiegania występowania pryszczarka, jest wysiew odmian zbóż, które posiadają cechę ścisłego przylegania pochew liściowych do źdźbła. Czy ktoś może mi napisać jakie odmiany pszenicy mają taką cechę?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez LuckyLuke
      Witam serdecznie
      Planuje stworzyć plantacje żurawiny wysokiej na początek niecały hektar.

W styczniu kupiliśmy z żona 2.5 hektara ziemi
      Klasa 3a. Gliniasto ilowa.
      Będę robił staw oraz zbiornik na wodę do podlewania .
      Zbadalem ziemię
      W podglebiu nie mam wapna mam magnez ale w małych ilościach.
      Chcę wybrać 30cm ziemi i zastąpic ją torfem mieszanym z piaskiem.na do wyloze folie.
      Będę w najbliższym czasie szukał całej instalacji natryskowej do ochrony przed mrozem oraz nawadniania.
      Chciałem zrobic plantacje zalewana woda niestety mam tylko 200tys przeznaczone na te plantacje a uprawnienia wodno prawne kosztują majątek.
      Jest ktoś na forum kto mógłby mi pomóc doradzić w tworzeniu plantacji ? Bardzo prosilbym o pomoc.
      Uparlem sie na te żurawinę i nie odpuszcze.
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez polac
      Witam! No więc na wiosnę najprawdopodobniej będziemy siali Facelie i mam kilka pytań związanych z uprawą tej rośliny a konkretnie jak uprawić pole pod ta roślinę,jakie nawozy stosować i jakie są choroby i szkodniki tej rośliny.???
      Pozdrawiam.