Gość Profil usunięty

Ciągnik na 40+

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam wszystkich.

Ostatnio myśle o nowej maszynie w moim parku maszynowym a mianowicie ciągniku John Deere.

Interesuje mnie coś z serii 6r i 6m najlepiej ciągnik 150 kmsmile.gif pewnie będą to 6150r oraz 6150m.

Gdy przeglądam na internecie to wpadł mi w oko jeden z ciągniczków John Deere a mianowicie 7720 smile.gif

I tutaj moje pytanie czy ciąnik 7720 nie byłby za duzy jak na ok 40ha ?

Mamy aktualnie 6620 jako ciągnik główny i chcemy coś większego.

W planach mamy także zakup/ dzierżawę ziemi jeśli będzie to możliwe to jak największą ilość smile.gif

 

Jeśli możecie powiedzcie mi coś więcej o tej maszynie 7720 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Jeśli w planach macie powiększanie areału zapas mocy się przyda grunt to byś miał do niego co zapiąc bo ON kosztuje a śmigać ze zbyt małym sprzętem to tez nie sztuka. :)


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil84    3

trudno doradzić ale powiem ci tak jak te 40 ha powiększysz o jakieś 20 ha to powinno starczyć ci tego 6650 natomiast jeśli planujesz większy rozwój to bież tego większego tylko jak ja bym brał taki traktorek to koniecznie przedni TUZ i WOM. więcej o tym ciągniku ci bardzo nie powiem nie miałem bardzo doczynienia z JD. znajomy teraz kupił takiego 100 konnego i jest bardzo zadowolony. przemyśl wszystko to coś wybierzesz. powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tak się teraz zastanawiam nad usługami tz jakaś orka, siew itp i ten ciągniczek :) i kolego mam 6620 nie 6650 :P

myśle, że gospodarstwo możnaby powiększyć mniej więcej do 80ha może więcej ale to tylko spekulacja czysto teoretyczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Dużo tych usług? Jeśli planujesz do takiego areału powiększyć to napewno się przyda. Musisz to przemyśleć i rozważyć. Ja pracując na usługach własnego areału z dzierżawami posidam trochę ponad 30ha posidama 5 ciągników i czasami nie daję rady się wyrobić.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

no jeśli chciałbym 7720 to odrazu inne maszyny i jakbyście mogli poiwiedzieć tak orientacyjnie jakie i ile by to wyniosło: ) mogą być lekko używane :P

a co sądzice czy lepiej kupic nową 6150r (pomysł taty) czy 7720 (mój pomysł)

Ja osobiście myśle teraz nad starszym bo gdy rozmawiałem z serwisantem to powiedział, że maszyna ta jest nie do zajechania jeszcze na powerquad tym bardziej :)

I kolego co do usług to ile by się dało to bym brał :) głównie bym chciał tak jak pisałem orka i np siew jeśli byliby chętni :P to zaczął bym 6620 :P

i czy ten 7720 nie spali więcej ?

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ksw512    0

Ja na twoim miejscu kupił bym 6150r tylko nie wiem czy masz tyle pieniędzy ten ciągnik w full opcji to cena około 450-500 tyś.... Ja właśnie też mam zamiar kupić nową maszynę i zastanawiam się nad New holland t7 170. Na twoim miejscu też bym się porozglądał za new holland,case,valtra dobre maszyny a w porównaniu do nowej r to są tanie jak barszcz ... Ale jeśli masz tyle środków to napisałem wyżej to kupuj 6150r świetna maszyna ... A co do 7720 to pali jak smok (; 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolego jeśli nie dokonałeś wyboru, to zgadzam sie z przedmówcą, a mianowicie jeśli masz możliwość to warto postawić na nowy sprzęt, bo po 1 masz gwarancję, po 2 masz pewność, że nikt nie katował tego ciągnika i jak zadbasz tak będziesz miał od nowości, a te 150km spokojnie ci starczy na areał tych 40, 80 czy nawet 100ha, tym bardziej że miał by takiego wspaniałego pomocnika jakim jest John deere 66x0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez przekręt
      https://www.olx.pl/oferta/kola-420-85r34-i-340-85r24-16-9r34-13-6r24-komplet-nowe-felgi-opony-CID757-IDzLlu9.html
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj