Zaloguj się, aby obserwować  
savas

Pomiar gestosci bel

Polecane posty

savas    3

Znalazl ktos moze wyniki pomiaru gestosci bel z 2013 roku, bo nie widze tego nigdzie, tylko za 2012 z Kakolewa http://www.agrofoto.pl/multimedia/galeria/14103,825.html#topPage swoja droga nie wiem czemu te wyniki tak sie roznia miedzy soba, i czemu np. Lely 445 ma duze lepszy wynik od 535...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Groszek87    0

Tak na pierwszy rzut oka te wyniki wyglądają realnie 1 miejsce fend 2-mchale 3-john deere. Ale tu raczej jest podana waga a nie gęstość. Ciekawe skad by wzieli taki Piknometr. Moim zdaniem by pokazać najlepsza prase należało by dać każdej z ha pola i średnią z tych bel wyliczyć na dodatek czas. Bo nawet najgorszą prasą co ma klapę na zamki da radę ukręcić dobrze zbitą belę tylko czasu na to potrzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morfi81    30

podzielili tutaj wagę każdej belki przez jej objętość, bo te wszystkie prasy nie robią identycznych rozmiarów belki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak na pierwszy rzut oka te wyniki wyglądają realnie 1 miejsce fend 2-mchale 3-john deere. Ale tu raczej jest podana waga a nie gęstość. Ciekawe skad by wzieli taki Piknometr. Moim zdaniem by pokazać najlepsza prase należało by dać każdej z ha pola i średnią z tych bel wyliczyć na dodatek czas. Bo nawet najgorszą prasą co ma klapę na zamki da radę ukręcić dobrze zbitą belę tylko czasu na to potrzeba.

 

Tu jest podana gęstość, przecież jest napisana jednostka... Belka np. z prasy NH BR6090 ważyła 788,2 [kg]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

3,14 * 0,625^2 * 1,20 = V

m = d*V

m =536,2 *1,47

m = (+/-) 788,2

bez zaokrągleń podczas obliczeń oprócz pi = 789,2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Groszek87    0

Tu jest podana gęstość, przecież jest napisana jednostka... Belka np. z prasy NH BR6090 ważyła 788,2 [kg]

Kurcze jaki ty mądry jestęś w życiu bym na to nie wpadł

Edytowano przez Groszek87

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kurcze jaki ty mądry jestęś w życiu bym na to nie wpadł

Jestę jestę..." Ale raczej tu jest podana waga, a nie gęstość" ... więc czego się stroszysz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
savas    3

Nh w drugim pomiarze duzo lepiej wypadl, moze wtedy mial noze wlaczone, co ciekawe jd jest bez zamkow i miala dobry wynik, a juz 744 prasowowijarka kiepsko a to na tej samej prasie jest zrobione, moze za slaby ciagnik mieli..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    749

na moje to wszystko powinien robić jeden operator jeden ciągnik i przy tych samych prędkościach wom i ciągnika i porównywalnych pokosach bo tak każdy mógł zrobić lepszą jak się pożadnie postarał czyli wszystko zależało od operatora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Znalazl ktos moze wyniki pomiaru gestosci bel z 2013 roku, bo nie widze tego nigdzie, tylko za 2012 z Kakolewa http://www.agrofoto.pl...25.html#topPage swoja droga nie wiem czemu te wyniki tak sie roznia miedzy soba, i czemu np. Lely 445 ma duze lepszy wynik od 535...

 

Zapewne większość operatorów zapewne handlowców nie ma pojęcia jak sie ustawia prasy i jechali tak jak prasa wyszła z fabryki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Ferdek07
      Co wiecie na temat nowych wymagań odnośnie dobbrostanu na zebraniach straszą pomiarami stężenia gazów na podwórku i w oborze, pomiarami poziomu hałasu i bóg wie jeszcze czym, straszą sankcjami, jak to będzie w praktyce i podział na małych których to niby ma nie dotyczyć i nie muszą się bać i dużych których będą karać, duży tzn jakie jak ktoś ma z 10 krów i z 10 szt młodzieży w jakichś dobudówkach zrobionych do stodoły to już ma się bać
    • Przez pzzp5
      Witam.Pożyczyłem od kolegi zegar do mierzenia ciśnienia hydrauliki,popiołem do złącza hydraulicznego i o dziwo wyszło mi tylko 70bar,w prawdzie podnośnik słabo podnosi.Jeśli to prawda że MF 698 ma 2 pompy,do podnośnika tłoczkowa i do hydrauliki zewnętrznej zębata,to wygląda na to że zmierzyłem ciśnienie zębatej.To gdzie podpiąć zegar aby zmierzyć ciśnienie w tłoczkowej?I jakie ciśnienie powinna mieć pompa tłoczkowa i zębata? Dziękuje za pomoc.
    • Przez Nathir
      Witam
       
      Mam opryskiwacz 2500 l z komputerem.
      Jak zmierzyć ilość wody wlanej do niego?
      Podwórko mam nierówne, skali nie ufam.
      Szukam czegoś jakby wodomierza, ale przeczytałem, że dokładność jego wskazań mocno zależy od przepływu.
      U mnie ciśnienie w kranie mocno się różni zależy od tego co sąsiedzi robią.
       
      Zwykły wodomierz za parędziesiąt złotych wystarczy?
      Są może jakieś dedykowane urządzenia do takiego zastosowania?
    • Przez marcin80wlkp
      Witam. Dziś po godzinnej pracy w polu sprawdziłem ciśnienie na pompie. Jeden obieg, który idzie na hydraulikę zewnętrzną pokazuje 170-180 atm, drugi przy skręconych kołach, rozgrzanym oleju i ok 1000obr/min pokazuje 80 atm. Wspomaganie ciężko mi chodzi, do tego coraz ciężej wchodzą mi biegi i obstawiam że to przez to, że padła druga sekcja pompy. Czy bez zastanowienia mogę zamawiać nową, czy jest możliwe, że jeszcze coś innego może być nie tak?
    • Przez aga19892010
      poszukuje eurozłącza ,do króćców pomiarowych ciśnienia w skrzyni,sprzęgle  do massey ferguson 8140.może ktoś wie o jakich symbolach te eurozłącze kupić lub od czego dopasować
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj