Skocz do zawartości
miodekhga

Rozłańcza się wałek WOM podczas pracy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

miodekhga    0

Witam posiadam zetor 6045 podczas pracy z kosiarką lub rozrzutnikiem rozłącza się wałem WOM opada ta mała dźwignia do włączania (jest tam luz), mógłby ktoś podpowiedzieć co trzeba wymienić aby wyeliminować ten luz?? druga sprawa w jakie są położenia tej dźwigni i ile ich jest, może ma ktoś jakiś schemat.

casejx    30

Dzwigienka od wom jest calkiem luzna czy stawia jakis opur? I czy wlacza sie wom czy wogle sie nie wlancza?

Edytowano przez casejx

DarekD    56

od położenia skrajnego , dolnego masz : 1-napęd samej pompy podnośnika ,2-pompa +wałek niezależny , 3- neutralne położenie wszystko łącznie z pompą odłączone , 3- wom zależny od włączonego biegu (pompa nie działa w tym położeniu) .

Luz pewnie masz pomiędzy dźwignią a sworzniem wychodzącym z pokrywy skrzyni ( elementy te są połączone kołkiem )

Wiadomość z agroFakt.pl

miodekhga    0

dźwignia włączania jest luźna ale da się ją włączyć, czasami z problemem wtedy trzeba włączyć bieg i ruszyć skrzynią.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Thomas2135
      Witam. Otóż jak włączę tą dźwignią pod siedzeniem wałek WOM to ze skrzyni dobiega dziwny odgłos, coś jakby trykanie, zgrzytanie jakby się coś ocierało. Po wciśnięciu sprzęgła hałas ustępuje. Dodam, że przy włączaniu tej dźwigni jest zgrzytanie jakby koła zębate nie mogły się zazębić. Ciągnik kupiliśmy niedawno(bez instrukcji obsługi), więc trzeba się domyślać wszystkich funkcji i powodów niedomagań.
      Dzisiaj jak go zapaliłem i próbowałem szukać przyczyny to zauważyłem, że hałas ustępuje jak przełączę dźwigienkę z pozycji "zając" na "żółw" (czyli włączę wzmacniacz momentu). Napiszcie jak to można naprawić

P.S. A może ktoś miałby chęć napisać do mnie na GG i wyjaśnić mi działanie tych dźwigni przy kierownicy, tzn co włączają i kiedy można ich używać a kiedy nie.
      Za pomoc z góry bardzo dziękuję.
    • Przez look9023
      Czy do prac na łąkach lepiej wybrać r2 86, czy r3 100?
    • Przez marcin7795
      Witam. Mam taki problem z WOM w ursusie tzn. Wszystko się załącza jak należy tylko jak ma ciężko to się rozłącza i słychać zgrzytanie jak obroty dam małe obroty silnika to wałek się załącza do daje gazu i pracuje ale gdy ma ciężko to z powrotem to samo. Co się dzieje? Jaka jest przyczyna?
    • Przez modelarz
      Witam, mam taki problem z ciśnieniem oleju we władku. Na zimnym oleju na wolnych obrotach ciśnienie około 3,5bar na na max. 4bar., przy rozgrzanym oleju na wolnych około 2,8. I teraz pojawia się problem nie ważne czy olej zimny czy ciepły podczas jazdy czy to bez obciążenia czy z strasznie wariuje ciśnienie oleju, wskazówka waha się międy 0-4bar.Nieraz podczas jazy jest wszystko ok. ciśnieni 4bar, a nieraz wskazówka wariuje i przez dłuższy czas waha się między 0-1. Wymieniałem już dwa razy pompę olejową i cały czas to samo. Dodam że ciągnik po kapitalce. Czy miał ktoś taki przypadek ?? Pozdrawiam
    • Przez rolnik9518
      Witam jestem tu nowy może ktoś pomoże od kilku dni w ciągniku MTZ 82 podczas hamowania coś stuka tak jakby z lewej strony nie jest to napewno hamulec bo odpinałem i stuka dalej stukaniejest najbardziej słyszalne przy hamowaniu niezależnie czy hamulcem nożnym czy ręcznym słychać też to stukanie podczas cofania wie ktoś co to może być? Z góry dzięki za odpowiedzi