vIcToRy

Renault

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
artur21    0
Artur twój Renault ma 95 km??..A ile ci pali??

 

ja nim nie jeżdżę tylko ojciec i nie wiem jak jest ze spalaniem , a koni gdzieś wyczytałem ze 97 KM

 

a z tym przełożeniem olik ci nie powiem nie chce mi sie łazić do garażu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MiRol    53
Też coś słyszałem na temat tej skrzyni, nie wolno jej holować na wyłączonym silniku.. bo jeszcze bardziej ją szlak trafi :P

 

Samochodu z automatem podobno nie wolno zbyt długo holować bo skrzynia padnie

 

Mój znajomy ma Renówke (chyba z 95 roku z taka nowszą maską) ma 85 km z turem chodzi, awarii nie miał, fajny ciągnik itd, chyba z Claasem mają coś wspólnego tak mi się obiło o uszy


http://www.youtube.com/user/Michalek69pl
Zapraszam do oglądania :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7
Samochodu z automatem podobno nie wolno zbyt długo holować bo skrzynia padnie

 

Mój znajomy ma Renówke (chyba z 95 roku z taka nowszą maską) ma 85 km z turem chodzi, awarii nie miał, fajny ciągnik itd, chyba z Claasem mają coś wspólnego tak mi się obiło o uszy

 

Claas kupił licencje na produkowanie reno pod swoją marką. To jest to samo :P


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Chyba raczej nie kupił licencji (bo i po co ? ) tylko kupił od renault produkcje ciągników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7
Chyba raczej nie kupił licencji (bo i po co ? ) tylko kupił od renault produkcje ciągników.

 

No racja. Jest tak jak kolega mówił. Ale i tak to jest Renault tylko w skórze Claasa.


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

A w ostatnich rocznikach renault były silniki JD czy jeszcze mwm (deutz) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Gwoli ścisłości mwm to nie silnik mana tylko mwm :D Tak samo wiele osób mówi, że reno mają silniki Fendta :D A tak naprawde Renault, Man i Fendt mają silniki fabryki mwm, która została wykupiona przez deutza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vIcToRy    0

Ma ktoś może książkę serwisową(instrukcje?) do ciągnika renault 110.14..

I czy w ogóle jest taki model jak 110.14 ts ??

 

no to tak:wyposarzeniem radził bym ci case.
--->Nie powiedziałbym że case 1056xl ma lepsze wyposażenie od renówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal25    0

ja mam reno 8914 niedawno kupilem i jast w trakcie testow,musialem wymienic weze do nagrzewnicy,w pracy z plogiem 4#40 rabewerk 10 litrow na motogodzine,pozatym jeden problem wyskakuje 1drogowa podczas orki(wyskakuje z reduktora)zastanawiam sie co to moze byc .na masce napisane blocomatic albo reduktor rozwalony albo zeby nie przeciazyc skrzyni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Samochodu automata nie wolno cholowac!! Widac ze nawet chodza te Renault. Mysle ze nie ma sie czego bac i kupowac. :huh:


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renia10354    0

Witam! Mam trzy renóweczki 95.14, 103.14 i 103.54. wsystke spisują się na medal, nie mam z nimi żadnych kłopotów!! 103.54 kupiłem z uszkodzonym sprzęgłem, naprawiłem sam!!koszt naprawy 0zł i dwa dni w garażu :) Polecam renówki ze względu na prostą budowę i obsługę i bezawaryjność!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FISH    0

A wie ktoś może ile oleju wchodzi do silnika i ile do skrzyni biegów do 103-54. Czeka nas wymiana tych olejów i filtrów dlatego chce wiedzieć ile musimy kupić. Z góry dzięki!


Sprzedam walce młyńskie: gielda.agrofoto.pl/walce_mlynskie-o263.html
oraz MF 165 w dobrym stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik2222    0

trudno powiedziec ale raczej case :)


Ursus jest najepszym traktorem,każdy to wie.Żaden traktor przy nim nie liczy się.Zapraszam do obejrzenia moich filmików na You Tube.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbina    10
Gwoli ścisłości mwm to nie silnik mana tylko mwm :) Tak samo wiele osób mówi, że reno mają silniki Fendta :) A tak naprawde Renault, Man i Fendt mają silniki fabryki mwm, która została wykupiona przez deutza

 

Dokładnie tak jak kolega pisze, w silnikach MWM są tylko filtry mana, przynajmniej w Fendzie. Główna produkcja MWM to silniki niskoobrotowe o dużej mocy stosowane w barkach, kutrach itp..........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slav    3
trudno powiedziec ale raczej case ;)

znajomy miał case , jakis 3 cyfrowy to jeszcze był , miał skrzynie przełączana pod obciązeniem, pojechał jakieś drzewko wyrwać i już nie przyjechał, ale już prędzej coś podejrzewał bo czasami mu przy cięższych pracach jakby slizgał na sprzęgle. Miał do wymiany jakieś 3 obejmy, i jeszcze jakąś wcale nie duzą pierdołę, w serwisie kazali mu usiąść by nie zemdlał. Zrobił go na sprzedaż ale żeby chociaż przy lekkich pracach mógł chodzic wrzucił w niego 15 tys. no i poszedł do kolejnego biednego chłopa. Tak więc dlatych którzy licza zł nie tyle marka (case czy renault) a rozwiązania techniczne i stan sprzetu brac pod uwagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gdzieś już to kiedyś pisałem ale sąsiad miał Renault coś około 145 KM i coś mu na polu zgasł to wzieli go na hol zaprowadzili do warsztatu a mechanik powiedział, że przez te holowanie ciągnika rozwalili mu skrzynie. Za naprawę z częściami zaśpiewał mu sumkę większą niż cały ciągnik wart :/

niemozliwe zeby skzynia padla od cholwania. ja mam renault 95.14 i smiga jak zegarek.filtr paliwa jak do mf255.oleju tez polski sedziszow.mocny podnosnik,silnik mocny fendta-mozna zrobic za 5tys zl 4 gary kapitalke silnika mechanik zrobi(w mojej okolicy tak jest) leje ON i jazdai zagotowala sie raz woda tylko bo chlodnica zaj..na byla.mam go 3 lata.malo awaryjny mocny w deche sprzet autentycznie.POLECAM!! te nowe traktorki niewytrzymuja tyle co starsze renaulty i fendty.teraz produkuja masowe,kiedys starali sie jakosc zachowac.pozdrooooo POLECAM RENAULTA Z SILNIKIEM MWM! -->

 

znajomy miał case , jakis 3 cyfrowy to jeszcze był , miał skrzynie przełączana pod obciązeniem, pojechał jakieś drzewko wyrwać i już nie przyjechał, ale już prędzej coś podejrzewał bo czasami mu przy cięższych pracach jakby slizgał na sprzęgle. Miał do wymiany jakieś 3 obejmy, i jeszcze jakąś wcale nie duzą pierdołę, w serwisie kazali mu usiąść by nie zemdlał. Zrobił go na sprzedaż ale żeby chociaż przy lekkich pracach mógł chodzic wrzucił w niego 15 tys. no i poszedł do kolejnego biednego chłopa. Tak więc dlatych którzy licza zł nie tyle marka (case czy renault) a rozwiązania techniczne i stan sprzetu brac pod uwagę.

Dobrze gadasz.im prostrzy sprzet tym mniej do rozjeba....nia.renault jest lokej.nie idealny ale mocny:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FISH    0

Według rysunku w reni 103-54 traktor można holować kiedy drążek zmiany biegów żółw-zając znajduje się po środku, czyli w pozycji neutralnej. Pewnie dotyczy to też innych modeli. Ale nie będę sprawdzał czy inne położenie drążka może spowodować usterkę ;)


Sprzedam walce młyńskie: gielda.agrofoto.pl/walce_mlynskie-o263.html
oraz MF 165 w dobrym stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbina    10

Widać że malowany, więc nie wiadomo jak wyglądał przedtem, ale jeśli przebieg jest autentyczny, oleje i filtry były wymieniane na czas to maszyna jeszcze spor porobi w polu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer25    1

według mnie reno jest dobre w mojej okolicy też ludzie maja renówki i nie nażekają ,toż kazda maszyna sie kiedys psuje a szcegulnie uzywana wiec ja polecam reno sam jezdzilem i jest cool

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gorzupiak    1

A nie wiecie jakie jest w nich spalanie? Najbardziej interesowało by mnie to w Renaulcie 120.14 (6 cylindrowy) ? MOże macie jakieś porównanie z Zetorem lub innymi markami :lol:

 

 

Pozdrawiam


"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz51195
      Witam,Panowie mam dziwny problem z ładowaniem w ciągniku renault 461, po odpaleniu ciągnika ładowanie jest wzorowe ale po czasie gdy włączę wszystkie światła ładownie spada, i alternator się grzeje ( szczególnie koło pasowe)po wyłączeniu obciążenia wszystko wraca do normy, i teraz moje pytanie co może być przyczyną takiego dziwnego problemu, alternator pochodzi z Mazdy 626 2.0D 12V, 80A, dane akumulatora dodaje w zdjęciu, a i mechanik założył mi taki kabel od ładowania (jak na zdjęciu) a ja teraz założyłem od spawarki bo myślałem że coś pomoże. A 2 sprawa u mnie jest pasek 10mm czy jest jakaś opcja przerobienia alternatora z jakiegoś VW na taki pasek, bo wiem że golfy 2 miały na 10mm ale wolał bym coś nowszego. Pozdrawiam 🙂🤚🤚🤚🤚i czekam na Pomoc.



    • Przez Kamilmok
      Witam . Problem zaczął się od dmuchniętej uszczelki pod głowicą , w trakcie naprawy mechanik wysłał pompę paliwa do regeneracji alby ją od razu sprawdzić . kupiliśmy nowe ori wtryski .  
      Po złożeniu wszystkiego brak mocy , orka na 4 skiby ziemia cieżka i jak było ciężko to zamiast grzebać kołami to dusiło ciągnik na biegu 1-1. 
      Postawiliśmy do drugiego mechanika pompiarza , niby wszystko posprawdzał pobawił sie zapłonem  i mówił ze wszystko jest dobrze . Pali na dotyk . teraz w polu nie był testowany jeszcze ale jak ciągną 6 ton pszenicy pod górkę to prędkość spada ze trzeba zbijać pół biegi . takze chyba nie jest dobrze . 
       
      gdzie szukać przyczyny ?
       
    • Przez Griszka92
      Witam
      Po wymianie sprzęgła na nowe całego kompletu marki Kawe oraz obróbce koła zamachowego sprzęgło nie wysprzęgla, jedynie idzie wrzucić wsteczny poza tym WOM nie działa. Sprzęgło niby ustawione fabrycznie bo śruby znaczone !? Wie ktoś może jak to ustawić ? Jakieś dane czy cokolwiek 
    • Przez lukasz3564
      Witam poszukuję drzwi lewych do renault 9034 TX jeśli ktoś posiada proszę o wiadomość.
    • Przez MarcinKa
      Witam
      Może ktoś podpowie czy jest jakis zawór czy jakaś inna przesłona czy jakby tam zwał na przejściu pomiedzy zbiornikami górnym a tym pod kabina??
      Pytam bo lalem paliwo i zapełniłem górny na maksa i nie poszlo w dolny dopiero jak przejechałem na pole to paliwo spadło do dolnego zbiornika...
      Dziwne trochę,przewód łaczacy oba gruby jest powinno samo lecieć nie ma zadnych kraników nie wiem co za przypadłość...
      Ktoś coś??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj