Zaloguj się, aby obserwować  
Podpucha

Gruber, agregat ścierniskowy do 280ps MF 8280

Polecane posty

Podpucha    0

Witam.

 

Noszę się z zamiarem kupna agregatu ścierniskowego i teraz tylko cięzko sie zdecydować na coś konkretnego, byłbym wdzięczny gdyby ktos był w stanie sie wypowiedziec w tym temacie i miał jakiś kontakt z takimi maszynami szerokosc to minimum 4m, klasa ziemi 1 i 2.

 

Na poczatku rozglądałem sie za gruberami połzawieszanymi ale jednak wozek to cena dodatkowa 20tys zł w przyblizeniu a ciągnik mocny wiec z 4 składana powinien sobie na pompie poradzic.

 

Jak na razie byłem u przedstawiciela Vogel&Not, Farmet, Kongskilde i Horsch

 

Dostałem jak narazie oferte na Kongskilde:

http://www.kongskilde.com/pl/pl-PL/Agriculture/Soil/Stubble%20Cultivation/Tined%20Cultivators/DELTA%20FLEX Rocznik 2013 nowa nieuzywana 4m za cene 72tys netto i co do tej maszyny za tą cene warto ja bracmysle tylko ze max głebokosc robocza bez skrzydełek to 25cm gdzie konkurencja ( Farmet, Horsch ) moze pracowac na max 30 do 38cm

 

Wstępnie podobnego farmeta triolent wyliczono mi na 24tys euro lecz szerokosc 4.7m na wozku, zas bez wozka 18tys euro.

http://www.farmet.pl/maszyny-rolnicze/zoom.htm?picture=dlatove-kyprice-triolent-06

 

Horsch takze maszyna z 2013 fabrycznie nowa Terrano 4FX

http://www.horsch2.com/pl/produkty/uprawa-gleby/kultywatory/terrano-fx/

 

Na cene Horscha musze poczekac ale zapewnił mnie gosc z Horscha ze cena bedzie bardzo atrakcyjna.

 

Vogel&Not Na cene tez musze poczekac ale bardzo podoba mi sie sytem mocowania skrzydełek do dłut na zatrzask gdzie na polu moge sobie sciezki przejechac na pełnej głebokosci a po 10min moge miec załozone na wszystkie dłuta skrzydełka i robic juz spokojnie na 15 do 20cm.

 

Jesli ktos miał lub ma stycznosc z danymi firmami prosze sie wypowiadac pozdrawiam Bartek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki21    35

Po pierwsze tylko półzawieszany. Do 280ps 4m będą w sam raz. Nie kombinuj z większym. Kongskilde przyzwoita maszyna. Ma kilka wad, ale idzie przeżyć. Zależy na ile ha potrzebujesz. Jak na dużo, to Horsch lub Kockerling. Jak na mniej to jak najbardziej Kongsklide da radę. Polski odradzam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podpucha    0

Po pierwsze tylko półzawieszany. Do 280ps 4m będą w sam raz. Nie kombinuj z większym. Kongskilde przyzwoita maszyna. Ma kilka wad, ale idzie przeżyć. Zależy na ile ha potrzebujesz. Jak na dużo, to Horsch lub Kockerling. Jak na mniej to jak najbardziej Kongsklide da radę. Polski odradzam.

 

 

W Kongskilde jest tylko taki myk że odkładnice ma proste a nie te mieszajace "skrecone" jak konkurencja, wał zaś myśle ze najlepszy bo Max Pack ten najcięższy na ciezkie ziemie.

 

Chodzi dokładnie o ten model VF 7440 HT i z tego co widze Kongskilde nie w ogóle takich skretnych piórek jak Farmet czy Horsch. No i zalecana moc ciagnika to 130 do 170 Koni moj Massey bedzie sie z tym agregatem ze tak powiem "opie...alał" :)

 

http://www.kongskilde.com/pl/pl-PL/~/media/DLG/Kongskilde/DownloadLib/Brochures/Soil%20Preparation/Stubble%20Cultivation/Tined%20Cultivators/Delta%20Flex%20and%20Vibro%20Flex%207400/101001589%20KPL%20PL%20Stubble%20cultivation%20BRO%200412.pdf

 

tylko jeszcze raz ta cena robi go bardzo atrakcyjna maszyna widze ze na agriaffairs Delta Flex z 2011 uzywana jest za 90tys z francji a tutaj prawie na miejscu jest ten gruber za 70tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vrykoulakas    11

rozważ jeszcze Poettingera cenowo nie wiem, jakościowo jest to górna półka.


Bear The Truth 2 + ICS Camo Hunter + NAP Spitfire ew Weihrauch HW 100T
Patrz przed siebie Traktory są wszędzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podpucha    0

rozważ jeszcze Poettingera cenowo nie wiem, jakościowo jest to górna półka.

 

 

Bardzo podoba mi sie jego praca w polu po filmie widac ze dobrze miesza, tylko martwie sie ze cenowo bedzie podobnie do Horscha, maszyna na wozku jest jednak bardzo dobra wiem to po tym ze i pracowalem z talezowka na pompie a mam goliata 4,7m ciaganego i robi jednak duzo lepiej.

 

 

Fendem 716 ciągałem triolenta 3m i miał co robic na około 20cm ze skrzydełkami, robi dobrą robote ale jednak wole maszyny na wozku jest z nimi wiecej problemu na rogach bo jednak wozek troche wystaje itp, ale duzo lepiej wyglada pole po przejazdach maszynami połzawieszanymi mozna ładnie pole wyprostowac.

 

Bede pytał sie własnie o tego pottingera co w filmie, 5m mysle ze na 280 koni bedzie lepiej jak 4.

 

Jeśli cenowo bedzie podobnie do Farmeta 470 PS ten pottinger synkro 5030 T to bede sie powaznie nad nimi zastanawiał Farmet około 100 tys zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podpucha    0

Dzisiaj zadzwonił do mnie od Horscha i wycenił Terrano 4 FX na 74tys zł netto, jednak pewnie zdecyduje sie na wozek wiec oferta mnie ominie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad004    7

do mf spokojnie 5m ja miałem na testach valtre t 202 i ciągała 5m synkro na wózku jakoś szła ale jak się dało głębiej do miała ciężko ale 280km da rade spokojnie


Valtra-Power Partner

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vrykoulakas    11

Podpucha daj znać co postanowiłeś, ja z Poettingera brałem siewnik i pług na grubera brakło już kasy :(


Bear The Truth 2 + ICS Camo Hunter + NAP Spitfire ew Weihrauch HW 100T
Patrz przed siebie Traktory są wszędzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podpucha    0

Podpucha daj znać co postanowiłeś, ja z Poettingera brałem siewnik i pług na grubera brakło już kasy :(

 

 

Siewnik też własnie chce zmienic mam accorda 6m składanego na pompie talezowego, ale chce pojsc w strone Vaderstad rapid do siewu w mulcz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki21    35

Zależy jeszcze jakie masz ziemie... U mnie NH 200km nominalnej płakał z 4m Delta Flexem. 15cm+glina=4km/h. JD 285km radzi sobie znacznie lepiej. Żałujesz pieniędzy na podwozie, a chcesz się pchać w 5m... Weź sobie na próbę 4m, puść go na 20cm i zobaczysz jak będzie szło... Dobrze dobierz również wał do maszyny. Odkładnice "skręcone" kupisz w Unirolu. Ja je mam tylko na skrajnych grządzielach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Sąsiad ma Farmera Triolena 3,7 i z jaśkiem 210km 7720 w tamtym roku ładnie sobie radził, ale rok przed trochę stenkał.

Lepiej kupił mniejszy niż za duży i też myślę ze 4 m to spokojnie do takiego MF.

U nas mają 6 metrów do 500 km i ładnie latają, ale i tak niekiedy mówią że lubią stęknąć ciągniki.

Ja w tamtym roku po burakach MX 150 z 3 m Crosem z Uni przód podniosłem jak robiłem pod siew. Jechałem z 4 km, na taki kawałem ziemi trafiłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podpucha    0

Zależy jeszcze jakie masz ziemie... U mnie NH 200km nominalnej płakał z 4m Delta Flexem. 15cm+glina=4km/h. JD 285km radzi sobie znacznie lepiej. Żałujesz pieniędzy na podwozie, a chcesz się pchać w 5m... Weź sobie na próbę 4m, puść go na 20cm i zobaczysz jak będzie szło... Dobrze dobierz również wał do maszyny. Odkładnice "skręcone" kupisz w Unirolu. Ja je mam tylko na skrajnych grządzielach.

 

Na bank bedzie na wozku maszyna, to juz pisalem w poscie gdzie zamiescilem filmik z pottingerem. Ziemie są u nas czarne klasa 1 i 2 sporadycznie 3, na ziemie bardzo ubite i zajezdzone po burakach np mam maschio attila 300 od kolegi ktora bedzie sprzedawal pewnie w tym roku bo juz mi sie pochwalił ze z Opolagry przyjedzie do niego Koeckerling Quadro 4m.

 

Wybierać bede na bank z wozkiem i z kołami podporowymi przednimi wole jak maszyna sama sie prowadzi.

 

Na Opolagrze pozbieram wszystkie ceny co najbardziej mnie interesuje do tej pory to Vogel&Not, Pottinger Synkro no i farmet 470 TX triolent, jesli Vaderstad Cultis bedzie conowo poza zasiegiem to bede sie skupiał na tych trzech maszynach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podpucha    0

No i witam ponownie, mam juz pewne porownanie cenowe co do kilku maszyn co mnie interesują.

 

Doszedł Lemken Karat 5m cena jak dla mnie 120tys plus 10tys jak bym chciał komplet 2gich korpusów z prostymi dłutami a szybka wymiane, model karata juz z wozkiem z tyłu jak kompaktor.

 

Gregoire Bessone CrossLand 4,8m cena 95tys bez wozka bede go miał po rzepaku na probe

 

Vogel&Noot TerraCult 5m cena 120tys z opcją QF szybkim demontazem samych skrzydełek maszyna z wozkiem. Bedemiał wersje 3m na probe takze po rzepaku.

 

Czekam jaszcze na wycene Pottingera synkro 5030T i Kongskilde Vibro Flex 5m.

 

Vaderstad TopDown i Horsch Terrano przy 4m + jednak 280 koni za mało a cena tez kosmiczna.

 

Koeckerling Quadro 4m stoi juz u kolegi wiec tez bede miał go pod reka w razie potrzeby i do porownania w pracy.

 

Dostane jeszcze nowosc z Opal Agri Tritona 5m na probe takze 3 belkowy agregat scierniskowy duuuuzo tanszy od konkurencji 5m agregatu z wałem daszkowym takim jak w V&N terra Pack plus wozek niecałe 90tys.

 

 

A tak na marginesie na dniach kupuje Opony do mojego MF 8280 rozmiar 650/85r38. Dostałem bardzo dobra oferte z firmy Vredestein Traxion XXL za 11300zł netto, Firestone Maxi Traction za 11500zł netto i Michelin MachXBib za 13500zł netto za sztuke.

oponki beda pracowały na około 1.2 bar i z tego co narazie sie dowiedziałem Vredenstein maja najwieksza nośność no i bierznik całkiem ciekawy sprawdzajacy sie takze w transporcie, no ale na decyzje mam czas do konca miesiaca do konca misiaca na Vredestein mam propozycje z zapłata odroczoną dopiero we wrzesniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podpucha    0

No i już po zawodach maszyna zamówiona.

 

Obejdzie sie bez prób za 8tygodni bedzie do odbioru Farmet Triolent TX 470 PS cena 100tys całkowita szerokosc pracy 4m 70cm i mozliwosc pracy na 3m po złozeniu, hydrauliczna regulacja wysokosci pracy na wale koła podporowe przednie i wał pierscieniowy z włuką z przodu i oczyszczaczem z tyłu, mozliwosc pracy na głebokosci od 5 do 38cm.

 

Opony takze juz na ciagniku pozostały Vredestein Traxion XXL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podpucha    0

daj znać jak się sprawuje

 

No praktycznie wiem jak sie sprawuje wersja 3m na pompe i podciecie ma idealne tzn skrzydełka nachodza na siebie w kazdym rzedzie na około 1 do 2cm patrzac od przodu maszyny, w wersji z wozkiem jest dodane praktycznie to czego szukałem czyli talerze wyrównujace sa zawsze na tym samym poziomie co wał niezaleznie od tego czy wpuscimy maszyne na 5 czy na 35cm do ziemi.

 

Byłem w fabryce w Czechach akurat na produkcji to wiem napewno że materiał maja bardzo dobry do tego 2lata gwarancji to coś o tej firmie swiadczy.

 

No ale zobaczymy jak bedzie z moim egzemplarzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Szymcio80
      Witam, jakie macie opinie o agregacie ścierniskowym Kwas, rozważam nad wersją 3m z wałem daszkowym. 

    • Przez Michalmeer
      Witam , rozglądam się za agregatem bezorkowy do traktora 100KM w grę wchodzą 2 maszyny 1 Grano system 2m 6 łap 2 Pół grom 2.3 m i 8 łap uprawa na około 22 cm , prędkość około 7-8 km/h , gleby mozaiki , pola bez wzniesień . według badań gleby jest to gleba lekka . Czy ktoś posiada takie maszyny , jak to się sprawdza ?
    • Przez Seba2110
      Czy ma ktoś jakies opinie na temat brony talerzowej 3m Zabiel lub dexwal, ewentualnie rywal?
    • Przez Jasio88
      Rozważam zakup głębosza Ciągnąć go będzie 90km ile łap? nigdy nie miałem do czynienia z gleboszem mile widziane wszystkie opinie
    • Przez matttic
      Witam.
      Ponieważ maszyna istnieje już dłuższy czas na rynku chciałem zapytać użytkowników o opinie na jej temat.
      Ponieważ mam ciągnik 4 cyl. o mocy 140 km ważący 5,8t myślę o zakupie maszyny w 3 metrowej wersji.
      Do zerwania ścierniska myślę że udrę 3m z uwagi że panuje opinia że kąt zębów sprawia że ma on mimo 10 dłut iść lżej niż tradycyjny gruber.
      Na głęboko planuję zdemontować dwie boczne łapy i talerze. Myślę że będzie to lepsza i przyszłościowa opcja niż zakup 2,5m który zdaje sobie sprawę że byłby bardziej optymalny do mojego ciągnika.
      woj. Podkarpackie sporo górek ziemie od ciężkich do lekkich 3-4 klasa 
      Proszę o opinie spostrzeżenia i rady posiadaczy "trzybelkowców" szczególnie  jakimi sprzętami je ciągacie i w jakich warunkach i czy ktoś demontował i przestawiał w nich łapy.
      Pozdrawiam
       

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj