Skocz do zawartości
orzechova

WŁAŚCICIELE KRÓW, proszę o pomoc!

Polecane posty

orzechova    0

dzień dobry szanowni Forumowicze! Piszę do was z wielką prośbą. Sama nie zajmuję się rolnictwem, ale w moim sąsiedztwie mieszka pewna krowa, trochę zaniedbana przez właściciela. Krowa ma strasznie przerośnięte racice, łańcuch na mordce i jest zżerana przez muchy aż krew się leje.. Co do korekcji racic mam problem, bo nikt nie chce przyjechać do jednej mućki [Gdańsk], może znacie osobę o dobrym sercu która chciałaby pomóc? Kantar już namierzyłam na allegro i jak tylko dostanę wypłatę planuję go kupić. Natomiast co do much.. Czytałam o środkach takich jak Deltix czy Tectonic, i chciałam kupić, ale- one są dostępne tylko w dużych opakowaniach.. Czy może ktoś ma taki środek i mógłby mi odprzedać ilość potrzebną na jedną krowę? Wiem że prośba nietypowa, ale to taki kochany zwierzak, szkoda mi jej i chciałabym pomóc, a jednocześnie szkoda mi trochę wydawać 100pln na środek z którego zużyję małą część.. [nie zbijam kokosów niestety wink.gif] Byłabym bardzo wdzięczna za pomoc! heart.gif

asasinator666    106

Szacunek za podejście do sprawy. Dobrze, że nie jesteś obojętna. Niestety w sprawie krowy nie pomogę ponieważ się tym nie zajmuję i nie jestem w temacie. Duży + z mojej strony. ;)

Wiadomość z agroFakt.pl

slawekratko    0

Pewnie normalna krowa, a paniusi się coś wydaje i robi problemy właścicielowi, albo prowokacja jakiejś dziennikarzyny, dla obrońców zwierząt, bo dawno nie mieli o czym pisać poza ubojem rytualnym.

Edytowano przez slawekratko

orzechova    0

@slawekratko: załączam zdjęcia racic krowy, jeśli Twoim zdaniem wszystko jest ok to spoko, ale konsultowałam to z trzema firmami zajmującymi się korekcją i potwierdzono mi, że krowa cierpi

post-135463-0-11879800-1401862995_thumb.jpgpost-135463-0-68293500-1401863006_thumb.jpgpost-135463-0-45660100-1401863014_thumb.jpg

nie chcę robić właścicielowi krowy problemów, chciałabym mu po prostu pomóc jeśli nie ma kasy na ogarnięcie zwierzęcia. Może wet ma możliwość sprzedaży środka na muchy w mniejszej porcji, popytam tu i ówdzie.

slawekratko    0

Wypada uwierzyć, że chcesz dobrze, wierzysz w ideały, wysyłasz pieniądze do Czeczenii i takie tam :lol: , ale zostaw tę krowę w spokoju bo to normalna krowa, może ma minimalnie za długie racice, ale pewnie jest stara, więc nie opłaci się ich obcinać, bo obetną je razem z nogami... (Wiem to straszne :lol:, ale prawdziwe)

A to, że siadają na niej muchy? Nie myj się przez miesiąc to też będą na Tobie siadały :lol:.

A ile masz lat w ogóle, strzelam 14? Zostaw tę krowę w spokoju, to jest zwierzę hodowlane, a nie pudel!

orzechova    0

slawekratko, oczywiście zgadłeś, jestem matką teresą. co do much- stałam obok krowy i trzepnęła mnie uchem, miałam całe ramię we krwi [krowiej ofc]. dla mnie pudel czy krowa to jedno- zwierzęciu należy się troska i opieka, a jego wiek nie usprawiedliwia zaniedbania! uważasz że o starszych ludzi też nie trzeba dbać bo i tak niedługo umrą?

Szymi40    373

Jeśli chodzi o muchy to ja biorę od weta. środek na jedną sztukę za 7 zł ! rozlewa się to po grzbiecie i mucha nie siada przez ok. 2 miesiące. Nazwy nie znam niestety.

slawekratko    0

Nie widzę tu żadnego zaniedbania tylko wścibską nastolatkę, która chętnie by manifestowała z transparentem "Zwierzę też człowiek"

Jak Ci bardzo leży na sercu los zwierzątek to zostań wolontariuszką w schronisku.

A tak w ogóle jeśli bym zauważył, że ktoś kręci się koło moich krów to sam potrzebowałby ochrony prawnej.

Zostaw własność innego człowieka w spokoju (tak, własność=przedmiot, a nie podmiot, zwierzęta nie są ludźmi). Tej krowie nic złego się nie dzieje!

PS. krowa nie umiera tylko zdycha, a chodziło o ubój w celu pozyskania wołowiny. Bo muszę Ci zdradzić coś co Tobą wstrząśnie, krowy kiedy są już stare i wyeksploatowane są zabijane i zjadane, straszne, prawda?

orzechova    0

slawekratko ale co tobie przeszkadza moja chęć pomocy tej nieszczęsnej krowie? to że dla ciebie zwierzę to przedmiot, świadczy tylko o twoim zerowym poziomie empatii i szacunku dla żywych istot- naprawdę nie masz się czym chwalić. dziękuję, ale nastolatką nie jestem już od paru lat.. niestety ;) właściciel krowy wyraził zgodę na drapanie po grzbiecie i karmienie marchewką, widać nie przeszkadza mu moja obecność na pastwisku.

Szymi40- dzięki za cynk, po pracy obdzwonię okoliczne gabinety wet, może ktoś coś będzie miał [chociaż wszystkie jak na złość specjalizują się w psach i kotach], pozdr!

slawekratko    0

właściciel krowy wyraził zgodę na drapanie po grzbiecie i karmienie marchewką

Trzeba było to w 1 poście napisać.

Dziękuję, dobranoc.

orzechova    0

właściciel krowy wyraził zgodę na drapanie po grzbiecie i karmienie marchewką

ofc zabiegi dotyczą krowy, nie właściciela ;)

tom61    11

Jeśli pobiera pasze,chodzi po łące i daje mleko, to nic jej nie jest a muchy były są i będą.

kabus55    54

ofc zabiegi dotyczą krowy, nie właściciela ;)

Normalnie popłakałem się ze śmiechu. Dziękuje za to, że koleżanka dała mi tyle radości pod koniec tego ponurego dnia :)

Dagmarka    24

Uszy możesz posmarować czymś lepkim np.olej,oliwka dla dzieci nawet w środku ucha,oczywiście nie wlewać ;) ,i brzuch pod spodem,muchy nie siądą.

vbox33    32

Skoro zwierze i czlowiek sa dla ciebie na rowni to od dzis odzywiaj sie samymi warzywami, owocami i wytworami chemicznymi, bo wiesz jak zjesz miesko lub jajeczko i popijesz to mleczkiem to bedzie to forma kanibalizmu, tyle w kwesti rownosci ludzi i zwierzat.

P.s. A ta konkretna krowe jesli ci tak zal wyslij do Indii na emeryture bedzie miala na koniec wystawne zycie.

orzechova    0

kabus55 cała przyjemność po mojej stronie ;)

Dagmarka, dzięki za tip, wypróbuję :)

vbox33.... w zasadzie to właśnie tak się odżywiam [poza "wytworami chemicznymi"], nie od dzisiaj.

slawekratko, naprawdę potrzebujesz odsieczy na forum internetowym? skoro tak cię uwieram- nie udzielaj się w temacie, będziesz miał niższe ciśnienie.

slawekratko    0

Nie potrzebuję odsieczy, tylko głosu rozsądku w sprawie przeciwstawienia się atakom "obrońców zwierząt", którzy krowę widzieli w telewizji...

vbox33    32

Ta wlasnie obronca zwierzat a muchy chce mordowac :D ekofobyyy... Brak slow. Zajmij sie lepiej zwierzetami ktore naprawde potrzebuja pomocy a nie denerwujesz ludzi ktorzy musza dbac o zwierzeta bo one sa ich zrodlem utrzymania.

A tak na marginesie to forum dla rolnikow. Jestes nim??? Jesli nie to zegnam i temat do zamkniecia bo twoja postawa prowokuje do klotni.

Edytowano przez vbox33

slawekratko    0

Ale ona zrobi jej dobrze, nakarmi ją marchewką...

Ta krowa pewnie jest jałowa, mam nadzieję, że w czasie drapania będzie miała ruję i podziękuje odpowiednio za okazane zainteresowanie... B)

orzechova    0

jesteście niepoważni.. mucha jest bezkręgowcem, owadem, nie ma receptorów bólowych i tak rozbudowanego systemu nerwowego jak krowa, pies czy człowiek. Nie odczuwa też strachu ani w zasadzie żadnych emocji. Na pewno to wiecie, ale macie po prostu w głębokim poważaniu co jest dziwne, zważywszy na to że zwierzęta są waszym źródłem utrzymania i z samej przyzwoitości wypadałoby zapewnić im godne życie i śmierć. Nie rozumiem dlaczego przeszkadza wam moja chęć pomocy tej krowie i jej właścicielowi [przecież mogę zawiadomić służby o zaniedbanym zwierzęciu, jednak nie robię tego bo nie chcę robić facetowi pod górkę], i dlaczego satysfakcjonuje was obrażanie i wyśmiewanie innego człowieka [zwłaszcza anonimowo, przez internet]. Temat możecie wywalić, na szczęście na sąsiednim forum [też dla rolników nota bene, ale najwyraźniej na dużo wyższym poziomie] dostałam wsparcie i pomoc.

vbox33    32

Zawiadom sluzby prosze bardzo...jesli dawno nie dostalas mandatu za nie uzasadnione wezwanie.

A co do anonimowosci jak chcesz na zywo powiem ci to samo tylko w przeciwienstwie do forum urzyje slow niecenzuralnych bo na forum nie moge. Bardzo nas to wkurza poniewaz przez ludzi takich jak Ty miedzy innymi mamy ten pier...ny zakaz uboju rytualnego ktory wcale nie polepszyl losy zwierzat a wrecz pogorszyl. Tak samo jak sytuacje finansowa wielu rolnikow :/ to ze oni teraz zbankrutuja trafia na bruk i nie beda za co mieli zyc to was nie obchodzi za to los biednej krowki ktora ma 2mm za dlugie kopyta (teoretycznie) jest ci bardzo drogi.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez KARGO
      Chyba każdy kto hoduje bydło mleczne i jest pod oceną powinien zainteresować ten temat. Ostatnio w prasie rolniczej pojawiła się seria artykułów o chorej sytuacji w strukturach PFHBIPM.
      http://www.tygodnik-rolniczy.pl/articles/polskie-mleko/potrzebne-zmiany-personalne-w-zarzadzie-pfhbipm/

http://www.tygodnik-rolniczy.pl/articles/polskie-mleko/odwolac-banacha-z-zarzadu/

Co myślicie o tej sytuacji i jakie macie pomysły aby to uzdrowić???

LISTA ASÓW Z PFHBIPM KASUJACYCH KILKANAŚCIE TYSIECY ZŁOTYCH MIESIECZNIE ZA ZASIADAMIE..

MAMY TU RÓWNIEŻ ASA Z NASZEGO POWIATU WYSOKIE MAZOWIECKIE PREZESA KOLA KRZYSZTOFA POGORZELSKIEGO KTORY NA KAZDYM SPOTKANIU PRZYPOMINA IŻ NIE OTRZYMUJE ŻADNEGO WYNAGRODZENIA.

POLSKA FEDERACJA SP Z O O
      REGON: 141596839
      NIP: 7010149440
      KRS: 0000313969

Członkowie reprezentacji:
      Nazwisko i imię Funkcja lub stanowisko

Dymarski Ireneusz Członek Rady Nadzorczej

Beneš, Edgar Członek Rady Nadzorczej

Wyrębski Franciszek Stanisław Członek Rady Nadzorczej

Pogorzelski Krzysztof Zdzisław Członek Rady Nadzorczej

Burzyński Dariusz Członek Rady Nadzorczej

Banach, Krzysztof Józef Członek Rady Nadzorczej

Mierzejewski Sylwester Członek Rady Nadzorczej

Kautz Stanisław Włodzimierz Prezes Zarządu

Polska Federacja sp. z . została powołana przez Polską Federację Hodowców Bydła i Producentów Mleka w 2008 roku i jest jej właścicielem w 100%. Przede wszystkim trudne do racjonalnego uzasadnienia są wysokie koszty zarządu ogólnego, opiewające na sumę 1 759 281,55 zł. Po pierwsze, w przychodzie netto za rok 2015 o łącznej sumie 4 685 126,18 zł mamy jedynie 83 089,90 zysku (czyli około 1,8%) i 0 zł dywidendy. W tej sumie kosztów zarządu ogólnego jest utrzymanie biura i wynagrodzenie dla 8 pracowników i 8 osób zarządu Polskiej Federacji sp. z . Dodam, że z tej sumy 1 450 000 zł idzie na wynagrodzenia dla zarządu i pracowników. Niepokojący jest fakt, że ogólne koszty zarządu spółki w ciągu 4 lat wzrosły o około 250% z 566 685,23 zł w 2011 roku, do prawie 1 800 000 zł w roku 2015.
    • Przez zetor7745
      Zakladam temat o problemach z krowami (choroby itd)

Napisze tu od siebie na 4 przypadki ostatnie przezylo mi 2 cielaki ( w tym jedna krowa miala blizniaki) 2 krowy poronily w 8 miesiacy, jedna sie szczesliwie ocielila ale teraz cos sie z nia dzieje nie je ( napewno ketoza) a wczoraj ocielila sie jedna miala blizniaki jedno przezylo a drugie nie (napilo sie plynow w srodku) a dzisiaj zachodze o 6 do obory zaczac odpasac patrze a ona zdechla szok po prostu dostala przed snem wapna i byl weterynarz a rano kip ;/ musiala dostac porazeniapoporodowego jak z tym walczyc co jest zle pasza?? skladniki??
    • Przez thomas015
      Witam, ile dziennie słomy dajecie na ścielenie dla jednej krowy (system uwięziowy) ? tak mniej więcej 
    • Przez wladek
      Dwa tygodnie temu ocieliła mi się krowa - Simental - doi się najlepiej spośród wszystkich jakie posiadam w swoim stadzie (to jej już 5 laktacja, do tej pory miała same byczki) i teraz ma jałóweczkę.

I teraz mam pytanie: Jałóweczka na pierwszy rzut oka rasy SM - krowa zaskoczyła mi dopiero za 4 razem, nazwy byka po jakim została cielna nie mam bo inseminator daje tylko kwit za pierwszym razem a powtórki to pisze tylko datę długopisem na pierwszej kartce. Jakie jest prawdopodobieństwo, że jałóweczka jest rasy mlecznej? Jak sprawdzić czy opłaca mi się ją trzymać 24 miesiące.

Kiedyś od innej krowy wychowałem sobie jałóweczkę z nadzieją, że też będę miał z niej pociechę a tu okazało się ze zupełnie nie poszła w ślady matki i dawała max 6-7 litrów na udój i nawet nic nie poprawiło się w drugiej laktacji.
    • Przez klos
      witam.
      mam jalowke 18 mies. i nie wiem czy ja zacielac. Problem tkwi w tym, ze stoi ona w kojcu z jałoszkami 11-miesięcznymi, które powoli zaczynaja ja przerastac!! Jalowka juz od kilku miesiecy nie rosnie, jest w miare tlusta. Nie wiem czy ja zacielac teraz, czy czekac az sie zupelnie roztyje, a moze tez ja sprzedac?