Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
lordrolnik

sipma z279/1 tylnia klapa nie trzyma.

Polecane posty

lordrolnik    18

witam mam następujący problem podczas dobijania beli komora się trochę uchyla i tu pytanie czy po zamknięciu klapy z tyłu ciśnienie musi zejść do zera czy trochę trzymać prosze o szybką odpowiedz.

Będzie się uchylać bo ta prasa nie ma zamków. Komora jest dociskana hydraulicznie i jeżeli masz słabą hydraulikę to tak będzie. Ewentualnie możesz w trakcie zbierania słomy klapę docisnąć i będzie nieco lepiej. Sam tak czasem robię z mf 255.

Wiadomość z agroFakt.pl

lordrolnik    18

aha czyli jak zamkne

komorę to ciśnienie powinno być na zielonym ?ty

Edytowano przez lordrolnik

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez stg
      Mam pytanie czy opłaca mi się kupić prasę sipme z 224 na własny użytek i usługi (bardzo mło osób ma swoją prasę i dużo osób korzysta z usług). Mam ok.
      5 ha. pola i ok. 1 ha. łaki (niedługo dodzierżawie ok 2,5-3,5ha). Prasy kształtują się w cenach od 5 tyś w zwyż. Ile kasujecie z prasowanie, koszenie i jakim sprzętem ?
    • Przez Arturo1610
      Witam. Sam posiadam sipme z-590 i jak wiadomo nie jest ona doskonała pod każdym względem, dlatego założyłem ten temat aby właściciele tych pras mogli podzielić sie z innymi jakimiś ciekawymi ulepszeniami tej prasy, poprawiającymi jej wydajność oraz efektywność i co najważniejsze, rozwiązaniami które sprawiaja ze praca ta prasą staje sie przyjemniejsza Dlatego jak masz jakiś ciekawy pomysł jak ulepszyc, poprawić ta prasę podziel się nim Gdzieś słyszałem o dorabianiu dystansu pod oś aby prasą wyżęj stała przez co podbieracz opuszcza sie niżej i zmniejsza się ta przestrzeń miedzy rotorem a podbieraczem przez która prasa lubi się czasem przypchać ;p jakie macie jeszcze pomysły na tą prase ;p proszę dzielmy się informacjami ;p z góry dzięki  
    • Przez GRSami

Witam

Miałem prase sipma z-279/1 (mam teraz new holland 648) miałem w niej kilka ulepszeń i chałęm się z nimi podzielić na forum (zobacz zdjęcie)

1.Elektryczne podawanie sznurka za pomocą przcisku lub włącznika po stonie panelu sterowania a w prasie silniczek od wyczieraczek
      2.Kontrolki otwarcia komory zaświecała się po otwarciu komory ok 2 cm a druga 4cm
      3.kontrolka migała gdy balot się owijał sznurkiem
      4.Zmana położenia zegara ciśnienia
      5.Dodatkowe oświetlenie podbieracza/aparatu i tyłu prasy
      6.płaskownik miedzy walcami wykonany z kawałka szyny
      7.Zwiekszenie wydajności i zgniotu (ok 5-10 balotów i większy ciężar beli) po przez modernizacje trybu ( https://sklep.sipma.pl/index.php/product/list/id_category/1030/type/short/sort_by/numer_na_rys/sort_order/asc/page/4/producer_filter numer 71) czyli zmiejszenie ilości zębów o 2-3 moge zrobić taki tryb
      8.rozwiercenie dziur m6 do m8 (zabespieczenia)
      9.Nadspawanie płaskownikami drogi łancucha zwijającego (był za długi ale jeszcze nie do skrócenia)

W planach jeszcze było:
      1.automatyczne smarowanie łancuchów i wszyskie smarowniki w jednym miejscu
      2.licznik balotów
      3.kamera z tyłu
      4.automatyczne otwieranie komory (elektro zawór)
      5.przerobienie podajnika do większej wydajności
      6.siatka
      7.wymiana jarzma na takie z łożyskami aby nie trzeba było smarować

Wiec ja to zrobiłem przy prasie a wy co zrobiliście? pochwalcie się.
      (Wiem wszytko to można znaleść na forum ale chciałem pochwalić się jak ja przerobiłem)

• Przez AgroRolnikŚląskiTeam
      Witam drodzy Panowie mam takie pytanie czym różni się sipma z224/3 od z 224/2 ? Jakie obroty są wymagane na WOM`ie ciągnika ? 
    • Przez damian123141
      Witam, sprzedam prase zwijającą sipma classic . Rok produkcji 2005 , owijanie za pomocą sznurka. jestem jej pierwszym właścicielem, prasa garażowana po każdym sezonie czyszczona. Zadbana , stan bardzo dobry Cena 22 000 do negocjacji !