Skocz do zawartości
News
Zaloguj się, aby obserwować  
nunu85

czujnik nacisku hedera na ziemie dominator 78/88/98 itp

Polecane posty

nunu85    85

na jakiej zasadzie on działa?

co sie w nim najczesciej psuje?

bo u mnie niezależnie czy heder mam podnesiony czy spoczywa całkowicie na ziemi świeci sie 3cie, czasami 4te pomarańczowe światełko od dołu.

za cos sie wziąc, zeby to naprawić?

gruchmen    0

Za zapalenie lampek odpowiada taki czujnik pod przenośnikiem pochyłym. Zamocowany jest zaraz przy mocowaniu siłownika od hedera. Działa na zasadzie wyczucia nacisku hedera na sprężynę współpracującą z siłownikiem. Czujnik wielkości szklanki 250ml z wystającym drucikiem opartym na elemencie odpowiadającym pracy sprężyny. Prawdopodobnie ten drucik jest wygięty lub źle wyregulowany i przesyła prąd do kilku lampek bez potrzeby albo coś jest nie tak w środku czujnika lub przerwana instalacja(możliwości pewnie więcej ale te podejrzewam). Opisałem jak to wygląda w Dominator 98.

vegeta23    1

Mam dominatora 88SL i też mam problem z tym naciskiem hedera na podłoże. Niezależnie od tego w jakiej pozycji jest żniwiarka to wskaźnik pokazóje cały czas ponad 10. Sam nie wiem jak sobie z tym poradzić. W instrukcji jest pokazane ze można go jakoś regulować ale ja tego zbytnio nie praże.

Edytowano przez vegeta23

Wiadomość z agroFakt.pl

nunu85    85

W instrukcji napisali włąśnie, ze nie podlega regulacji.

Niemniej ja go dzis wymontowałem i wygląda tak

post-63423-0-74217200-1402172571_thumb.jpg

jak widac bardzo proste urządzonko.

Co mi sie rzuciło w oczy to, ze z boku jest śrubka z jakimś ułamanym drucikiem.

Okazało sie, że śrubka ta sie rusza-obraca o jakies 45 stopni, a ten ułamany drucik, to było cięgło.

Popatrzyłem dokłądnie gdzie mogłoby być zamocowane- sprawa okazała sie prosta, bo pasował tylko jeden otworek, więc dorobiłem na czuja kawałek twardego wygiętego drucika (ze szprychy od koła rowerowego)

o taki

post-63423-0-95341800-1402172596_thumb.jpg

zamontowałem wszystko na miejsce drugi koniec drucika wkładając w ten otworek

post-63423-0-01234500-1402172585_thumb.jpg

i wszystko działa pięknie.

ps

okazało sie, że tego całego czujnika wcale nie musiałem wykręcać.

w jego mocowaniu jest takie fajne wcięcie, przez które można sie dostać śrubokrętem do tej małeś śrubki i wymienić drucik.

Wiec cała naprawa zajmie praktycznie nie wiecej niz kwadrans.

Edytowano przez nunu85

vegeta23    1

@nunu mam do ciebie pytanie. Czy u Ciebie w Dominatorze masz amortyzacje żniwiarki? Bo u mnie jest jak kamień ani drgnie. Może tak jest w każdym? Sprężyny chciałem wyregulować tak jak opisane jest w instrukcji ale kręcenie tymi śrubami od naciągu sprężyn nic nie daje.

nunu85    85

te spręzyny to nie jest amortyzacja jako taka. One działąja tylko jak heder juz częściowo dotyka gruntu, to wtedy sie rozpręzają co widac na tym czujniku nacisku.

jak masz heder podniesiony chociaż centymetr nad ziemią, to te sprężyny do niczego juz potrzebne nie są.

a amortyzacja, to może być (i pewnie jest) jedynie hydrauliczna

vegeta23    1

No właśnie dla mnie to dziwna sprawa bo wcześniej miałem Supra i heder ładnie pracował a tutaj ani drgnie. Wydje mi sie ze jazda po jakieś wyboistej drodze to bedzie tragedia plomby będą chciały powyskakiwać albo powiedzmy idąc pełnym gazem w młocce wciskając guzik zeby podnieść heder to aż chce łeb urwać bo tak jakoś to agresywnie robi.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez Janek84
      Witam wymieniał ktoś z Was czujnik ciśnienia oleju w New Hollandzie 8560, TM 155, TM 165?
      Może ktoś poleci jakiś zamiennik
      Pozdrawiam J
    • Przez gard
      Witam
      Mam taki problem w Medionie 340 2003 r.po podpieciu i kilkukrotnym podniesieniu i opuszczeniu hedera  przenosnik pochyly zaczol sie opuszczac bardzo bardzo powoli.  Podnoszenie i inne funkcje dzialaja bez problemu. Problem powstal zaraz po tym jak zaczolem ustawiac zadana wysokosc koszenia. Nadmieniam ze maszyna dopiero kupiona. Prosze o pomoc moze ktos juz mial taki przypadek lub wie jak to naprawic. Pozd
    • Przez PiotrUrbaniak
      Witam we wtorek jadę oglądać dominatora 76 z 1988 z silnikiem mercedesa kombajn stoi na dworze po plandeką od tira. Na co zwrócić uwagę przy oględzinach , ile powinien mieć godzin na liczniku żeby ten sprzęt pochodził jeszcze z 4 lata na gospodarstwie o pow 60ha Był by to mój pierwszy kombajn 
    • Przez Rolnik810
      Zdejmował ktoś kierownice w dominatorze 76, albo pochodnym? Odkręciłem śrubę, ale za nic nie chce zejść, nawet nie drgnie. Jakieś pomysły?
    • Przez bamse86
      Witam 
      Calkiem nie dawno stalem sie posiadaczem Forda 4630 1992  mam w nim problem  czujnikiem poziomu paliwa. Po rozkreceniu licznika okazalo sie ze na plytce cujnika wszystko sie rusza to znaczy na pewno nie bedie dzialal w takim stanie . I tu nasowa sie pytanie czy mozna gdzies dostac tylko te czesc czy trzeba wymienic caly licznik ?
      Mam jeszcze jedno pytanie odnosnie ogrzewania od momentu zakupu dmuchawa nie dziala czy przyczyna tego moze byc cos innego poza spaleniem sie silnika ? Mam tu na mysli jakies nane wady tego modelu
      Z gory dziekuje za pomoc 

P.S.
      Przepraszam za brak polskich znakow.

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.