gruby12345

Prasa zwijająca pasowa do małego gospodarstwa

Polecane posty

gruby12345    0

Witam serdecznie, od dłuższego czasu poszukuję prasy zwijającej która będzie współpracować z Zetorem 5245 (51KM). Zastanawiam się nad prasą stało komorową Agram 9210 lub zmienno komorową Hesston 5670. Pieniądze jakie mogę przeznaczyć na zakup to kwota ok. 10 tys. zł. Dodam jeszcze że prasa będzie wykorzystywana głównie do siana i słomy a sporadycznie także do sianokiszonki. W sezonie przewiduję zrobić ok. 200 bel wszystkiego. Co sądzicie o tych prasach, jakie są ich zalety i wady oraz jak wygląda cena części zamiennych? Może macie jakieś inne propozycje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak masz robic 200 bel to zastanow sie nad kupnem! bo w cenie 10tys zl nic ciekawego nie znajdziesz a tak sasiad ci sprasuje i nie bedziesz sie martwil o awarie i tym podobne rzeczy . takie jest moje zdanie:) ale decyzje co o kupna i tak podejmiesz ty;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fircyk81    18

Za dyche to musisz uważać, znajomy przyjechał do mnie prasą kupioną za 9100 , musiałem siano luzem ładować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad19941    8

ja posiadam fiatagri 5820 cieka mi ona w c-360 na 24 ha słomy i 5 ha trawy przeważnie na siano. kiszonki nią nie robie i bez problemu idzie nią. a taką jak pokazujesz 5650 ma mój znajomy w tym roku kupił siano zwinął i kiszonke i też c-360 no i zadowolony jest ja też nie narzekam na małe gospodarstwo nie ma co kupowac jakiegoś drogiego sprzętu bo się nie opłaca. A części niby pasują od newhollanda jak do mojej ale jeszcze nic nie wymieniałem a mam już 3 sezony ją. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374

Przede wszystkim na stan pasów, jeżeli dobrze pamiętam Heston 5670 ma 6 pasów po 9,5m każdy co daje 57m x średnio po 100zł za metr nowego pasa i mamy 5700zł połowę prasy do tego dolicz spinki 6 x 100zł. Jeżeli trafisz na maszynę z wieloma wstawkami w pasach dodatkowo spinane hakowymi spinkami doradzam natychmiastowy odwrót. Te Hestony które proponowałeś mają docisk na sprężynie, może lepiej zastanowić się nad dociskiem hydraulicznym np. http://olx.pl/oferta/prasa-riviere-casalis-rc115-super-stan-CID757-ID5UQpD.html#ca05150ec4 cenowo podobnie a na hydraulice uzyskasz większy zgniot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gruby12345    0

Panowie a co powiecie na temat pras rivierre, czy ciągnik 50 KM da rade z RC115 i jaka tam jest szerokość podbieracza, oraz jak z dostępnością części? - chodzi mi tu głównie o łożyska, bo z pasami to raczej nie będzie problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekm66    26

ja bym proponował polską z-263 szału nie ma ale cena niska i części są , a poza tym to jest zmiennokomorowa no i c-360 napewno sobie z nią poradzi

Edytowano przez bartekm66

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekm66    26

raczej chyba niebardzo .... pasówki ogólnie dobrze radzą sobie w słomie i sianie , do kiszonki to "walcowa" najlepsza ale za to słomę cięzko sie robi bo bela lubi ślizgać się w komorze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fircyk81    18

dziwne, u mnie znajomy ma walcową a sąsiad mu robi sianokiszonkę pasówką... poważnie mówisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad19941    8

od napinaczy hydraulicznych musisz mieć dobrą pompę i dobicie bo tak to nie będzie ładny balot zwijka sie zrobi a na spręrzynie zawsze jest dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    262

do tego ciągnika hesston 5650 to akurat w sam raz. 5670 jest za duża, wiem bo mam taką. rivierka też może być, kolega ma rc112, jest malutka, dosyć dla takiego ciągmika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Chyba wszystkie w standardzie mają 140cm jeśli się nie mylę.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374

od napinaczy hydraulicznych musisz mieć dobrą pompę i dobicie bo tak to nie będzie ładny balot zwijka sie zrobi a na spręrzynie zawsze jest dobrze

 

Przecież ciśnienie w docisku hydraulicznym utrzymuje zawór w prasie, a nie pompa w ciągniku. Zetor 5245 ma chyba 160 atmosfer na szybkozłączu to w zupełności wystarczy. Nabijasz ciśnienie a za resztę odpowiada prasa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad19941    8

 

Przecież ciśnienie w docisku hydraulicznym utrzymuje zawór w prasie, a nie pompa w ciągniku. Zetor 5245 ma chyba 160 atmosfer na szybkozłączu to w zupełności wystarczy. Nabijasz ciśnienie a za resztę odpowiada prasa.

aa jak jest złom to nic nie pomoże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    141

@corrado jakie 140cm ? Roboczej mają taką jak szerokość beli czyli 120 cm ;) Ale właśnie w ogłoszeniach dużo ludzi podaje szerokość całego podbieracza, a nie szer. roboczą co wg. mnie jest dużym błędem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Nie będę się sprzeczał bo jak pisałem wyżej mogę się mylić, brałem pod uwagę większość pras króe zazwyczaj w standardzei mają 140cm szerokości. Jak np. claas rolland, czy new holland


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekm66    26

Fircyk81:

"dziwne, u mnie znajomy ma walcową a sąsiad mu robi sianokiszonkę pasówką... poważnie mówisz? "

 

to jakiś dziwny ten znajomy lub ta jego walcówka taka dobra ... no ale nie mi oceniac bo nie znam sytuacji u tegoż znajomego

Edytowano przez bartekm66

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Risto    62

Nie lepiej tą kasę przeznaczyć na ładowacz czołowy + osprzęt do traktora? bo masz 4x4 traktor akurat. Pchanie się w prasę jakąkolwiek do traktora poniżej 75km to sabotaż dla swojego gospodarstwa. Szkoda zdrowia, kasy i czasu na takie eksperymenty i łudzenie się, że traktor da radę z czystym sumieniem jechać tą 4 polową czy 1 szosową przy pełnym zgniocie lub prawie pełnym. A naklepać wydmuszek to nie sztuka i pełzać traktorem pół dnia a potem ni tego załadować ni ustawić bo placki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    262

hesston ma podbieracz 130 cm. taka mała prasa powinna mieć gwiazdy nagarniające. ważne żeby patrzeć czy prasa ma nóż do kiszonki. sam kupiłem 5670H, jest za duża do c 360, ale swoje sprasuje, po usługach zrobię 500 bali siana i słomy. sianokiszonkę tylko dla siebie. mi wróciła się po 3 sezonach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam.
       
      Prośba skierowana przede wszystkim do elektroników serwisantów, ale również zwykłych użytkowników tejże prasy. Potrzebuję schematu sterownika tej prasy. Nie chodzi o schemat podłączenia sterownika do maszyny, ale o schemat wewnętrzny sterownika.
    • Przez Styrciak
      Panowie planuje zakup prasy wybor padła narazie na te dwie prosze o opinie uzytkownikow jak te prasy sie sprawuja.
      Ktora lepiej zbija bele. Poczatkowa bedzie pracowac z C 360 ale mysle ze max tylko do zniw . Marzy mi sie owijanie siatka ale ta opcja to chyba wystepowala tylko w John Deer .
    • Przez Jano7711
      Witam. Jestem nowy na forum, więc jeśli coś jest nie tak to przepraszam i mnie poprawcie. Potrzebuję się dowiedzieć jak najwięcej o prasach Hesston a konkretnie o modelach "5670/H" i "5540". Wiem, że "H" oznacza hydrauliczny docisk. Przez pewien czas zdążyłem się już parę rzeczy dowiedzieć o tym sprzęcie, ale chętnie bym uzupełnił swoją wiedzę, najlepiej doświadczeniami użytkowników. Proszę nie pisać rzeczy typu "słyszałem jak sąsiad dzwonił na złom, bo mu się źle sprawowała". Interesuje mnie zdanie osób, które miały styczność z taką prasą. Chciałbym znać wady (o nich za bardzo nie słyszałem) i zalety tego sprzętu. Czy występuje tam owijanie materiału na wałki? Czy ma problem z pobieraniem materiału? (te dwie kwestie mnie najbardziej nurtują). Z góry dziękuję za podzielenie się swoim doświadczeniem. Założyłem ten temat, bo być może dojdzie do zakupu czegoś takiego i chcę jak najwięcej o tym wiedzieć. Na co zwracać uwagę przy zakupie? A i jeszcze jedno, proszę także nie pisać komentarzy typu "lepiej dołożyć i kupić JD", gdyż na dobrego JD mnie za bardzo nie stać i interesuje mnie Hesston. B)
    • Przez KAROL4
      Poszukuję tabeli wysiewu do tego rozsiewacza lub jaki jest jego odpowiednik w innych firmach (czy jest on na sulky,czy na amazonie ,a może jeszcze na czymś innym) przez co może łatwiej byłoby mi znależć własnie tabelę.
    • Przez Luki9946
      Witam. Potrzebuje tabele wysiewu. Ogólnie jakąś książke to tego typu siewników zbożowych. Nie mam nic a czas uruchamiać maszyne! Pomożecie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj