Zaloguj się, aby obserwować  
adikon532

uciag ciągnika

Polecane posty

adikon532    0

zastanawiam się czy dane zawarte w dowodzie rejestracyjnym dotyczące maksymalnego uciagu przyczep przez ciągnik jest norma czy może dane są zanizone ja swoim MTZ 820 ciagnalem maksymalnie 15 ton choć w dowodzie jest 18 to ciągnik bardzo się nie nameczyl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

pociągnąć może więcej niż w dowodzie ale to już robisz na własne ryzyko... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Maksymalna masa ciągniętych przyczep jest uzależniona od masy ciągnika, mocy, konstrukcji i przepisów oszacowana na podstawie prób i doświadczeń na etapie konstruowania maszyny. A nie eksperymentalnie bo ty tyle pociągniesz.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

dlatego mówię że robi to na własne ryzyko, bo jednak po coś ten uciąg jest podawany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikon532    0

tylko przyczepy rolnicze nie uciskają na tylnią oś ciągnika dlaczego na własne ryzyko skoro bedzie za duży tonaż przycep to ciągnik zaczne się kopać a ciagna ktos z was ciagna wiecej ton niz ma w dowodzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

To nie chodzi o to żebyś się nie zakopał bo na asfalcie się nie zakopie. Napisałem ci wyraźnie konstrukcja ma wpływ, masa ciągnika, moc. Masz ciągać tyle żebyś przynajmniej na drodze zagrożenia nie stwarzał. Nie nadwyrężał podzespołów ciągnika, nie wlekł się czy nie stawał dęba pod byle górką.

Ciągałem jeszcze ursusem 4011 ponad 10 ton wysłodków. na haku ponad 13 z masą przyczep. Byle górka i dęba, ruszanie na światłach pod lekką górkę i dęba. To nie jazda. Stwarzasz zagrożenie i tyle.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

ale tu nie chodzi o nacisk na ten zaczep a raczej o siły działające poziomo, myślisz że tylko dolny zaczep odczuwa obciążenia? :)

zbyt duże obciążenie wcale nie musi się wiązać z zakopywaniem się a z samą wytrzymałością tego zaczepu czyli jakości wykonanych spoin (spaw) jak i jakości samego materiału (udarowość, twardość) zużytego w procesie produkcji. na własną odpowiedzialność to znaczy że jeśli przydarzy się taka sytuacja że ciągnięty ładunek jest zbyt duży i zaczep (lub jego mocowanie) ulegnie zniszczeniu i ładunek by cię wyprzedził i wylądował by na kimś to masz przerąbane na całej linii podobnie zresztą jak kierowcy samochodów ciężarowych dla przykładu

Edytowano przez daremw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Kolega pomylił pojęcia

pytasz o uciąg ciągnika

czy o o masę dopuszczalna przyczepy

bo to dwie całkiem różne sprawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

W temacie uciąg ale już w zapytaniu wyraźnie przyczepy.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikon532    0

dlaczego w dowodzie mam cały zestaw przyczepa+ciągnik 25 ton max masa

a masa maksymalna ciągniętych przyczep 18 ton

ciągnik waży ok 4,5 t +18 = 22,5 a te 2,5t to gdzie się podziało może mi ktoś to wyjaśnić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

W sprowadzonym ciągniku uciąg w dowodzie zależy od tłumacza :) W moim ciągniku mimo braku sprężarki i hamulców hydr wpisali 15000 kg jako max masa przyczep

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Albo jest podana maksymalna masa własna jaka może ważyć ciągnik. A to więcej niż 4,5 tony.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez przekręt
      https://www.olx.pl/oferta/kola-420-85r34-i-340-85r24-16-9r34-13-6r24-komplet-nowe-felgi-opony-CID757-IDzLlu9.html
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj