farmers99

Zetor 7211 czy 7711

Polecane posty

heniek87    0

to prawie te same ciagniki roznia sie minimalmie skrzynia i moca ja w nich nie widze roznicy za takiej zeby sie o to spierac ktory lepszy

różnice w skrzyni są ogromne w 7211 miałeś montowane 2 rodzaje skrzyni zależy od lat produkcji, a w 7711 i 7745 było już 5 rodzajów skrzyni ale ogólni to jest mało ważne jeżeli chodzi o użytkowanie

a silnik jest prawie identyczny 7711 ma inne tłoki co w aspekcie termodynamiki silnika dużo daje no i ma większy skok tłoka

ja mam 7711 trochę go przerobiłem i MTZ82 kryje się przy nim jeżeli chodzi o prace polowe a spalanie zależy od operatora jak go wyczujesz

Edytowano przez heniek87

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

pod jakim wygledem twierdzisz ze 7711 ma inne tłoki może montowano te tylko z 4 pierścieniami bo tam tylko jest większy skok tłoka, jeden plus ma 7711 koła wyższe z przodu i tarczowe chamulce z tyłu które są o mile lepsze niz szczękowe, ciekawe tylko czy w 5211 dało by sie takie wsadzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heniek87    0

ma inne denko w tłoku na pierwszy rzut oka nie zauważy się ale wymiary tego denka, a co do hamulców to bez problemu można założyć tarczowe trochę sprytu i się da a zresztą to takie same bloki i w jednym i w drugim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

nie wiem jak z tym kształtem ale jak sie kupowało tłoki do 7211 to takie same wchodziły do 5211 i 7711 inne miały z turbem bo tamte miały faktycznie grubsze denka, a tarczowe to nie wiem mokrych by chyba sie nie dało bo one mają takie ciegna w puszce przykręcone na obudowie, moze suche by założył takie jak w 7341 lub proximie ale też nie wiadomo czy cos w środku nie jest innego, ciekawi mnie czy dało by rade tak jak w 3320 zrobić bo tarczowe to o niebo lepsze od sczękowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sprite    0

mam pytanko- czy 7211 udzwignie tyle samo co 7745? chodzi mi dokladnie o to czy 7211 podniesie pelny opryskiwacz 1000 litrow?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

77 zdaje się ma 2 siłowniki wspomagające a 72 tylko 1. Ale taki opryskiwacz powinien podnieść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grabcio    28

Podniesie tylko na dołkach może mu przód w górę lekko latać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

Coś mi się wydaje że nie tylko na dołkach.... cały czas bedzie chmurki oglądał :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sprite    0

chodzi mi tylko o to czy podnosnik da rade bo przod to mozna przeciez odpowiednio dociazyc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

5211 ma 1750 udźwigu, 7211 (za konedatą) 2400. Mój staruszek (5211 z 86r.) bez problemu podnosi na wolnych obrotach rozsiewacz z 800kg nawozów, więcej nie próbuję aby nie jeździć na 2 kołach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemrolnik    14

mam pytanko- czy 7211 udzwignie tyle samo co 7745? chodzi mi dokladnie o to czy 7211 podniesie pelny opryskiwacz 1000 litrow?

 

Koledzy tam coś piszą że przodek bedzie dygotał.. guzik. Przy 1tonie nie bedzie ;) Podniesie bez problemu ten opryskiwacz.

7211 ma 1 siłownik pomocniczy.

A ktoś tam coś pisał o WOMie to w 7211 niezależny jest 540 a 1000 można włączyć lecz tylko na postoju przez "piątkę"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

Jasne... przy 600kg już u mnie kręci nosem i podrywa to przy tonie nie będzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemrolnik    14

No jak te 600kg - opryskiwacz bedzie przy sobie - Jak każdy opryskiwacz, nie wysuniety i bedziesz miał normalnie na przodzie kpl. obciążników to nie wiem czemu u ciebie coś dygota, jak u mnie nie drgnie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel5991    0

7211 staarczy ja swoim mam zetora 7245 i ciagne nim prase rivere125 i oczywiscie przy orce jade z 4 plugiem fortschmitem tylko na 1 i idzie jak buza . Biez 7211 do presy akurat pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

jeżęli masz 7045 to ja na twoim miejscu nie kupował 7211 ani 7711 . 7745 ma u nas w wiosce ciągnie min 4 skiby ale na 1 biegu!!!!!!!!! na piaskowej ziemi czyli jedzie ok 6-7 km/h a rozmawiaając z mechanikiem o różnicach miedzy tymi modelami to wytłumaczył ze 7711 ma aby wiekszą dawke paliwa dostarczoną

 

Według mnie jak chcesz do belarki rotacyjnej i takich lżejszych robót to kup sobie 5211 mało pali zwrotny i belarke uciągnie a jak za słaby ci sie wydaje godzinę pracy pato 5245

 

 

 

Mam w domu 7211 i 7711. 7711 ma większą dawkę paliwa, dłuższe korbowody, wał silnika inaczej wykorbiony niż w 7211, tarczowe hamulce od początku produkcji, koła zawsze od r30 16,9 w górę aż do 18,4/R34, a w 7211 z reguły 16,9/R28, większe rzadziej występują, na pewno szybszy jest(myślę, że skrzynia różni się dopiero na wyjściu do tylnego mostu - tam zapewne jest inne przełożenie). 7711 ma 73Km, a 7211 65Km według konedaty, a to już spora różnica. 7711 jest znacznie bardziej zrywny niż 7211.

 

ja do belarki wziąłbym ursusa 4512 mało pali jest stosunkowo silny

i w transporcie się dobrze sprawuję a do zetorów nie byłbym tak przekonany u w wiosce

taki jeden ma zetora 5011 i pali tyle samo co ursus c-360

 

 

Mam też silnik z 5211 w c355 i powiem tyle, że na godzinę pracy pali tyle co 3P z tarpana, a jest o wiele silniejszy, mniej wrażliwy na paliwo i pociągnie maszyny, których nie da rady 3P. Natomiast jeśli chodzi o c360 to odpada z nim w przedbiegach, gdyż zetor ma ducha przy podobnej mocy, którego brakuje c360 i c360 spali o wiele więcej, zaś 4512 ma perkinsa i jeśli jest on tak cudowny jak ten z 360 3P, to odradzam. Łatwo go przeciążyć.

 

77 zdaje się ma 2 siłowniki wspomagające a 72 tylko 1. Ale taki opryskiwacz powinien podnieść.

 

 

Żaden z ww zetorów nie posiada więcej niż jednego siłownika wspomagającego.

 

Jasne... przy 600kg już u mnie kręci nosem i podrywa to przy tonie nie będzie...

 

 

To zależy jak daleko wysunięty jest ten ciężar. Np rozsiewacz boryna jest o wiele gorszy pod tym względem od amazone i raucha, gdyż podrywa przód z nim na wzniesieniach, a ładowności ma 800kg i sam waży z 200-250kg.


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257
Napisano (edytowany)

Czasami w ciągnikach które są importowane z zachodu można spotkać dwa siłowniki np. w moim 7745 tak jest

Edytowano przez adikpl1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie no panowie nie oszukujmy się jak chce ciągnąc 4 skiby to 7711 zetor 7211 to jest ciągnik najlepiej do 3 skib wiadomo 4 skiby tez pociągnie ale ma ciężko ! Gorsza decyzja co wybrać by była 7245 czy 7711 i chyba bym się wtedy skłonił pod 7245 ! Wiem coś o tym mam 5320 i lipa ciągnik bez przedniego napędu to nie ciągnik :( i nie chodzi tu już o ten uciąg ale wyjście z opresji np w lakach trochę mokro torf i siedzisz i lecisz po wierna c 360 :) która tez najczęściej nie daje rady wyciągnąć zetora bo on zaraz od razu siada a 360 najpierw musi puścić dymka dopiero rozwinie swoja olbrzymia moc :) Znowu się rozpisałem ! teraz krotko jak dla mnie 1 miejsce 7745 2 miejsce 7245 3 miejsce 7211 ze zamierzasz ciągać 3 skiby to nie wahaj się i bierz 7245 w ostateczności 7211 ale popełnisz błąd ten co ja i wspomnisz moje wypociny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

@zico i tak i nie, wymieniłem 6245 na 7711 i tak...

Pierwszy w polu chodził i z napędem dawał rade szału nie było. W śniegu 4x4<---- praktycznie nie do zatrzymania

7711 w polu nie do zatrzymania możesz zakopać ale mocy mu nie zabraknie, uciąg lepszy niż 6245 natomiast w śniegu wiadomo kiepsko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czasy ciągników bez przedniego napędu już minęły !!! My jak kupowaliśmy w aromie Kutno to właśnie nie było z przednim napędem a taki stal wtedy i tak go przyprowadziliśmy w 2000 roku. Jak dla nas to jest w nim komfort ciepło radia można było słuchać :) dla niektórych to śmieszne ale jak przesiadłem się c 360 to zrozumiałem ile zdrowia straciliśmy w niej:) nieszczelna kabina itd !!! Tylko później dotarło do nas ze za nim wjadę gdzieś to dwa razy trzeba się dobrze zastanowić :)oszczędność około 15000 zł ale nie warto :) Ale mimo to jestem bardzo zadowolony z niego nawet o wymianie nikt nie myśli :) chyba będzie miał u nas długie dożywocie :) Mi wersje classic najbardziej przypadły do gustu Proxima też sympatyczna jest ale wiadomo na nowy ciągnik kasy trzeba mieć a 5320 tez świetnie sobie radzi i nie sypie się to najważniejsze wiec na pewno u nas go czeka remont kapitalny w przyszłości !!! Z reszta podobno po wypowiedziach forumowiczów nowe ciągniki coraz gorsze robią :( Teraz zetor u nas robi wszystkie prace nawet grabienie :) do c 360 nikt nie chce wsiąść ale przy tych cenach paliwa myślimy kopic jakaś c 330 lub mf - 255 zetor przy lekkich pracach za bardzo ekonomiczny nie jest ale 360 lepsza tez nie jest ! :( a jak czytałem ze mf 255 pali 2.5l na godzinę w lekkich pracach to zetorem nie mam szans ! tylko teraz znaleźć amatora na 360 tez ciężko :( mamy klienta właśnie na zamianę 330 tylko ktoś powiedział mu spalanie 360 jeszcze pewnie ubarwił :) i się chłopak Wacha czy wydoła :) chociaż ta 30 jest do remontu a 60 jeszcze popracuje troche !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes123    6

a zetor 7211 tak w lzejszych pracach typu siewnik , rozsiewacz , opryskiwacz to mniej wiecej ile spali opryskiwacz i rozsiewacz 1 tone to mniej wiecej ile spali ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniel125d    2

Tak ale on juz ma jeden z przednim napedem-7045 tongue.gif 7211 by spokojnie wystarczyl a nawet 7011. tongue.gif

 

kupił bym 7711 i silnik z niego przełożył bym do 7045 i odwrotnie miałbym super ciągnik i ciągnik pomocniczy ale to moje zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marerek    4

ale w 7211 możesz zwiększyć prędkość a tak to te traktory niczym się nie różnią tylko tym że 7711 ma większe opony i parę koni więcej ogólnie mi się lepiej jeździ 7211 niż 7711

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj