Zaloguj się, aby obserwować  
szymonek5320

pomocy PILNE pług i wał

Polecane posty

witam wszystkich jestem tu od niedawna i czytam czytam i wiele ciekawych jest tu rzeczy.

 

 

mam taka proźbe o podpowiedź poniewaz chce kupic sobie do mojego pługa 3 skibowego wał cambella z drugim małym wałkiem rurowym. tylko że taki zestawik wazy 500kg więc do pługa nie moge go na stałem przymocowac bo za cięzki wiec jedynie ciagany za pługiem. doradżcie mi co mam z tym zrobić ponieważ mam cięzką ziemie i tam brony nic nie zdziałają a agregat za lekki i idzie po wierzchu.

Prosze o pomoc :P

 

w przyszłości mam plany kupic wiekszy sprzęt tzn ciągniczek jakis mam ochote na zetora 10540 co sądzicie i tym sprzęcie no i do niego maszyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

hmmm co dokladniej masz na mysli brony nic nie zdzialaja??

 

sam wal to nie problem, chyba najtaniej dostaniesz u rodzimych producentow, a ramie mozesz dorobic we wlasnym zakresie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

To wtedy by musiał być jakiś ciężki wał ciągany za pługiem, najlepiej na łańcuch...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no własnie znalazłem wał cambella i za nim taki mały wałem doprawiający i to ma szerokośc 1,30 i sadze ze mój 70konny zetor powinien dać sobie rade a nie moge takiego wału pczyczepić na stałe do ciągnika poniewaz on wazy podobno 500kg wieć troche za dużo aby był na stałe obok pługa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a brony mam zwykłe i nawet jeśli zaraz po orce pojade nimi to i tak nic nie zrobią tzn nie potłuką tak ładnie pecyn

 

 

a czy taki wał by był dobry jak sadzicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@szymonek5320 nie pisz posta po postem używaj opcji EDIT!!!! :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ok nie bede ja się tu dopiero ucze :P bo jestem nowicjuszem :P:D:D wieć prosze pomóżcie mi bo niedługo w pole trzeba wyjechac a ja nie mam jeszcze pomysłu co z tym polem zrobić ramie to nie ma problemu już mam pomysł jak to zrobic ale czy taki wał bedzie się nadawał i jaki bedzie rezultat po przejechaniu takim wałem w polu

 

POMÓŻCIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Rezultat będzie ok.... Wał będziesz mógł sobie zawieźć na pole innym ciągnikem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
a brony mam zwykłe i nawet jeśli zaraz po orce pojade nimi to i tak nic nie zrobią tzn nie potłuką tak ładnie pecyn

 

 

a czy taki wał by był dobry jak sadzicie

brony zwykle to nie jest takie oczywiste, bo jest pare rodzajow bron.

masz pojedyncze czy podwojne??

mysle ze najciezsze podwojne brony dadza duzo lepszy efekt niz wal (chyba zeby jakis mega pancerny wal zlozyc),

tzn. u nas jest to sprawdzone, wiec nawet nie mam nad czym myslec :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam zwykłe brony trójki i sa dociażone oponami od ciezarowego samochodu

 

własnie sie zastanawiam nad kupnem albo tego wału co dałem w załacznku lub cięzkich bron z wałkami i nie wiem co wybrać

ale jeśli kupie wał i będzie podobny efekt jka po tej ciężkiej bronie to wole wał bo też liczy sie eksploatacja paliwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cuubs    1

Całkiem przyjemny ten wał! Myśle ze bedzie fajną robote robił !

tylko jak go ciągać ? na łańcuchu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

a u mnie się marnuje kolczatka potrójna 1,8m z Expomu, a taką fajne prace robi a ludziska męcza sie kombinują a kupic nikt nie chce


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no i kupiłem wał ale troszke inny niż na zdjeciu nie ma tego małego wałka doprawiające ale to kwestia czasu :( ale martwie sie żeby to zdawało egzamin na moich polach bo w glinie to ciężko wyrówać ziemie i ja ładnie rozbić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez koks85
      Panowie który z tych? 4 zagonowa. 
      Unia tur 
      Agromasz pj4
      Akpil mix 40
      Którys można powiedzieć, że bardziej się wyróżnia na plus? 
       
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj