Zaloguj się, aby obserwować  
Ursusik

Czy jest mozliwość zamontowania przedniego napędu do ursusa 3512 ???

Polecane posty

Ursusik    1

Czy jest mozliwość zamontowania przedniego napędu do ursusa 3512 ??? Czekam na komentarze,pilne !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość M   
Gość M

Oczywiście że sie da nie dawno widziałem na allegro że typek sprzedawał pisało że to 3514 ale nie wiem czy takie wersje były produkowane.Może sam go tak nazwał.Ale pisało że ma 4x4 czyli sie da ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczupak    1

tak 3514 były produkowane na zamówienie jakbyś zadzwonił do ursusa to może byś się czegoś dowiedział ale myśle że byłaby taka możliwość ;)


,,Nigdy nie podpisałbym się własnym nazwiskiem pod produktem, który nie ma w sobie tego, co jest najlepsze we mnie'' - John Deere :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość M   
Gość M

Możesz kupić napęd do 3514 i go zamontować tylko to bedzie troche kosztować ale wyjszłoby taniej niż kupno 3514 ; sumie to bardzo dobry ciągnik oszczędny 3 gary perkins + 4x4 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusik    1

No niby tak tylko w tym jest problem że chyba się nie da zamontowac przystawki do napędu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33

Problem jest w tym że 3512 nie ma wyjścia na przedni napęd. 6 lat temu gadałem z gościem co miał 5312 i chciał założyc napęd ale nie też miał wyprowadzenia napędu, to krzykneli mu ok.10tyś za napęd i korpus.Ale zrezygnował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusik    1

Nom dokładnie,nie ma takiego wyjścia,ciekawe ile teraz mogło by coś takiego kosztować? Moze orientuje sie ktoś ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszzz    0

nie wiem jak teraz ale kilka lat temu taka prezyjemność zamontowania przodu do 3512 wynosila ok 10 tys. zł. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Da się, tylko trochę będzie roboty. Należy wymenić korpus pośredni i klika wałków, później przedni most i jeśli ciągnik nie ma wspomagania trzeba ząłożyć pompę i orbitrol. Trochę roboty jest ale efekt jest zadowalający.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saherb    36
Da się, tylko trochę będzie roboty. Należy wymenić korpus pośredni i klika wałków, później przedni most i jeśli ciągnik nie ma wspomagania trzeba ząłożyć pompę i orbitrol. Trochę roboty jest ale efekt jest zadowalający.

Tylko, że koszt tej przeróbki będzie większy niż wartość samego traktora, więc to nieopłacalne. Lepiej kupić używany 4514.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Dokładnie lepiej kupić 4514 ludzie ten ciągnik z włączonym 4x4 nic wiecej w polu nie zrobi, ale to nic a tylko będzie się dusił iszybciej silnike zajeździcie, lepiej kupić felgi 28' i porządne opony radialne nawet nsikoprofilowe i bciążniki na tył ana przód 7.50 i nic wiecej nie tzreba ciągnik ma mały rozstaw osi i jest lekki i z uciągiem zadnych problemów nie będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Mi się wydaje, że przedni napęd pomógł by w polu, szczególnie w miękkiej ziemi.Jak by miał napęd na 4 to nie powinien tak grzebać, polepszył by się uciąg i lepiej by się kierowało np. w bronach. Teraz większość małych ciągników ma napęd i nikt nie narzeka, że silnik się dusi, a jeśli nawet to od tego jest skrzynia biegów. Przeróbka jest jednak nieopłacalna, lepiej sprzedać 3512 i kupić 4512, koszt wyjdzie podobny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Mi się wydaje, że przedni napęd pomógł by w polu, szczególnie w miękkiej ziemi.Jak by miał napęd na 4 to nie powinien tak grzebać, polepszył by się uciąg i lepiej by się kierowało np. w bronach. Teraz większość małych ciągników ma napęd i nikt nie narzeka, że silnik się dusi, a jeśli nawet to od tego jest skrzynia biegów. Przeróbka jest jednak nieopłacalna, lepiej sprzedać 3512 i kupić 4512, koszt wyjdzie podobny.

tylko ze nowe ciągniki mają więcej przełożeń,a w mf 255 mam 12,4 i wcale tak bardzo się nie kopie poza orka po gnoju

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No to też prawda, skrzynia zabiedzona trochę ;) . Ale mój MF chyba do końca życia będzie mi się kojarzył z koleinami ;). Ten ciągnik ciągle się grzebie, kultywator 16 łap to tylko na siłowej bo inaczej zaraz się zagrzebie, orka po gnoju to ślizga się cały czas, z przyczepą też pod górę grzebie a z góry na dół to łatwo w poślizg wpaść itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj