waldus11

rozerwany pas w prasie pasowej- co zrobić

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
waldus11    1

Witam

Podczas prasowania obrócił mi się pas w prasie i w wyniku czego naderwał się wzdłużnie...

I tutaj pytanie dlaczego pas się obrócił? oraz co zrobić z nim, abym mógł dalej prasować (w poniedziałek 100 balotów)

fapTqmx.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142

To w nowej prasie tak się zrobiło ? Po kolorze myślę, że Lely jeśli się nie mylę. Współczuje szkody...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Na pytanie, dlaczego pas się obrócił nie mogę odpowiedzieć, jedynie zasugerować sprawdzenie całego toru pasa. To pewnie i tak już zrobiłeś. Obejrzyj dokładnie belkę, na której się to stało - kawałek jakiegoś kołka, urwany pazur od roztrząsarki lub zgrabiarki. Na pasie jest złączka MS (głowy za oznaczenie nie dam) skręcana. Jeśli nie chcesz wymieniać całego pasa, musisz dosztukować kawałek, bo odcięcie tego rozerwanego kawałka i założenie nowych spinek, skróci go za bardzo. Na swojej prasie (JD 550) nie zakładam krótszych kawałków niż 1 m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Najprościej dosztukować kawałek , jak pisze kolega .

Złączki na foto nie są skręcane tylko nitowane


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldus11    1

pas będzie wymieniony na nowy, tylko pytanie jest jak go dorażnie zmontować, żeby jutro było można prasować....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Przełóż go do środka ( zamień z sąsiednim) da się bez rozpinania pasów i wytnij po skosie rozerwane miejsca, zapobiegnie to dalszemu rozrywaniu pasa i jeszcze sporo pohula.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Z takim pasem nie pojechałbym po 1 balot, nie mówiąc o 100. Jeśli się zdecydujesz, napisz jak się to skończyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Nie ma strachu, słyszałem o sytuacjach że kończyli robotę bez jednego pasa i szło tylko żeby to nie był to pas brzegowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    267

z takim pasem można sobie bałaganu narobić. pół spinki rozerwane, ja tu nie wróżę nic dobrego. kup 1 metr pasa podobnej szerokości, spinki ms, 2 godz roboty w garażu i masz spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BukeR    10

Odkopie temat żeby wyjaśnić dlaczego pasy skrajne/brzegowe mogą na siebie zachodzić, wykręcać się itd.

 

Sytuacja jest bardzo oczywista - w prasie pasowej każdy pas jest napinany do ustawionego ciśnienia (stopnia zgniotu) za pomocą jednego napinacza, który wraz z zapełnieniem komory popuszcza pasy.

Gdy przesadzimy z zapełnieniem komory z jednej strony tzn. za długo jedziemy jedną stroną  pokosu napinacz musi się poluzować, a co za tym idzie pasy po przeciwnej stronie gdzie nie ma materiału się luzują. Im bardziej przesadzimy z napełnieniem jednej strony komory tym bardziej stają się luźne i dzieją się takie klocki.

 

Mam nadzieje, że ktoś rozumie o co mi chodzi. :)

 


Evolving agriculture - Dutz Fahr




Pomogłem? Kliknij na zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez manYki
      witam. co jakis czas przy owijaniu noz nie utnie siatki i siatka idzie dalej, musze wylaczyc walek , uciac ja nozem i od nowa zalozyc. trzeba kupic nowy ? mozna go jakos naostrzyc ? jak go wyjalem ma okolo 10 malutkich pekniec za rowkami noza. zz gory dziekuje.
    • Przez KrzysztofMech5
      Witam
      mam problem z hydrauliką w prasie sipma z279 Farma 1 rok99 ogólnie chodzi o to ze gdy podnosze klape ładnie, płynnie idzie do góry lecz gdy zacznę ją opuszczać zaczyna się skosować i widac ze raz opusci sie jedna strona raz druga tak jakby się cos przycinało i tak cały czas się dzieje naprzemiennie az cała prasa się trzęsie dopuki nie opusci się do konca mieliscie taki przypadek bardzo proszę o pomoc z góry dzięki
    • Przez dzarjan8111
      Jak w temacie piszczenie wystepuje w przystawce przykreconej do silnika, pisk pojawia sie tylko w jednym miejscu podczas obrotu kola pasowego i dosc krotko, smarowanie kalamitka w kole pasowym nic nie daje, tamten sezon przez pol zniw przechodzilo a na wyzszych obrotach nie slychac. Co myslicie? Silnik w gore? Czy ktos tak mial?
    • Przez Olsen16
      sznurek pęka gdy dochodzi do prawego (patrząc z ciągnika) ogranicznika niedawno zaczął pękać nawet na samym środku swojej drogi gdzie teoretycznie powinien mieć najlżej, pragnę podkreślić że dzieje się to samo na pięciu różnych sznurkach. Co może być przyczyną?
      PS: istnieją na tym forum podobne tematy, ale nie ma w nich odpowiedzi na mój problem
    • Przez MarcinPawowski
      Witam mam problem z satką w prasie metal fach siatka nie rozchodzi się do boków na belce
      Wychodzą lużne belki
      Siatka na rolce schodzi się do środka
      Proszę o fotkę jak założona jest poprawnie siatka bo nie jestem pewien czy dobrze założyłem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj