bamber14

Przyczepy samozbierające Claas

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Mam co roku do skoszenia i zebrania trawę z 60 ha i już trzykrotnie zgieły mi sie listwy wyrzucające na podłodze. Dzieje się to dlatego że łańcuch przeskoczy na rolce o np 1-2 gniazda i listwa podchodzi pod kątem do krawędzi i wtedy ją zgina. Mam nadzieję że napęd na 3 łańcuchy będzie miał mniej oporu.

Edytowano przez Profil usunięty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturs860    0

mialem kiedys 335s i tam były 3 łańcuchy ale listwy były przykrecane pomiedzy 2 łąńcuchy. ten środkowy szybciej sie zużywał i był bardziej naciagniety i musiałem zmnienić go z boczynym , ale tak bez problemów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witajcie!

Czy ktoś ma rysunki jak zbudowane są elementy w przyczepach Claas serii 300? Potrzebuję jak zbudowany jest system napędu podłogi (ze zmianą kierunku) oraz podłączenia sterowania elektrycznego i hydraulicznego. Sprawa pilna. Jeśli jest możliwośc to chętnie kupię nawet skany.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witajcie (po długiej nieobecności)

 

Potrzebuję informacji jak wymontować całą listwę z nożami w w/w Claasie. Są połączone jakimś prętem z 2 stron i dodatkowo dociskane spreżynami, obawiam się że jak wysunę te pręty, to wszystko mi się rozsypie i będę miał tylko kłopot.

Jeśli ktoś z Was to wymieniał to proszę o podpowiedź.

 

Pozdrawiam wszystkich!!! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekskw    43

Witam!

 

Mam troche dooswiadczenia z przyczepa claas sprint 335 s.Po prawej stronie podbieracza w jego tylniej czesci masz taka jakby oske z wieloklinem i takim dziwnym 'pierdzielnikiem' zabezpieczonym cienkim bolcem ok 12 mm.Odbezpieczasz ten bolec,i lapiesz za ten wieloklin kluczem,ktory jest do niego dopasowany.powinien byc gdzie podwieszony w po lewej str przyczepy.Jezeli go nie masz,to mozesz uzyc tzw klucza zabki z jakas przedluzka aby przedluzyc ramie a przez to sile,ktora oddzialuje na ta oske.Takwiec lapiesz ta zabka lub kluczem od strony kol przyczepy i probujesz obrucic oskepodnoszac klucz i potem pchajac w strone przyczepy.w ten sposob zabezpieczenie nozy czyli taka gruba rura znajdujaca sie za nozami 'kladzie sie' na tym dziwnym wykorbieniu i robi Ci miejsce abys mogl wymienic noze.przesle Ci na PW moj nr kom.dzwon jakbys potrzebowal wiecej info

Edytowano przez tomekskw

:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekskw    43

I jak tam?Kupiles tego Cargosa??Pytalem sie tak z ciekawosci u Ulenberga o cene Cargosa kupujac noze i zestaw naprawczy do rotora 335 S...z tego co pamietam ok 460 tysi netto...


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dzięki Kolego!

Teraz jestem "w domu", znalazłem to narzędzie w lewej obudowie i nie mogłem nigdzie dopasować. Mam kolejne pytanie: Masz może doświadczenie w ostrzeniu noży? Wymontowałem wszystkie i udało mi się naostrzyć dolny rząd, poszła jedna duża tarcza od szlifierki i 2 dni roboty - strasznie twarda stal! Tak sobie myślę czy nie kupić diamentowej, co o tym sądzisz?

Pozdrawiam Andrzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ostrzę ze strony gdzie widać frezowane zęby, od drugiej strony jest płasko. Chyba dobrze? Jeden ostrzyłem z dwóch stron i nie wyczułem innej twardości. Kupiłbym nowe ale przyczepa będzie mi potrzebna jeszcze ten i następny rok, (taki mam kontrakt)na łącznie 60 ha ha trawy rocznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ArekDzej    0

Panowie na Allegro są noże chyba do wszystkich popularnych marek i modeli przyczep samozbierających...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kojot2385    57

Kupiłem przyczepę taką jak w temacie.Jeśli ma ktoś z was taką proszę o opinie.

Jak sie sprawuje czy u 360 będzie sobie radził,jak z awaryjnością? Czy na kiszonkę trawa musi iść przez noże, bo nie było ich w zestawie <_< No i na koniec ile byście za nią dali?post-33483-0-00977200-1326316427_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRGOJ    19

mam 330S i 280K. Pracują bezawaryjnie (280K w zapasie do 330S), w zestawie z zetorem 7011. Na kiszonkę z nożami to ten zetor ma problemy, a szescdziesiatka, to chyba w ogole nie pojdzie. Bez noży mysle ze pojdzie spokojnie, ale co to za sens zbierac taka kiszonke, ani tego jak ubic, ani potem krowom rozdać. Do zielonki się nada z c360, ale do kiszonki mocniejszy traktor i chociaz 1 rząd dobrych noży. Możesz kupic też noże używki, ale naostrz je fachowo, a nie kątówką, bo tylko je sobie zniszczysz.

Pozdro i powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kotos573    0

posiadałem 2 lata temu przyczepę class K 26 była podobnej wielkości to swoją spokojnie C 360 pociągniesz a jeśli chodzi ci o noże to z nożami trawa pocięta lepiej się rozrzuca na pryzmie ( o wiele lżej niż bez noży ) i lepiej jest ją zadawać krowom na zielonkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ALEK111    0

Witam wszystkich Mysle o kupnie przyczepy samozbierajacej takiej ok 50m3 cos w nowszej technologi ,czyli z pelnym rotorem .Po glowie chodzi mi claas 5000 s ewentualnie 4000s , ale nie wiem czy to dobry wybor moze lepiej postawic na cos innego ? W mojej okolicy nie ma nikt takiego sprzetu wiec nie ma sie kogo poradzic .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

ja mam takiego claasa quantum 5500 s 16

 

generalnie dobra przyczepa ale ma trochę i wad, zresztą jak i każda,

 

co jest dużym plusem

napęd rotora przez skrzynie zębata w kąpieli olejowej

os skrętna i dobrze wyważenie przyczepy

 

do minusów należy podbieracz (może tylko ja mam z nim problem) ale zęby to gna mi się jak masło i co 5 dni wymieniam jedna rolkę na krzyce

 

a tak to jest super,

zbiera trawę 15 km/h

szybki rozładunek

prosty terminal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ALEK111    0

Areal duzy nie jest ok 15 h tylko ze daleko od domu Myslalem wydac na przyczepe tak do 50 tys ale jak by trafilo sie cos w dobrym stanie to mozna troszke wiecej dac Nowe troszke za drogie sa wydac 250 tys za maszyne co 2 -3 razy w roku jest potrzebna . Slyszalem ze Krzywkowy podbieracz jest minusem kazdej przyczepy ,roznia sie tylko tym jak drogie sa czesci i jak skaplikowana jest ich wymiana A jak jest w claasie jle czasu zajmuje naprawa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

czas naprawy jest krótki, my to rozbieramy po każdym pokosie do mycia a raczej wydmuchiwania, wtedy widać wszystko,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ALEK111    0

Jak czesto zdazaja sie tekie awarie i zjakimi kosztami sie to wiaze Do pottingera podobno czesci sa drogie Wie moze Ktos cos na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

ceny będą porównywalne z potingerem

 

łożyska są standardowe można dostać wszędzie, nawet te na krzywkach,

w sumie w ciangu 6 lat wymieniliśmy 3 łożyska i to 3 na podbieraczu

i 1 czujnik klapy załadunkowej (myszy go zjadły)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ALEK111    0

A od nowosci macie tego claasa ? Ja raczej mysle o sprincie ale to podobne sa do quantuma tylko inne sterowanie i naped wałkow , Nawet mozna spotkac SPRINTA z belka tnaca i podbieraczem od QUANTUM . Mam jechac obejzec potingera europrofi . Claas bardzij mi sie podoba ,ale wiadomo nie wyglad sie liczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lewar16    0

rolstudent = takie awarie jak Twoje są zdecydowanie winą użytkownika. Spowodowane jest to zbyt nisko opuszczanym podbieraczem. Zauważcie że niektórzy producenci np. Lely w prasach stosuje podbieracz krzywkowy tylko w maszynach z wyższej serii, a spowodowane to jest lepszym podbieraniem przez tego tupu maszyny. Po pierwsze palce mają inny kąt podbierania na stuku z ziemią, a po drugie lepiej dosuwają materiał pod rotor. Wiadomo że w przyczepach prym wiedzie Claas i Pottinger, ale z nowych maszyn wolał bym Claas'a, natomiast z używanych, to bierz to co jest w lepszym stanie. Dużo przyczep jest sprzedawanych z firm usługowych, więc trzeba uważać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek1996    0

Witam.

Nie tak dawno kupilismy przyczepe claas S33 i wszystko wydawalo sie pieknie ladnie, ale jak przychodzi czas jechac w pole to sie okazuje ze nie chodzi zaczep. Dzwonilismy do gościa od ktorego ja kupilismy a on nam tłumaczy ze tam powinny byc jakies male zaworki, ktore ze soba bierze sie do ciagniaka, ale my takich zaworkow wcale nie widzimy. Poradzcie mi co mam zrobic bo juz jakies kilka dni z tym zaczepem sie bawimy i juz brakuje nam pomysłów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrz17xd
      Witam wszystkich tutaj na forum. Piszę tutaj bo chciałbym się was poradzić w pewnej sprawie, a szczególnie chodzi mi o użytkowników którzy posiadają kombajn claas dominator 85. Chciałbym się dowiedzieć od czego służy lampka zaznaczona w kółeczko na zdjęciu. Domyślam się, że służy ona do retromatu, ale chciałbym się dowiedzieć co dokładnie ona sygnalizuje?


    • Przez Nikxex007
      Witam. Chciałbym się zapytać co sądzicie o Claasie Arionie 640? Wady i Zalety. Z góry dzięki za komentarze. 
    • Przez przemekk800i
      witam
      chciałbym sie dowiedziec dokładnie jakie sa róznice miedzy tymi modelami wiem ze rc jest zmocniona czy to tylko taka róznica? a jaka jest róznica miedzy 360 a 365?  
      i jeszcze jedno jak jest z serwisem tej presy skąd bierzecie czesci z serwisu? i jak wygląda cenowo cześci do niej jakis przykład.
    • Przez gameplayakiho
      Witam.
      Zastanawiam się na zakupem ciągnika i mam problem z wyborem między Claasem Arion 430 oraz Valtra A114 lub N104
      ewentualnie New Holland T5.
       To będzie mój główny ciągnik więc zależy mi na wytrzymałości tego ciągnika dlatego moje pytanie który ciągnik był by najlepszy  w przedziale 100-120 KM
    • Przez artur04c
      Witam, Mam Claasa Airiona 640 i zauważyłem ze sam z siebie kręci się wałek odbioru mocy z tyłu choć jest wyłączony, jak go zahamuje to niby stoi ale po czasie lub po ponownym uruchomieniu silnika znów się kręci. Sytuacja jest wredna bo jak jadę z opryskiwaczem to mi zaczyna wałek kręcić i podczas transportu wiadomo co sie dzieje. Jakieś porady ? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj