Pawel9059

Zapychająca się młocarnia

Polecane posty

Pawel9059    0

Witam, w ostatnie żniwa mialem dość dużo problemu z zapychającą sie slomą na bębnie młuconcym dodam iz pasek wymienialem 2 razy naciagniety mocno wystarczyło ze grubiej wpadnie

i stoi najczesciej w zycie jakie moga byc skutki??? Bizon rekord 89r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel9059    0
Napisano (edytowany)

850 dodam ze wczesniejsze zniwa byly bez tych objawow

Edytowano przez Pawel9059

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanuszM6040    3

Przyczyną może być kiepskiej jakości pas napędu młocarni (wyciąga się pod obciążeniem) lub za duża szczelina wlotowa na młocarnię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel9059    0

właśnie dlatego wymieniłem pas też to podejrzewałem. Szczeliny nie zmieniałem od kąd mam kombajn i nawet nie wiem jaka powinna być. Dziś go opaliłem i jutro zamierzam sie do tego przybrać ponieważ przed zniwami nie bedzie na to czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniekt174    11

Przyczyn może być wiele. Zobacz stan cepów, czy wszystkie są, jaka jest szczelina może za dużo otwierasz, za szybko jeździsz i ci się dławi. Sprawdź też belki na podajniku w gardzieli możliwe że niema kilku sztuk i kupkuje materiał. Jak wszytko ok do daj znać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel9059    0

cepy klepisko sa w porzadku, szczeline na wylocie robiłem wieksza niz zwykle. zawsze kosilem 2 biegiem a teraz na 1 i dławił zauważyłem ze po wymianie łancucha na gardzieli to zaczelo sie robic bo nic innego nie robilem przed zniwani tylko wlasnie ten lancuch i nie pamietam czy odwrotnie nie przykrecilem tych listew pobierajacych slome w gardzieli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Witam ,za mocno naciągnięte łańcuchy w gardzieli i nie ciągną non-stop tylko jak się trochę nagromadzi w gardzieli wówczas złapie i w ciągnie i podaje dużą ilość jednorazowo na cepy i wówczas to się dzieje, łancuchy z listwami są ustawione za wysoko od dna gardzieli i to będzie ta przyczyna, ponadto słoma za kombajnem też pewnie jest tak ułożona w kupeczki :rolleyes: Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel9059    0

Masz racje kolego gdy poluzowalem lancuch na gardzieli to jakby lepiej bylo. a sloma wlasnie w kupeczki za kombajnem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel9059    0

witam, wymienilem pas naciagnelem i na gornym kole jest on rowny z kolem naciagniety mocno a przy obrotach 2000 mam zaledwe 800 obr. na bebnie czy tak powinno byc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Jakbyś miał możliwość podmianki prądniczki i zegara to też może być przyczyną "niskich obrotów".

 

Przy 2300 to jest ok 920 a najlepszym rozwiązaniem jest sprawdzenie niezależnym obrotomierzem.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damaxyz    19

A sprawdzałeś szczelinę wlotową do młocarni? Jak będzie za duża to podobnie będzie się działo. (Wielkośc tej szczeliny jest proporcjonalna do wylotowej - jak masz instrukcję to jest to tam napisane)

 

Pozdrawiam,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

hmm.

1)Ja bym na Twoim miejscu wypierdzielił klepisko i je naostrzył podejrzewam że tempe jest tak samo sprawdziłbym cepy.

2)tak jak kolega wiesław16 piszę:łańcuch od gardzieli a w tym wypadku powinien się robić gorący lub źle ustawiony jest. Sprawdź ogniwka łańcucha. Jak czegoś nie jesteś pewny to do sąsiada sprawdzić jak ma on ustawione w swoim kombajnie.

3)Klepisko od cepów na ile masz ustawione i czy równo masz ustawione.

Edytowano przez tespis17

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel9059    0

koledzy jak sprawdzic szczeline nigdy tego nie ustawialem kosze juz 4 sezon i nigdy nie trzeba bylo tam zagladac mlucil bardzo dobrze. Skrocilem od napinacza plaskownik ten co jest miedzy kolami pas teraz jest na gornym kole rowno pozuzowalem lancuch w gardzieli i zobaczymy. klepisko cepy i wiele innych podzespolow wymienione 4 lata temu bizon 97 r

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Witam,odepnij heder i gardziel i dostęp jest piękny, bo wylot jeszcze jakoś sprawdzisz od wytrząsaczy ale wlot jest od gardzieli i trzeba to odpiąć aby dobrze ustawić :rolleyes: Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

Pierwsze słyszę że trzeba to odpinać aby ustawić (nie mylić z wyważeniem).

Regulują się na śrubach z boku z przeciwnakrętkami. Otwierasz okienka i masz dostęp. Ja zawsze wkładam jakiś pręt w szczeliną między klepiskiem a cepami aby było równo raz z jednej strony raz z drugiej. Robiłem to tylko wtedy kiedy młóciłem rzepak ponieważ musiałem opuścić kosz czyli zrobić jak największą szczelinę.

Edytowano przez tespis17

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Podepnę się pod temat.

Jak mocno należy napiąć łańcuchy podajnika pochyłego (w gardzieli)? W instrukcji jest podane, że listwy nie powinny dotykać dna przenośnika, a sprężyny napinające mają mieć 55 mm.

Widzę, że zalecacie poluzować łańcuchy, więc jak mocno je zluzować? :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Witam,szczelina pomiędzy listwą a blachą dna gardzieli 2-3 cm. jak ktoś sporo kosi lepiej dać 3cm bo i tak w niedługim czsie zrobi się nam na 2 cm jak trochę pochodzą łańcuchy i znowu by trzeba regulować by łańcuchy nie darły dna gardzieli zbyt wysoko od dna słabo ciągnie mniejsze ilości i się gromadzi w gardzieli :rolleyes: Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Wielkie dzięki. W dzień zobaczę jak to wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel9059    0

Czy moze byc to ze jak robie duza szczeline na klepisku bedzie sie zapychal w duzej slomie? im mniejsza szczelina tym lepiej ?

 

wczoraj wyjechalem w zyto i w ciagu 30 min 2 razy zapchany. kosilem powoli nie za nisko pas jest dobry bo gdy zapycha sie silnik staje prawie wiec sie nie slizga dzis patrzylem jak jest klepisko w suprze i ustawilem tak samo moze to byc przyczyna

 

wczoraj wyjechalem w zyto i w ciagu 30 min 2 razy zapchany. kosilem powoli nie za nisko pas jest dobry bo gdy zapycha sie silnik staje prawie wiec sie nie slizga dzis patrzylem jak jest klepisko w suprze i ustawilem tak samo moze to byc przyczyna

 

wczoraj wyjechalem w zyto i w ciagu 30 min 2 razy zapchany. kosilem powoli nie za nisko pas jest dobry bo gdy zapycha sie silnik staje prawie wiec sie nie slizga dzis patrzylem jak jest klepisko w suprze i ustawilem tak samo moze to byc przyczyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Witam. Sprzedam kombajn Bizon Super Z056. Maszyna w dobrym stanie technicznym. Pracował na 10 ha, bez zarobków. Nie myty na zimę. Zawsze garażowany. Dwa lata temu wymieniłem przekładnie jazdy, a w hederze ślimak, podłogę, kosę i bagnety. Młóci i czyści bez zarzutów. Po zimie silnik pali od pierwszego obrotu. Opony w bardzo dobrym stanie. Są przecieki na główkach rozdzielaczy. Do kombajnu dokładam pasy, pompę hydrauliczną, inne drobne części, dwie kosy, instrukcję obsługi, napraw i katalog części. Cena 11000 do negocjacji. Nie wystawiam faktury VAT. Nie dysponuję transportem. Miejscowość Daszyna, powiat Łęczyca, województwo łódzkie.  Data dodania 18. 06. 2018
       
       
       
       




    • Przez Jacek3p
      Witam wszystkich mam pytanie odnośnie bizona rekorda mam okazję kupić tanio z padniętym motorem i zastanawiam się czy z Supra da radę bez turba bo co słyszę to te z rekorda siadają z tą turbina i dużo pala z zwykłym sw400 mam dobre doświadczenia i nie odczulem nigdy by mu mocy brakowało nawet z sieczkarnia i nigdy mi się nie zagrzal co prawda motor zdrowy praktycznie nie pije oleju no ale superek już zmienił właściciela tylko czeka na pogodę by móc odjechać :/ 
      I jak panowie mieliście doczynienia z taką przeróbka za od z góry dziękuję 😊

    • Przez StawiaR
      Witam, mam do wyboru te dwa kombajny i jestem w kropce. Który według was powinienem wybrać? Bizon z 1986 r (na szerokich kołach) posiada sieczkarnie a dronningborg z 1988r bez sieczkarni.
    • Przez Renault145
      https://m.olx.pl/oferta/bizon-zo56-CID757-IDyYR2O.html?backUrl=%2Fajax%2Fmojolx%2Fdetails%2F516899010%2F
    • Przez hurlimannD70
      Kupiłem cały bęben młocarni do bizona czyli z cepami ale bez osi. Jest to nowy oryginalny produkt z fmż Płock. Leżał w stodole 30 lat , zastanawiam się czy dawać go do wyważenia . Na jednej ze środkowych tarcz przykręcone są blaszki jest ich chyba 5 sztuk w kupie. Wygląda jak by był kiedyś w fabryce wyważany ale nie jestem pewien. A do wyważenia musze jechać ponad 250km . Czy takie bębny składane w fabryce były sprzedawane wyważane ?? Czy ktoś mi podpowie ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj