Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
dominik95    1

wITAM POSIADAM PRASE CLASS ROLANT 255 ROTO CUT ...

proszę o pomoc... na początek dodam iż pracujemy bez pilota tzw komputera z przxyciskami do owijanie siatka/sznorkiem ponieważ pilot się wogule nie wlącza.... podciągnięte są kable na krotko do owijania ... i z tym problem iż wskaźnik ubicia bala wogule nie działa nie wiadomo kiedy zacząc owijanie...

(owijamy sznurkiem...) bale są nie dobite... lezą na polu przez 15 min i robią się z nich jajka są niedowiniete po bokach około 5-10 cm ....gdy chce wlączyc siatke siatka owinie lecz jest ona luzna na balu często spada oraz nie owila po bokach ok 10 cm.... proszę o pomoc nie mam wogole pojęcia jak rozgryźć tą prase by robila piękne ubite bale dobrze owinięte... jeśli ktoś ma instrukcje ksero proszę dac z nac z góry dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

a masz ten żółty pilot? Jeżeli tak to na nim tam gdzie masz wybór z nożami albo bez musisz ustawić na którąś opcje bo jak będzie na 0 to pilot jest wtedy wyłączony. Co do ciśnienia to może manometr padł? A jak bale się robią sflaczałe to znaczy że słabo zbite były. Co do siatki to musisz naciąg ustawić na prasie i sprawdź czy w ogóle siatkę masz dobrze założoną. Aha masz wszystkie przewody od hydrauliki podpięte? Bo 255rc to już bardziej taki wypas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dominik95    1

pilot jest bialy co do siatki ... pod gorną klapą był rysunek i tak zalozylem naciąg na prasie naciąglem (to co trzyma rolke siatki) przewody chydrauliczne są 3 wszystkie podpięte a ciśnienie znalazłem w prawej klapie taką wajchę i zaczol dzialac

 

jak wygląda cykl pracy na 1 bala ... gdy będzie komora pelna owijanie zacznie się automatycznie ciecie siatki tez czy wszystko trzeba samemu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dominik95    1

"A jak bale się robią sflaczałe to znaczy że słabo zbite były" jak zrobić by były ladnie zbite?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

ja robie tak że wskazówka dochodzi do połowy czerwonego bo i tak dalej ciągnik nie daje rady. zawór nie wiem sam jak jest ustawiony ale automat włącza mi się tak że jak na po włączeniu i robieniu pierwszego balota to pierwszy muszę sam włączyć na pilocie i potem już mi samo się uruchamia owijanie automatycznie tak jak przy pierwszym. Ale ja mam żółty pilot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dominik95    1

probowalem owinąc dziś siatką ..... kiedy bal jest już gotowy klapa lekko się uchyla ... przez co pilot pika i nie pozwala na owiniecie.... a pozatym siatka się rwie gdy już wciągnie ją.... siatka się napina lecz rolka z siatką zamiast obracać się stoi i blokuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

słuchaj sprawdź czy po prawej stornie jak otworzysz górną klapę prasy i jet tam taki jakby sierp który powinien opierać się na tej gumie od ustawiania ilości owinięć, on prawdopodopnie Ci nie odskoczył spowrotem przez to rwie siatkę. Musisz otworzyć gurę tak jak byś chciał założyć nową siatkę i ręką pociągnąć tak aby on przeskoczył na tą gumę (trzeba trochę się przylożyć) czasami u mnie tak mam jak klapy do końca nie otworzę to to nie przeszkakuje. klapa się uchyla ponieważ osiąga ustalone ciśnienie i musi się uchylić aby poinformować sterownik aby włączył owijanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dominik95    1

wiem ....ale to jak probowalem owijac jechałem z otwarta klapa i obserwowałem ... nuz to o czym piszesz) był w pozycji wyciagnietej ....tak jak ma być... wyciaglem trochę siatki z rolki tak aby był luz na siatce trochę .... i to co było luźne wciaglo po czym siatka się napina i powinna zacząć sila pociogowa obracać rolką a siatka powinna isc...niestety rolka jak by się nie mogla obrucic i rwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

a próbowałeś na nie przygniecionej rolce sitaki tym prętem owinąć aby rolka siatki była luźna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dominik95    1

niestety tez rwie sprawdziłem

 

czy posiada ktoś może ksero kopie instrukcji tej prasy class rolant 255 roto cut

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj