slepy78

[truskawka] dursban a zbiór truskawek

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
slepy78    0
Napisano (edytowany)

Witam

 

Na etykiecie dokładnie nie wyczytałem o okresie od którego można spożywać truskawki po oprysku dursbanem na pędraki

Więc opryskałem w ilości 0.15 l na 25 arów

Za tydzień będą trukawki do jedzenia ,czy mogę je jeść?

Edytowano przez dogberry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

chyba zartujesz... zatrules te truskawki, w zadnym wypadku ich nie jedz, cos takiego to przestepstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slepy78    0

ale jest jakiś okre karencji (dni)?

za 3 tygodnie?

 

Na etykiecie nic nie pisało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te truskawki juz do niczego się nie nadają,jedyne co pozostaje zrobić to wg mnie zaorać i rozpocz na nowo,to ma największy sens ale decyzja należy do Ciebie.


www.sklep.mizar.pl - Nasz asortyment kierujemy przede wszystkim do szeroko rozumianej branży rolniczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po jakiego czorta orać truskawki? wykosić je i czekac do przyszłego sezonu.

Niema okresu karencji bo jasno jest napisane że można pryskać PO ZBIORACH owoców !!!. ja stosowałem po skoszeniu liści

\

Ps nieźle gościowi doradziliście żeby zaorał ... aż szkoda gadać .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
newagro    7
Napisano (edytowany)

Co wy za brednie opowiadacie. Nie ma żadnej karencji dla truskawek i można je zrywać i sprzedawać bez obaw wykrycia pozostałości substancji aktywnej

Sorry mój błąd, opierałem się na starej etykiecie.

Wiec woli jasności nie można stosować w uprawie truskawki

Edytowano przez newagro

Najpopularniejsza wyszukiwarka środków ochrony roślin w Polsce oraz ciekawy blog tylko na www.agrofy.pl  :D  

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soulshakin    82
Napisano (edytowany)

Chyba cie pogrzało kolego jeśli twierdzisz że można pryskać owoce truskawki i sprzedawać zaraz po oprysku.

Po pierwsze aktualnie dursban nie jest zarejstrowany do ochrony truskawki, a po drugie jak był to było wyraźnie napisane oprysk po zbiorze owoców.

 

Wiec czytajcie ze zrozumieniem etykiety bo możecie potruć siebie i innych a za to jest odpowiedzialność karna jak pisze nie dotyczy nie jest to równoważne z okresem karencji 0 godzin/dni.

 

Tak jak już pisali zostawić do przyszłego roku i najlepiej nie jeść dursban utrzymuje sie przez 14-30 dni więc ja bym nie ryzykował.

Edytowano przez Soulshakin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Jeżeli srodek nie jest zarejestrowany w truskawce to oczywiste jest że nie będzie podanej karencji dla truskawki

to bardzo groźny środek prewencja dla ludzi 24 godz dla pszczół 96 godz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak pryskałem czosnek dursbanem to czuć go było przez 3 dni także pozdrawiam kogoś kto taką truskawkę spróbuje.

 

W zupełności popieram Soulshakin'a brak rejestracji = brak informacji o karencji.

 

Ps Newagro ty sobie raczej sprawy nie zdajesz z takiego głupiego doradzania ... skoro niema karencji dam ci 1kg świeżo opryskanych truskawek ciekawe co z tobą będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek183    9

slepy 78 moderator powinien twój nr IP podać policji i powiedzieć co zrobiłeś, powinni cię sprawdzić czy czasem tego nie sprzedajesz Piorin powinien dowalić ci karę za ten numer czy ty masz w ogóle pozwolenie na wykonywanie zabiegów? Tacy ludzie trują ludzi i wszelkie pożyteczne zwierzęta i owady!!! Jak bym wiedział gdzie mieszkasz już byś miał kontrolę! ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
newagro    7

Sorry wygląda na to że opierałem się na nieaktualnej etykiecie.

Ale oburzenie mnie trochę rozbawiło bo jak czasami czytam o mieszaninach w innych uprawach to tez włos mi się jeży.

A z resztą dobra praktyka mówi że przed stosowaniem środków należy zapoznać się z ich etykietą stosowania

Jeszcze raz sorry za mój błąd.


Najpopularniejsza wyszukiwarka środków ochrony roślin w Polsce oraz ciekawy blog tylko na www.agrofy.pl  :D  

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soulshakin    82

UP

Ty chyba dalej nie zrozumiałeś błędu twojego toku rozumowania. Opieranie się na nieaktualnej etykiecie nie ma nic wspólnego z przetworzeniem informacji na niej zawartej.

Na etykiecie pisało że karencja "nie dotyczy" co nie znaczy jak ty to zrozumiałeś że można pryskać kiedy się chce i zbierać owoce tylko że z powodu terminu stosowania tego środka w uprawie truskawki ( po zbiorze owoców) karencja nie dotyczy bo nigdy nie będzie sytuacji w której opryskujemy owoce.

 

Wiec twoje tłumaczenie o nieaktualnej etykiecie jest tym bardziej głupie i żałosne powinieneś się dwa razy zastanowić co piszesz, bo kiedyś ktoś nierozważny posłucha twojej opinii i się potruje.

Edytowano przez Soulshakin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
newagro    7

Fakt informacja że nie dotyczy wydawała mi się dziwna i pewnie przeoczyłem zapis ze można go stosować po zbiorze.

Widać takie są skutki pisania postów na szybko.

A jeśli bym udzielał odpłatnej porady to byłaby ona przemyślana i dopasowana indywidualnie do sytuacji i co najważniejsze wiązało by się to z wzięciem odpowiedzialności za decyzję.

I tym kończę moją pomyłkową wypowiedź kropka .


Najpopularniejsza wyszukiwarka środków ochrony roślin w Polsce oraz ciekawy blog tylko na www.agrofy.pl  :D  

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soulshakin    82

Czyli idąc twoim tokiem rozumowanie udzielanie nieodpłatnej porady może być bezmyślne i głupie nawet jeśli idzie za tym doradzanie komuś trucia siebie i ewentualnie innych. W takiej sytuacji lepiej nie udzielać się wcale. Dziwne jest te twoje tłumaczenie bo nawet na szybkiego osoba choć odrobinę rozeznana w naszej branży nie powinna doradzać stosowania mocnego toksycznego środka tylko dlatego że w etykiecie pisze karencja - nie dotyczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
newagro    7

Jeśli o mnie to jestem jak najbardziej za stosowaniem środków zgodnie z ich przeznaczeniem a nie truciem środowiska i ludzi bo wiem jak wygląda wynik próby na pozostałości na 1 dzień przed końcem karencji oraz jakie to może rodzić konsekwencje.

A co do mojego rozeznania to zapewniam że jest ono wysoko ponad średnią.

I to niby ja mam problem z rozumowaniem. Jeśli ktoś prosi mnie bezpośrednio o poradę to staram się podejść do niej rzeczowo i zgodnie z dobrą praktyką rolniczą, a w tym konkretnym przypadku ewidentnie (odpowiedziałem na ogólnie podane pytanie) był mój błąd bo zrobiłem to na szybko nie sprawdzając dokładnie zezwolenia na etykiecie.

A z resztą znajdź drugą osobę która po wpadce potrafi przyznać się do błędu a pełno jest tu porad oderwanych od rzeczywistości

Edytowano przez newagro

Najpopularniejsza wyszukiwarka środków ochrony roślin w Polsce oraz ciekawy blog tylko na www.agrofy.pl  :D  

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Pkt. 1.8 – pisanie postów zawierających porady mogące narazić innych użytkowników na utratę zdrowia, lub życia, oraz straty materialne,

 

To z regulaminu Czasem warto pomyśleć albo poczytać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fakt faktem kolega dostał już odpowiedź pasowałoby żeby moderator zamknął już temat.

Newagro stara/nowa etykieta absolutnie niema nic wspólnego z karencją i pojęciem jej rozumienia.

"

  • Zainteresowania:spec. Ochrona Roślin i Nasiennictwo
    spec. Diagnostyka w Ochronie Roślin
    spec. Integrowana Ochrona Roślin w Integrowanej i Ekologicznej Produkcji Roślinnej

"

to mnie najbardziej tu przeraża ...

Sam bazowałem na starej etykiecie przy w/w postach udzieliłem takich a nie innych porad.

Teraz na opuchlaka stosuje sie "mospilan" mniej inwazyjny w szczególności dla owadów zapylających nasze uprawy".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
newagro    7

No to się hejt posypał ale czas wrócić do rzeczywistości, a najlepiej oceniać po jednej wpadce :P


Najpopularniejsza wyszukiwarka środków ochrony roślin w Polsce oraz ciekawy blog tylko na www.agrofy.pl  :D  

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Rolnik90
      Witam! Mam pytanie jaka odmiane truskawki posadzić aby bylo sporo owocu i żeby zima nie zmarzła? Od wiosny mam zamiar obsadzić jakieś 40 arow.
    • Przez Kendiz
      Witam  co sadzicie o kombajnie do warzyw firmy Weremczuk SUPERNOVA i kombajnie firmy Sator Compact moze ktos z was posiada taki kombajn i podzielilby sie doswiadczeniami i wiedza na temat któregoś z tych kombajnow lub podobnych firmy Weremczuk i firmy Sator.
      Opiszcie jak sie sprawuja, jak dlugo je posiadacie i ile zaplaciliscie
    • Przez Zbyszekkieliszek
      Witam, Zastanawiam się nad zakupem, kombajnu połówkowego do zbioru Aronii. A mianowicie nad 3 maszynami:1.Marek 2 - Firm Dom-Wid.2.Lisicki - FMR Lisicki.3. Arek 3 - SFAMASZ Zależy mi na opiniach, na pewno w grupie znajdą sie posiadacze owych maszyn  
    • Przez migraj
      Witam. Proszę o radę bardziej doświadczonych kolegów. A mianowicie czym mogę usunąć Babkę Lancetowatą z plantacji truskawki?


    • Przez MateuszZienkowicz
      Witajcie, mam pytanko dotyczące sezonowej sprzedaży truskawek.
      Jestem rolnikiem, areał truskawek został powiększony do rozmiarów które wymuszają na mnie poszukiwanie nowej drogi sprzedaży. Chciałbym zacząć handlować truskawką w okolicznych miastach. Z tego co się dowiedziałem póki co potrzebuje zgodę od gminy na zajęcie pasa drogowego. 
      Co jeszcze od strony rolniczej? Sanepid? RHD? 
      Jak to zrobić żeby było full legal i jak przyjdzie straż miejska to nie bedą mogli mi nic zrobić. 
      Dziękuję za pomoc!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj