Nikita_Bennet

slupy energetyczne na mojej lące

Polecane posty

Nikita_Bennet    315

witam

 

tak ostanio lazilem z psem i policzylem ze stoi tego 15 sztuk lącznie.

sporo myslalem i zastanawiam się jak ugryz zaklad energetyczny.

kiedys tam byla ląka, ostanio polowę pooralismy i naprawdę paskudnie jest jak na dzialce 2 ha trzeba czesto robic cuda siewnikiem, plugiem i opryskiwaczem zeby je poomijac.

da się wyszarpac od nich jakąś kasę??? no i podpisac z nimi jakąs umowę na przyszlość ze się im to wydzierzawia za iles zl od slupa rocznie.

 

mial ktos z tym doczynienia, wie jak najszybciej i najlepiej to pozalatwiac (najlepiej dla mnie a nie zakladu energetycznego)

 

istnieje wogle prawny sposob usunięcia tych slupow???

 

thx for any help


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

My na jednej działce mamy kilka słupów. Złożyliśmy wniosek do energetyki. Po jakimś miesiącu przyjechał jakiś kolo żeby te słupy zobaczyć. Mówił że z energetyki żeby kase wyciągnąć to tylko przez sąd. Dwa tygodnie póżniej przyszło pismo że nie zapłacą bo jak kupowaliśmy to pole to słupy juą na nim stały  :-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczupak    1

u mnie na polu na powierzchni ok. 0,5 ha jest ok. 27 słupów :P a oglądałem kiedyś telekurier to typu wygrał z zakładem energetycznym sprawe i mają mu zapłacić ileś tam 8)


,,Nigdy nie podpisałbym się własnym nazwiskiem pod produktem, który nie ma w sobie tego, co jest najlepsze we mnie'' - John Deere :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

to czy staly w czasie zakupu to mnie nie obchodzi.kiedys bylo to ląką i za bardzo nie przeszkadzalo. zmienilem plany co do zagospodarowania tego terenu co mi przeciez wolno

mamy kapitalizm panowie.

albo niech to ode mnie odkupią (to co jest pod slupami) albo ja je troszku uszkodze  np zachaczając plugiem bo to przeciez moj grunt a oni ich nie odgrodzili i nie zabezpieczyli przed takowymi wypadkami.

wioska się wscieknie bo u mnie jest glowny transformator, poza tym jest kilka slupow sredniego napięcia więc przesylowych.

co lepsze do transformatora powinna byc droga ktorej u mnie nie ma - postawcie samochod przy transformatorze w miescie na kilka dni - zobaczycie ze wam go scholują ;)

 

tak wiec jesli ktos ma jakies pomysly to proszę o napisanie bądz tutaj bądz na priva

 

z gory thx za odzew


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANIEL    1

podobno nie jest tak łatwo przez sąd to załatwić, jak wiadomo sprawy w polskim sądzie sie długo ciągnąąąąąąąąąą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukotek    4

u mnie też stoi trafo dla całej wioski!!!!

ale za dwa lata mają przebudować całą sieć i może wtedy coś się zmieni na lepsze, póki co to dostawili mi jeszcze jeden słup

 

na razie czekam z niecierpliwością co będzie dalej - ale myślę że użyję pługa do podorania jakiegoś słupa - to może szybciej się to ruszy

 

mimo wszystko ostatnio z pola zniknęły mi słupy telefoniczne - jakieś 6 słupów - zakopali kabel w ziemi i uszkodzili mi meliorację !!!!! - zerwali 2 rurki od zbieracza i trzeba było wymienić


(")_(")_.----.,/)

;^ ^ '; -._ , ')_

( o_, )' __,) '-._)

 

GumiaKi 25 zl:> Widły 60zl:> .... aaaa Prerzucanie gnoju bezcenne !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

Podobny problem był w mojej wsi, ale ze słupami z telekomunikacji. W sasiednich wsiach kable od TP były już w ziemi, więc postanowiliśmy złożyć wniosek o usuni ęcie tych słupów i włożenie sieci w ziemię. Tata napisał ładne pismo, zebrał podpisy ludzi z całej wsi i oddał pismo do TP. po kilku miesiącach rozpatrzyli pismo pozytywnie i już słupów nie ma na polach i nic nie przeszkadza ;). Tylko podczas prac narobili troche szkód w polu- to był kwiecień w ubiegłym roku i troche najeździli po mojej pszenicy ;) i już nie zwrócili za to kasy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

w mojej okolicy elbud warszawa stawia potężne słupy za postawienie na twojej działce płacą 10 tysięcy złoty

na początku nikt nie chciał tych słupów ,,lini " ponieważ szkodzą zdrowiu i np nie ma zasięgu ale jak zaczęli płacić taką kase to każdy hciał mieć taki na działce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cosmos    3

W starym Top Agrarze jest artykuł jak wyrwać kasę za słupy od energetyki, ale nie pamiętam numeru.


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

@cosmos - moglbys poszukac w wolnej chwili?? lub chociaz podac w ktorym roku o tym pisali??


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cosmos    3

Ok poszukam dziś wieczorem.

Ale to było chyba w zeszłym roku.

-------

Nikita_Bennet ten artykuł w Top Agrarze to jest numer 5 w 2006 roku na stronie 40. Pozdrawiam


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

a mógłbyś zeskanować i wysłać na andrzejjabl@wp.pl ??


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315
Nikita_Bennet ten artykuł w Top Agrarze to jest numer 5 w 2006 roku na stronie 40. Pozdrawiam

 

thx

 

 

thx


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elektrotech    6

przesunąć mogą ale to kwestia czasu-mapki itp....napewno nie przesuna na inna działkę lub w pas drogowy bo wtedy robisz na swój koszt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1

Kiedyś w sprawie dla reportera było coś o tych słupach :o


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANIEL    1

Może Ktoś już brał udział w takiej rozprawie sądowej?

Z jakim skutkiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

słupy u mnie śą jeszcze większe nisz te w narysowane w top agrarze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TumeK    11

tak sie wam troche pochwale ale cii u nas telefonicznie szly przez pole ale wyczailimy ze linia nia dziala to wywalilismy je w nocy plugiem z 10 :)


Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hinco    1

Sąsiad na kawąłku ok 1ha miał 4 słupy..

Znikły wraz z przyjazdem kombajnu..

Wszystkie poszły na raz za kombajnem, jeden tylko nie wyrwał sie a złamal..

Są rzeczy których nie da się kupić, za wszystkie inne, a także za słupy zapłaci kombajnista :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kojack1014    0

te słupy to koszmar gdy ruszasz na pole :*(

ale podobno w małopolskim rolnik miał 3 słupy i dostał za nie 21000 <_< nie wiem czy do końca jest to prawda (kasa z państwa i z Unii)

ale te odszkodowania obowiązują tylko te pola, na których słupy stoją od 15 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj