everto

PROW 2014-2020

Polecane posty

freetaxi    947

Konkretne informacje będą z chwilą gdy pojawią się odpowiednie przepisy krajowe.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKropka    7

pewnie już są, tylko nie chcą nie wiadomo czemu ogłosić do wiadomości

już teraz może się decydować czy spełnia się kryteria zwłaszcza na nowe programy

 

wracając na chwilkę do klasycznej modernizacji z 2007, to wymogi sprzyjały pisaniu wniosków w przeciwieństwie do reszty programów

Z drugiej strony dofinasowanie rzędu od 40%, przy obecnych kosztach i opłacalności nie wygląda szczególnie zachęcająco..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzela    0

Posiadam gospodarstwo rolne 20h i jestem płatnikiem krus ale pracuję również poza gospodarstwem na umowę zlecenie czy w takiej sytuacji będę mógł sie ubiegać o wsparcie na małe gospodarstwa???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Jeśli chodzi o RMG to póki co wiemy tyle, że beneficjentem może być osoba fizyczna ubezpieczona na podstawie przepisów o ubezpieczeniu społecznym rolników z mocy ustawy i w pełnym zakresie jako rolnik, prowadzącą wyłącznie działalność rolniczą. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzela    0

Pierwszy warunek spełniam bo jestem ubezpieczony w pełnym zakresie w krusie i drugi warunek tez ponieważ nie prowadzę innej działalności ale dorabiam na umowę zlecenie czy to nie będzie przeszkodą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

No właśnie to może być przeszkodą. Proponuję poczekać na przepisy krajowe.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
debrzyna    2031

Może. ale teraz jest tez chyba niezgodne z prawem ,bycie na KRUS i praca na umowe zlecenie Składki nie mogą być płacone i tu i tu a zus ma pierwszeństwo więc  czas umowy zlecenie trzeba chyba zgłosić do krusu żeby składki nie naliczali Jeżeli jestem w błędzie to proszę mnie wyprostować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wie ktos czy są dofinansowania na utwardzanie podwórka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1306

Chce w nowym PROW 14-20 , chce wziac premie 100tys na pozarolniczą, "na domownika "-ponoć może mnie zarejestrowac w KRUS wlasciciel gospodarstwa, który jednak pracuje i płaci ZUS... [powiedzieli mi w KRUS ze da sie... ?! ]

pytanie: czy wiadomo przez jaki okres trzeba utrzymac firme z takiego rolniczego PROW, lub jak to bylo  robione we wczesniejszym PROW?

Czy poźniej mogę wziąc jeszcze jakieś dodatkowe dotacje na dalszy rozwój firmy, np zakup oprogramowania, maszyn innowacyjnych itp z programów np "kapitał ludzki lub innowac. gospodarka" -ktore nie bedą powiazane z PROW rolniczym?


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Zasadnicza kwestia jest taka, że działalność gospodarczą na "krusie" możesz otworzyć dopiero po 3 pełnych latach opłacania składek.

  • Like 1

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1306

dzialalnosc bylaby na ZUS bo -przechodzi sie chyba po przekroczeniu dochodów, miała by  to byc tez dzialalnosc z automatu na  VAT, 3 lata mozna oplacic wstecz- róznie to jest?


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Z krusem różnie bywa. Zależy od regionu. Najlepiej udać się do swojego i zapytać. W niektórych częściach kraju takie rozwiązanie przechodziło. Tylko radzę Ci się wstrzymać z ewentualnymi ruchami w tej kwestii do momentu kiedy będą znane przepisy krajowe.

Edytowano przez freetaxi
  • Like 1

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1306

a czy wiadomo :  przez jaki okres trzeba utrzymac firme ? ew. kiedy bedzie cos wiecej powiedziane?


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKropka    7

uważajcie na KRUS, bo prawie pewne jest że tylko skasują za zaległe składki, a ubezpieczenie i tak można stracić

 

więc to może być pułapka

 

UWAGA DZISAJ m.in. W AGROBIZNESIE, Minister Sawicki mówi że ma rozporządzenia z gotowym tekstem już do podpisania

 

JEDNAK NIE  ujawniają co w nich jest, jakie kryteria :mellow:

 

trochę niefajnie, biorąc pod uwagę że właśnie teraz może się decydować kto będzie spełniać kryteria

 

np. te zgłoszenia do KRUS ze zleceniami TYLKO do 30 czerwca 2015 r.

 

Dlatego warto to śledzić, gdzie się tylko da

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Dzisiaj się dowiedziałem, że na nowy PROW przejść nie mogę, bo nikt o takiej ewentualności nie pomyślał. A że ponad 90% areału mam na NATURA 2000, górskie ONW, to będę o ok. 60 k rocznie w plecy. Przez 3 lata jeszcze. Cieszę się tak, że nawet jeść się nie chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKropka    7

szczerze mówiąc nie wiadomo o co chodzi, dlaczego nie ujawniają tych szczegółowych rozporządzeń? nawet jakiś wstępnych projektów dla orientacji czy w ogóle można się załapać

 

odnośnie pytań z Krusem, to trzeba uważać, bo termin zgłaszania (jeżeli ktoś wypadł z Krusu) tylko do końca czerwca tego roku

 

tak więc, może być gorąco, jeżeli jeszcze będą się opóźniać z ogłaszaniem tych rozporządzeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez margoo78
      Czy ktoś zna więcej szczegółów dotyczących dofinansowania zakupu silosów zbożowych? Zastanawiam się, czy będzie się to wiązać z jakimś cyrografem na 5 lat.
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj