Libero

Nowy Claas Arion 400

Polecane posty

Libero    16
Napisano (edytowany)

Witam

 

Prezentuję nowego Ariona 400. Modele od Arion 410 do Arion 460 o mocy od 90KM do 140KM. Spodziewam się, że gdzieś w otchłani internetu znajdzie się "lepsze" zdjęcie.

 

Zaczerpnięto z www.grostracteurspassion.com893725_820548431305988_6848305187294704475_o.jpg

Edytowano przez Libero

Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych

Politechnika Warszawska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Libero    16
Napisano (edytowany)

To jest prototyp. Nie znamy jeszcze parametrów.

Edytowano przez Libero

Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych

Politechnika Warszawska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz121515    14

Pewnie szykują na Agritechnice  ;) Już się nie mogę doczekać żeby go zobaczyć w całości :P Cena pewnie ze 30 tys. w górę w stosunku do obecnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Libero    16

Mamy i nowego Ariona

Niestety jego osiągi nie są mi jeszcze znane. Na zdjęciu widzimy, że kabina występuje w 2 wersjach. Mamy też miękką ośke.

 

aac6mndr8k6y.jpg

Zaczerpnięto z www.grostracteurspassion.com

Edytowano przez Libero

Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych

Politechnika Warszawska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel26d    0

Szału nie ma z tym wyglądem maska przypomina trochę nowego ursusa a reflektory na dachu przypominają mi tego leniwca z epoki lodowcowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubus86    2

Kabina troche dziwna i te swiatła i reflektory tak jak pisał kolega wyżej. Myslałem ze bedzie lepiej wygladał a on na gorsze :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widok do przodu z panoramiczną kabiną ma niezły, ciekawe jak z widokiem w dół, bo w większych Arionach to nie za bardzo.

 

854625-prototype-claas.jpg

 

 

Tu widać lepiej jaką miękką oś ma. Wielowachaczowa od Carraro, indentyczna jak np. w Forterrach HD lub Lindnerach Geotrac. No i za plus należy uznać to że jest z instalacją SCR (DPF przy ładowaczu to głupota, podobnie jak i każdy katalizator), a skoro jest SCR to prawdopodobnie silnik od FPT, tak jak i w Axionach.

 

854624-prototype-claas.jpg

 

Jednym słowem- ciekawa zabawka się szykuje od Claasa. :P


Ha traktor, Akkor Zetor!

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin04    65

4 cylindrowy silnik o pojemności 4,5 l to mi się podoba a nie jakieś super 100 km z 3 cyl. o pojemności takiej jak w Maluchu ;) fajna kabina oraz bogate wyposażenie, nic tylko czekać aż ujawnią cenę :)


"Jeszcze się taki nie urodził co by Polakowi dogodził"
Przyjmę chętnie stare prospekty i książki ze sprzętem rolniczym krajowym i zagranicznym za drobną opłatą. Zainteresowanych zapraszam na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

4 cylindrowy silnik o pojemności 4,5 l to mi się podoba a nie jakieś super 100 km z 3 cyl. o pojemności takiej jak w Maluchu

 

 

Kolega zapomina o Axosie, jemu się da 3 cylindry. :P Choć lepiej nie krakać...


Ha traktor, Akkor Zetor!

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin04    65

nowy Elios będzie miał 4 cylindrowy silnik FPT 3,4l więc i Axos powinien mieć 4 ;)


"Jeszcze się taki nie urodził co by Polakowi dogodził"
Przyjmę chętnie stare prospekty i książki ze sprzętem rolniczym krajowym i zagranicznym za drobną opłatą. Zainteresowanych zapraszam na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vodz    331

Panowie ładny czy nie to tylko kwestia gustu, ważne co jest wewnątrz, jednakże dobrze gdy nowa maszyna cieszy oko:)

Widziałem te nowe claasy na dniach pola w Poświętnym to moim zdaniem dużo lepiej prezentują się one na zdjęciach w internecie niż na żywo:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Chyba raczej nie będzie skrzyni bezstopniowej.

 

Widok do góry przez szybę jest super ale w dół tragedia. Ogromna maska wszystko zasłania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Ciekawe gdzie ty to wyczytałeś


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrz17xd
      Witam wszystkich tutaj na forum. Piszę tutaj bo chciałbym się was poradzić w pewnej sprawie, a szczególnie chodzi mi o użytkowników którzy posiadają kombajn claas dominator 85. Chciałbym się dowiedzieć od czego służy lampka zaznaczona w kółeczko na zdjęciu. Domyślam się, że służy ona do retromatu, ale chciałbym się dowiedzieć co dokładnie ona sygnalizuje?


    • Przez artur04c
      Witam, Mam Claasa Airiona 640 i zauważyłem ze sam z siebie kręci się wałek odbioru mocy z tyłu choć jest wyłączony, jak go zahamuje to niby stoi ale po czasie lub po ponownym uruchomieniu silnika znów się kręci. Sytuacja jest wredna bo jak jadę z opryskiwaczem to mi zaczyna wałek kręcić i podczas transportu wiadomo co sie dzieje. Jakieś porady ? 
    • Przez POLAKPl
      Witam, potrzebuję instrukcji napraw claas ares 816 po polsku. Czy może ktoś tako posiada? 
    • Przez marekkucybala2
      Witam, posiadam od kilku lat kombajn zbożowy Claas Dominator 98sl. Nie było z nim wcześniej żadnych większych problemów. W tym roku problem polega na tym że kiedy chciałem wyjechać kombajnem to odpala ale nie chce jechać. Co może być przyczyną?
    • Przez Grzechooo
      Witam, Urwał mi się wytrząsacz w Senatorze i mam pytanie czy może ktoś wie czy taki wytrząsacz pasuje np z Mercatora lub protektora? czy były jakieś różnice w wytrząsaczach? jeśli tak to z czego jeszcze mogę go dobrać.?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj