ralex

MŁODY ROLNIK 2014 ILE MACIE PUNKTÓW

Polecane posty

ralex    1

Witam

Temat tylko o ilości pkt na Młodego Rolnika.

Mi wychodzi coś koło 19.5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralex    1

A dokładnie ile za co ci w sumie wyszło 19.5 pkt. Ja dopiero będę składał :)

Pole 12 szkoła 4 reszta bezrobocie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

to ile trzeba mieć żeby myśleć o dostaniu wg was?


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

7 kolego

 

od 7 to wniosek jest rozpatrywany, mi bardziej chodziło o to ile trzeba mieć żeby dostać sam mam 13 pkt i się zastanawiam czy coś z tego będzie


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralex    1

gdzieś czytałem że nie jest do końca pewne ze bedzie kasy tylko na 7800 podobno jak braknie środków bedą jeszcze przenosić z innych programów

 

Agencja ma dla młodych rolników równowartość 189 mln euro, co pozwoli na udzielenie wsparcia prawie 8 tys. rolników. Minister Marek Sawicki uważa, że zapotrzebowanie na środki w działaniu „Ułatwianie startu młodym rolnikom” jest jednak dużo większe, bo wynosi aż 300 mln euro, więc w tym naborze nie wystarczy funduszy dla wszystkich. Dlatego ministerstwo i ARiMR będzie przeznaczało na te dotacje wszystkie fundusze, jakie zostaną niewykorzystane w innych działaniach zapisanych w Programie Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Przypomnijmy, że w poprzednich latach premie otrzymało ponad 23 tys. młodych rolników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin1832    3

wszystko zależy od ilości wniosków i MR oraz ARiMR,na dzień dzisiejszy trzeba czekać i zobaczyć co będzie :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

jesli mam 24 ha ile pkt mogę sie spodziewać za powierzchnie?

 

średnia pow. dla wielkopolski to 13,46 ha to możesz liczyć na 13,92pkt ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wladek19992    0
Napisano (edytowany)

a za 13 ha w łódzkim ile mozna sie spodziewac pkt ?? srednia łódzka to 7.52 ?? i za ukonczone technikum rolnicze ? 3 czy 4 pkt ?

Edytowano przez wladek19992

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikijohn    24
Napisano (edytowany)

ok 11,2 pkt + 4 za szkołe + coś za bezrobocie

Edytowano przez dzikijohn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galoni    8

Ja mam 18.5 ha to ile będzie pkt ? Bezrobocie-4 ,szkoła tylko 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponad 2 średnie krajowe.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galoni    8

No ja jestem z zachodniopomorskiego, przekichane. Kto mi obliczy te pkt. 18.69 ha. ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj