ralex

MŁODY ROLNIK 2014 ILE MACIE PUNKTÓW

Polecane posty

lesbycool    13

No to koledzy ja jestem z Kuj-Pom za 20 ha będę miał tylko 12 punktów + wykształcenie 4 punkty+ bezrobocie 3 punkty= 19 punktów tylko ale chory system oceny wprowadzili cała kasa pójdzie w większości do 7 województw masakra chory system oceniania :\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    436

widze niektórzy panikują a mają koło 20 pkt, panowie wrzućcie na luz, jak ja bym miał tyle punktów to byłbym spokojny. ja mam 14 z hakiem i pocichu licze ze przejdzie i jutro jade oglądać przyczepy na agro schow bo wpisałem w biznesplanie sobie :) mysle ze wszyscy tutaj na tej stronie zarejestrowani maja w wiekszości gospodarstwa powyżej 20 ha a w polsce ci co składają nie licze na to zeby mieli wszyscy tak duzo, takze mysle zawyzamy ilości pkt w polsce na agrofoto :) takze wiekszość beneficjentów liczy na łud szczescia z kilkoma hektarami i próbują poprostu zgarnąć 100 tys ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Wykształcenie - 5

Bezrobocie - chyba między 4-5 (kuj-pom, pow. tucholski, stopa bezrobocia 20,5%)

Powierzchnia - 11 Ha - 5-10 ile mogą przyznać pkt. ? śr pow gosp w kuj-pom to 15,14 Ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

polać koledze wyżej bo dobrze gada ;)

(zielona strzałka w tym temacie nie działa czy tylko u mnie tak jest ?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Co Ci Melon nie pasuje ? jak źle piszę to mnie popraw a jakieś podśmiech*jki walisz skoro każdy byłby taki mądry jak Ty to na H jest to forum pytam się ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

widze niektórzy panikują a mają koło 20 pkt, panowie wrzućcie na luz, jak ja bym miał tyle punktów to byłbym spokojny. ja mam 14 z hakiem i pocichu licze ze przejdzie i jutro jade oglądać przyczepy na agro schow bo wpisałem w biznesplanie sobie :) mysle ze wszyscy tutaj na tej stronie zarejestrowani maja w wiekszości gospodarstwa powyżej 20 ha a w polsce ci co składają nie licze na to zeby mieli wszyscy tak duzo, takze mysle zawyzamy ilości pkt w polsce na agrofoto :) takze wiekszość beneficjentów liczy na łud szczescia z kilkoma hektarami i próbują poprostu zgarnąć 100 tys ;)

Dobrze gadasz kolego. Na forum każdy jest w miarę rolnikiem dlatego takie punkty ludzie tu mają. W tych 7 województwach, np w małopolskim średnia 3,92 także nie ma sie co dziwić że tyle wniosków tam wpływa jak 4 hektary ma i usłyszy 100 tysięcy to wniosek składa i proste ale punktów wiele nie ma, także moim zdaniem nie będzie tak źle. Tylko według mnie najsprawiedliwiej to by było jakby cała pula była podzielona na 16 województw i by było na spokojnie dla każdego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

Co Ci Melon nie pasuje ? jak źle piszę to mnie popraw a jakieś podśmiech*jki walisz skoro każdy byłby taki mądry jak Ty to na H jest to forum pytam się ???

 

kolego spokojnie, to nie do Ciebie było ;) pisałem o koledze @turtojs ale nie zauważyłem, że napisałeś posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932

@Frytek z tego co się zorientowałem w ODR to za bezrobocie mamy niecałe 2 punkty. Wejdź na stronę Gus to zobaczysz, że sporo powiatów ma większe bezrobocie. Pozdrawiam:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Antoni nie nie można i weź stąd idź bo za takie przekręty do pierdla powinno się iść to da ludzi KASA KASA się tylko liczy nic więcej co za czasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jastrzab901    0

woj. lubelskie ok 15 pkt.

 

raczej marneszanse...

 

jest ktos kto ma podobnie??

 

jak przeliczyc bezrobocie na punkty?

 

u mnie w pow. parczewskim woj lubelskie jest 14% bezrobocia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikijohn    24

a byłem w agencji to mówili że można a tu chciałem się tylko upewnić i to wszystko zgodie z prawem i jak zgodnie z prawem to mam iśc do więzienia

 

Można tylko koledzy mają problem bo kasy jest mało a Ty stanowisz konkurencję. Składaj śmiało i powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buyko    0

Szanowni Koledzy i Koleżanki jako, że jestem żywo zainteresowany premią MR i śledzę dyskusję trwającą w tym wątku postanowiłem w znany mi najprostszy sposób przeliczyć sumę zdobytych punktów i co chyba ważniejsze liczbę złożonych wniosków na prawdopodobieństwo uzyskania premii.

 

Założyłem, że jeśli ktoś pokusił się o złożenie wniosku to posiada te minimum 7 pkt. Maksymalna możliwa do uzyskania liczba punktów również jest znana, to 26 pkt. Mediana z tego zakresu wynosi 16,5 pkt. Zakładając, że prawdopodobieństwo przyznania premii związane jest z rozkładem normalnym bądź nijako to obrazując (choć chodzi o to samo) krzywą Gaussa to posiadając 16,5 pkt. i przy 16 tyś. wniosków powinno się premię MR otrzymać.

 

Tak więc reasumując ważniejsze od liczby punktów jest liczba wniosków, które zostaną złożone. Do 11 czerwca złożono 9275 wniosków i oby ta cyfra powiększyła jak najmniej :mellow:

 

Sam uzyskam ok. 15,6 pkt. - zakładając powyższe przy 12 380 wnioskach premie powinienem uzyskać.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galoni    8

Heh ja ma 12.72 pkt za wszystko i co mam powiedziec, a mam 19.86 h ziemi ? Masakra pewnie z 10 osob dostanie w zachodniopomorskim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie ma to jak statystyka :P @buyko w końcu ktoś normalnie pisze :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

@buko a skąd wziąłeś mediane? 16,5 o średnia a nie mediana :P poza tym krzywa może byc przesunięta w prawo bądź lewo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jastrzab901    0

jak policzyc punkty za bezrobocie?

 

powiatow w woj mamy 28

moj jest na 11 miejscu od naj niższej czyli na 17 pod wzgledem naj wiekszej stopy bezrobocia.

 

to jest dobry wzor - 28/5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

28/5*17??

 

po moich wyliczeniach wychodzi nastepujaco...

ziemia 12.5ha - 13.5pkt

wyksztalcenie jestem obecnie po pierwszym polroczu szkoly czyli 0? - czy sa jakies czastkowe punkty???

bezrobocie 3pkt

razem ok16.5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buyko    0

@melon10641 masz rację 16,5 to średnia. Mediana ciągu liczb od 7 do 26 to 16. Lecz może zdarzyć się nawet tak, że wniosek może otrzymać 5 pkt. wtedy mediana jest jeszcze niższa.

 

Policzyłem, wkleiłem - myślę, że lepsza taka analiza zawierająca w sobie chociaż podstawowe elementy statystyczne niż gdybanie i strzelanie ile to punktów będzie potrzebne.

 

Jeśli potrafisz wnieść coś więcej do tego co napisałem to proszę, będę wdzięczny.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KACZOR1984    1

W tym przypadku liczenie szans jest bez sensu. Jeśli np 7 000 wniosków będzie miało około 20-21 pkt, to na nic zdają się obliczenia że 16,5 pkt wystarczy. Może się też zdarzyć tak, że te przykładowe 7 000 wniosków będzie miało np 10 pkt i to całkowicie zmienia postać rzeczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez margoo78
      Czy ktoś zna więcej szczegółów dotyczących dofinansowania zakupu silosów zbożowych? Zastanawiam się, czy będzie się to wiązać z jakimś cyrografem na 5 lat.
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj