Zaloguj się, aby obserwować  
denis667

Samoróbka spawarka.

Polecane posty

denis667    0

Witam znalazłem w warsztacie spawarkę transformatorową samoróbkę tylko nie wiem jak podłączyć kable spawalnicze.Bo wychodzą 2 śruby gdzie się podłącza kable spawalnicze tylko że nie wiem gdzie podłączyć masowy a kabel z elektrodą ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk21    0

Witam. Jeżeli jest to tylko transformator ,to wychodzi z niego napięcie zmienne, więc obojętne, który użyjesz do elektrody, a który do masy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A nie czasami przemienne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denis667    0

Podłączyłem tą spawarkę do prądu i chyba się zrobiło zwarcie i te bolce co się wkłada do gniazdka jak wyciągnąłem były całe czarne i jak wsadziłem było słychać przez 1sek takie "ss" co to może być ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Zostaw to w spokoju, bo sobie coś zrobisz, albo spalisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

He he to już wiem czemu mi światła przygasały w domu. Daj to komuś sprawdzić albo na złom wywieź. Bo sąsiedzi cię na taczkach ze wsi wywiozą jak im zaczniesz spawać gdy będą klan oglądać.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol210    12
Napisano (edytowany)

Ja mam spawarke samorobke,tzn.Dziadek ma wychodza tylko dwa przewody do pradu.(nie plus i minus) to jest spawarka dwu fazowa.w standardowym gniazdku masz 3 fazy a to jest dwufazowe.

Dziadkowa spawarka spawa elektodami do 5mm,ale jest jedna wielka wada tych spawarek, wystarczy jak szybko kreci licznik przy wlaczonej(szybko) a nie mowiac o spawaniu.przy elektrodzie 4,5 czy 5mm tez dziadkowe w domu siadaja korki.ale os przy prasie spawalem i trzyma do tej pory.Trzeba umiec nia spawac,przy odpowiednim przygotowaniu mozna wlozyc 1/3 elektrody w metal i topic wszystko

Spawarki robili kiedys wirowe, moc ich nie samowita tak samo jak i pobor pradu.

 

Ps: moge tylko powiedz ze Elektrotechnik moze wiedziec, chyba nikt nie doradzi,sam napisalem co wiem.

 

Moge sie zapytac czym sie rozni spawarka wirowa od transformatorowej? (w mojej korki zaczynaja wysiadadac powyzej elektrody 3mm) moje odwieczne pytanie co to sa za spawarki,i co z tym pradem ze licznik chodzi ze dziwo :blink:

 

dziadkowa spawarka to jakies lata 50"+

Edytowano przez karol210

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

W wirowej spawarce jest prądnica prądu stałego którą napędza silnik elektryczny na prąd przemienny trzyfazowy. Transformatorowa spawa prądem przemiennym a prostownik spawalniczy stałym. Mniej więcej.

Popraw posta. Nie ma w sieci napięcia 3x120V.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ale jest jedna wielka wada tych spawarek, wystarczy jak szybko kreci licznik przy wlaczonej(szybko) a nie mowiac o spawaniu.

Może łaskawie wyjaśnisz, która spawarka nie ma tej "wady"? Chętnie nauczę się czegoś nowego.

 

W wirowej spawarce jest prądnica prądu stałego którą napędza silnik elektryczny na prąd przemienny trzyfazowy.

Kiedyś tak robiono dlatego, że nie było tanich i niezawodnych półprzewodników. A teraz wystarczy do transformatora spawalniczego trójfazowego podłączyć mostek prostowniczy półsterowany i już spawamy prądem stałym. Impulsowa spełnia to samo zadanie czyli spawanie prądem stałym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825
Napisano (edytowany)

Wirnikowa żre czy spawasz czy nie z wiadomego powodu, silnik napędza prądnicę cały czas, transformatorowa też bo w końcu uzwojenie pierwotne jest non stop do prądu podłączone.

Tutaj pewnie inwertorowa wypadnie najkorzystniej.

No szczegółów technicznych prostowania prądu w spawarce dokładnie nie znam w każdym razie prostowniki spawalnicze istnieją nie od dziś.

Już lata temu besterka czterysetka spawała stałym do tego można było podłączyć uchwyt tig. Niedawno w pracy odeszła taka na wieczny odpoczynek.

W wojsku bylem na lotnisku, obsługiwałem reflektor APM. Tam była prądnica po byku. Tym to się spawało fajnie.

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez witek
      panowie mam problem jestem w trakcie robieni warsztatu...hehe takie małe porzadki nowe blaty szafki itp zastanawima sie nad nowa spawarka co sadzicie o tych MIGOmatach ?? mam ktos z was taka ?? jakie sa ceny jakis firmy polecacie ipt
    • Przez wrobelek02
      Witam, jak ogrzewacie swoje garaże, myślę nad zrobieniem takiego piecyka z beczki albo brojlera, proszę o wasze pomysły oraz zdjęcia. interesuje mnie tylko piec na drewno.
    • Przez marcin28176
      Co sądzicie o tym?
    • Przez Wieczor
      Mam takie pytanie czy jest możliwe zrobienia jedno lub dwu rzędowego kombajnu do kukurydzy. Z góry przepraszam jeśli są jakieś błędy
    • Przez HondaMtx
      Witam!
       
      Szukałem podobnego tematu i nie znalazłem.
       
      Panowie kupiłem nową spawarkę transformatorową 230/400V.
      Ze spawarki wychodzą trzy kable (niebieski, brązowy i żółty(uziemienie)) i tu moje pytanie jak ją podłączyć do sieci 230V, a jak do siły 380V?
      W załączniku podaje zdjęcie mojej wtyki do siły. Bardzo bym prosił o napisanie który kabel do którego oznaczenia pod wtykę do siły trzeba podpiąć.
       
      Panowie bardzo proszę o pomoc jak to podłączyć, żeby nie było problemów i Proszę, żeby wypowiadali się ludzie co mają pewność, że tak ma być podłączone, a nie tacy co wydaje im się, że będzie dobrze.
       
       
      Pozdrawiam HondaMtx

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj