Szymon8

Mtz 1221 dlaczego tak tanio

Polecane posty

kamil496    39
Napisano (edytowany)

Dość że nie spełnia emisji spalin, to jeszcze jakaś ta przednia oś dziwna :huh:

Cena średnio o 50 tyś niższa

Edytowano przez kamil496

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd    110

Tyle wart porostu traktor bez zbędnej d*perelacji o normalny spalaniu a nie dbamy o jakąś emisję a przy okazji palimy przez to 2 razy tyle ropy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

A od kiedy to obostrzenia odnośnie emisji spalin ograniczyły o połowę zużycie paliwa?


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coffey23    21
Napisano (edytowany)

dokładnie kolego leszekd nie udzielaj sie jak nie masz pojęcia o spalaniu ciągników a tym bardziej mtz co do założyciela tematu te ciągniki mają niską cene sam sie kiedyś nad takim zastanawiałem ale brak klimy i podnośnik troche za słaby i wydajność pompy bez szału to zrezygnowałem z niego

Edytowano przez coffey23

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Popatrz jak jest wyposażony takiej wielkości ciągnik innej marki. Potem wywal to wyposażenie i zostaw to tylko co ma ruski, odlicz dopłatę za markowy znaczek i powiedz ile wyszło.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil496    39
Napisano (edytowany)

antoni1 Nie, nie badałem spalin ale wnioskuje po symbolu i mniej więcej cenie. Bo te z euro 1 to są najtańsze, ale nie aż tak tanie

Pierwszy raz widzę ,, taką '' oś w belarusie. Jeszcze nigdy się nie spotkałem, żeby oś w krzyżakach była rozsuwana tak jak to jest w stożku -_- Co ty na to

A tak dla porównania cenowego, to mój 1221.3 ( klima, ehr, skrzynia 24/12 ) wyszedł 168 tyś

Edytowano przez kamil496

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonkszi    66

Może ten napęd to nowy pomysł połączenia napedu stozkowego bo srodek trochę przypomina stożek a satelity dali od krzyzakowgo co ma in taniej wyjść produkcja tylko belek jednego rodzaju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Przedni most w pierwszym ogłoszeniu faktycznie jakiś inny. Co do ceny to nic nowego że w ogłoszeniu podaje się cenę minimalną maszyny bez których jest nie do końca użyteczna. Popatrz sobie na ceny nowych przyczep. Prawo rejestracji dopłata, zapas dopłata, hamulce dopłata, w nie jednej oświetlenie dopłata.

czyli po prostu trzeba informacje podane w ogłoszeniach brać z dystansem.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559
Napisano (edytowany)

Tyle wart porostu traktor bez zbędnej d*perelacji o normalny spalaniu a nie dbamy o jakąś emisję a przy okazji palimy przez to 2 razy tyle ropy.

A od kiedy to obostrzenia odnośnie emisji spalin ograniczyły o połowę zużycie paliwa?

 

Z Tego co zrozumiałem , to kolega leszek twierdzi że nie ogranicza o połowę spalania , a wręcz odwrotnie.

 

Panowie przecież to nie jest nowy traktor - pisze 80% nowych części

Edytowano przez mariuszd93

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

No jak by to głębiej przestudiować to faktycznie masz racje.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd    110

E speceu od spalania a co ja napisałem. Chyba że jest wart swojej ceny i spala normalne ilości paliwa, niema zbędnych poprawiaczy. Ale tak w tematach MTZ towych to Wy tu wiecie wszystko najlepiej. :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

No tak ale zaś specu przecież silniki spełniające najostrzejsze normy też jakoś więcej nie palą. Tyle że cena inna bo za technologię i osprzęt trzeba zapłacić.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd    110

Mam jednak inne wrażenie i z doświadczenie wiem i dziwie się bardzo co silniki z "wyśrubowanymi" normami spalin robią z paliwa. Paląc 10 litrów ropy nie robiąc nic tzn ciągając zgrabiarkę albo opryskiwacz. Nawet super oszczędne kiedyś perkinsy dzisiaj palą od tak 10 więc o co chodzi. Może Coffey mi wyjaśni tak się zna doskonale na spalaniu. Wie na pewno tylko nie chce nam pobiedzić.

W autach osobowych z dieslem to samo 1,5 litra silnik pali na 100 km jakieś 6,5 litra ja mniej nie potrafię spalić tym autem norma euro 5. Auto z silnikiem 2,5 nie spełnia żadnej normy ma na zegarze ze 400 tyś pali 5,5 jest przy tym o wiele cięższe.

Więc pole do popisu jest ja się więcej nie udzielam proszę o wyjaśnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

No tak ale kiedyś z pojemności 1,9 wytargali bez turbiny 70 koni z groszami i potrafił się zmieścić w 5,5 litra. Dziś taki silnik ma ponad 150 kucy. Musi zeżryć ale tez więcej pod maską. W ciągnikach można to samo zaobserwować. Silniki coraz więcej mocy mają a z mniejszej pojemności. A sam wiesz że silnik który ma duże garce a słabszy inaczej się zachowuje niż z mniejszymi a wysilony i większą mocą na korzyść tego z większą pojemnością. Tak że masz racje ale trzeba by się przyjrzeć tez innym rzeczom jak pojemność z jakiej uzyskali moc i moment.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd    110

Nie mam MTZ ale kiedyś był w szkole więc trochę wiem o nich dlatego tu czasem zaglądam.

Wracając do spalania np silniki perkinsa w Axosie jakaś tam pojemność około 4 litrów kiedyś taki perkins był konkretnym napędem w ursusach czy mfach był oszczędny i mocny. Teraz ten perkins o podobnej pojemności w w/w axosie -u znajomego człowieka, po raz ledwo łazi bo inaczej tego nazwać się nie da, po dwa pali mnóstwo ropy. Podobnie jak mój zetor jednak ten jest bardzo mocny jak na ten model.

Ale nie warto tego roztrząsać jaka norma takie spalanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

no widzisz to tak jak ursus c-385A i późniejsze modele 914 zdaje się. Pierwszy jechał, ciężko ale szedł a drugi na widok górki zwalnia. Coś pokręcili i na dobre nie wyszło. Spalanie też różnica. I w sumie to by się zgadzało. Silnik przestaje być ekologiczny gdy się go porządnie obciąży. Dostaje więcej paliwa bo próbuje utrzymać obroty i przestaje się ono tak pięknie w stu procentach spalać. Więc jeśli mu go ograniczysz szybciej go zmuli, dłużej się rozpędza ale mniej kopci. I możliwe że tak było bo te silniki nie są wyposażone w nic co bardziej precyzyjnie sterowało by dawka paliwa. Zetora małej serii też ten zabieg nie ominął.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lukaszbizon
      co o nich myślicie




       
    • Przez gaga195
      Siema, jak wiecie po uturbieniu mojego 82sa mam problemy z chłodzeniem i dzisiaj przyśnił mi się pomysł.
      Mianowicie zamiast chłodnicy oryginalnej wstawić od 1221. Tylko właśnie jest ona dużo większa? chodzi mi o szerokość wysokość bo nie wiem czy podejdą mocowania od 82sa ( na 90% nie ) ale zapytam.
      Ma ktoś może jakieś dokładne zdjęcia chłodnicy z 12? Dzięki
    • Przez Proktor
      mam problem z tylnym podnośnikiem w belarusie 1221 , a mianowicie chodzi o to , gdy np zaczną orać to działa wszystko ok podnosi pług normalnie , problem się dopiero zaczyna gdy już z 0,5-1 ha za orze w tym momencie gdy olej już się zagrzeje... i problem polega na tym że później już nie chce mi podnosić pługa ani opuszczać nie kiedy jak szarpnę mocno ciągnikiem to opuści , lub można opuścić lub podnieść wciskając taki guziczek z tyłu na pompie , ale to za każdym razem trzeba tak wciskać ale to tylko podnieść siłowniki na max i min można a np w połowie by było podniesione to już ciężko ,, a i regulacja siłowa to wtedy nie działa ... a gdy np na następny dzień odpale go jak jest zimny to wszystko ładnie działa... dzwoniłem do mechanika i on mi podpowiadał by zmierzyć ciśnienie oleju bo może być za duże lub za małe i wyregulować ale najpierw trzeba je zmierzyć w szybko złączu ... ciągnik ma z 280mth i jak przyjechał na ruskim oleju to później mi trochę ubyło jego i dolałem L-HL 68 i czy może być takie coś przyczyną że się zmieszały ? problem się zaczął od 200 mth wcześniej wszystko chodziło ładnie ... czy ktoś się może spotkał z takim czymś lub jakieś sugestie ? w trakcie szwankowania dotykałem węży to aż takie gorące nie były ..
    • Przez Rolnik7343
      Sprzedam poznaniaka S043 !  Cena 1100zł 

      http://olx.pl/oferta/siewnik-poznaniak-s043-okazja-1100zl-CID757-IDaoi1w.html
    • Przez cycu12
      http://olx.pl/oferta/claas-dominator-150-hydro-drive-CID757-IDeEEIw.html#afe597155d;promoted
      witam! sprzedam claas dominator 150 rok prod. 2005 kupiony w 2006 u polskiego dealera Korbanka, 1 właściciel, jestem osobą prywatną, cena atrakcyjna gdyż zależy mi na czasie pozdrawiam! 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj