Polecane posty

dziangwar    2

Witam. Mam następujące pytanie. Czy jesli wybuduję oborę dla krów lub byków (mniejsza o to) nie korzystając w ogólę ze środków uni jedynie ze swoich pieniędzy, w której będą jakies tam warunki nie najgorsze ale i nie najlepsze, to czy mogę sie spodziewac kontroli z Uni bądź innej instytucji. Jeśli tak to jeśli stwierdza ona że nie spełnia jakiś tam warunków mogąmi te krowy bądź byki odebrać?

 

Zadajac to pytanie czysto teoretyzuje gdyz ciekawi mnie to, a kto wie moze będe miał w przyszłosci taką sytuacje.

 

Pozdrawiam! Dziangwar :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Nigdy nie miałem takiej kontroli, ale jest coś takiego jak dobrostan zwierząt. Jeśli prowadzisz hodowlę ekologiczną, to taką kontrolę będziesz miał na pewno. Odbieranie zwierząt to extrema, ale wystarczy, że Ci cofną część lub całe dopłaty. W RODR na pewno powiedzą Ci więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Cofnięcie dopłaty to nie problem bo dzielisz gospodarstwo pomiędzy zona- mąż, ojciec- syn czy inna pewna kombinacja i niepewny biznes zostawiasz przy przykładowych 2 ha i sankcje z tytułu dopłat masz gdzieś.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

dokładnie coraz więcej jest gospodarstw gdzie oddzielono produkcję zwierzęcą od roślinnej. Ten co bierze dopłaty nie ma nawet budynków a ten co ma zwierzęta nie boi się kontroli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się,ludzie wymyślą wszystko aby uniknąć sankcji i w sumie słusznie bo po co dodatkowo za coś płacić. W przypadku kiedy budynki zbudujesz ze swoich pieniędzy to absolutnie nie masz sie czego obawiać.


www.sklep.mizar.pl - Nasz asortyment kierujemy przede wszystkim do szeroko rozumianej branży rolniczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziangwar    2

Dzięki za wasze odpowiedzi :)

 

Mam natomiast inne pytanie a nie chciał bym zaczynać nowego tematu. Czy moge złozyć wniosek o młodego rolnika spełniajac wszystkie warunki, ale ucząc sie jeszcze w zawodzieTechnik mechanizacji rolnictwa? jestem w 2 kl technikum. teoretycznie miał bym jeszcze jakies 3 lata na uzupełnienie kwalifikacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

o ile mnie pamięć nie myli to musisz być pełnoletni, żeby ubiegać się o premie


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

no to możesz tylko punktów za wykształcenie nie dostaniesz


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No jedynie to,ale wątpie aby akurat tutaj miało to jakieś zdecydowane znaczenie,tym się nie przejmuji daj znać czy wszystko się udao tak jak chciałeś:)


www.sklep.mizar.pl - Nasz asortyment kierujemy przede wszystkim do szeroko rozumianej branży rolniczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    749

kolego dopytaj z tym wykształceniem bo aktualnie technik mechanizacji nie był na liście wykształcenia które wymagała agencja.

Co do kontroli to jak masz wszystko ok robione to nie ma co się bać. najważniejszy jest ład i porządek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Ja w czerwcu 2009 dostałem kasę MR, do tej pory zero kontroli, trochę mnie to dziwi. Mineło 5 lat i już jestem czysty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Karolina94
      Witam, nie wiem czy tu dostanę jakieś rady,ale chyba warto spytać
      Tydzień temu kupiłam gospodarstwo rolne, 1,50ha. Chciałabym teraz dokonać kilku zmian, po 1) stoi tam stara drewniana stodoła w b.złym stanie nadaje sie jedynie do rozbiórki, chciałaby ją rozebrać a na jej miejsce, na te fundamenty postawić budynek gospodarczy, czy na takie cos będę potrzebowała zgody, czy do 35m2 wystarczy zgłoszenie? Druga sprawa to do domu chciałabym, wręcz musze, dostawić kotłownie,kotłownia miałaby ok 10m2 czy również na to wymagana jest zgoda, czy wystarczy zgłoszenie? Działaka zagrodowo-rolna.
    • Przez vailus
      Witam. Chciałem się zapytać czy jest jakiś program typowo polegający na dofinansowaniu po przejęciu gospodarstwa od rodziców. Rodzice chcą mi przepisać niewielkie gospodarstwo rolne wraz z inwentarzem (posiadamy produkcję mleka oraz chów bydła). Plany są takie aby powiększyć produkcję jak i areal. Szukałem na internecie jakiś informacji, ale nic konkretnego nie mogłem znaleźć co jasno odpowie na moje zapytanie. Młody rolnik odpada na chwilę obecną. Czy jest jakaś alternatywa po przejęciu gospodarstwa? Oczywiście jeśli byłaby do w zależności od kwoty, pieniążki byłyby przeznaczone na rozwój parku maszynowego nowego bądź maszyn używanych.
    • Przez _Rolniczka_
      Witam mogę prosić o spis wymaganych dokumentów prowadzonych przez rolnika w gospodarstwie rolnym potrzebnych podczas kontroli
    • Przez Karolloo
      Serdecznie witam wszystkich forumowiczów,   W ubiegłym tygodniu mój wujek, który prowadził gospodarstwo rolne dostał poważny udar - na tyle poważny, że nie jest w stanie prowadzić samodzielnie gospodarstwa. Nie wiadomo czy jeszcze kiedykolwiek będzie mógł.   Z racji, iż wujek był kawalerem nie ma osoby, która mogłaby poprowadzić jego gospodarkę, zatem w porozumieniu z resztą rodziny postanowiliśmy, że podejmiemy się prowadzenia kilkunastohektarowego gospodarstwa wujka, szkoda żeby się zmarnowała.   Z tego co się zdążyliśmy zorientować i popytać sąsiadów wujek posiadał następujące maszyny: agregat uprawowo-siewny, brona talerzowa, pług, kultywator, siewnik, rozsiewacz, opryskiwacz, brony, ślepe, rozrzutkę do obornika, ładowacz, ciągniki, przyczepki. Jeżeli coś pominąłem to dopiszę.   Wujek oprócz roślin typu ziemniaki, buraki, jęczmień, pszenica i łąki - trzymał również parę świnek i byczków na sprzedaż.   Z racji, iż nikt z nas nie zajmował się nigdy uprawą roli, ani nie ma wykształcenia rolniczego, mam do was ogromną prośbę. Czy moglibyście napisać co, w jakiej kolejności robi się na polu, jakie zabiegi, jakimi maszynami etc., krok po kroki jeśli się da.   W naszym rejonie żniwa jeszcze w trakcie, ciągle pada.   Jeśli bylibyście tak uprzejmi i zechcieli pomóc, to czekam na wasze odpowiedzi co robić, od czego zacząć, jakie maszyny, jakie uprawy, jak przygotować pole - co po kolei, kiedy nawóz na pole, obornik etc, jakie uprawy najprościej wykonać.   Bardzo zależałoby nam na uprawie gospodarki po godzinach - po pracy. Oczywiście w miarę możliwości będziemy się kształcić w zakresie rolnictwa. Jesteśmy świadomi, że pierwsze kilka lat będzie dla nas mega wyzwaniem.   Z góry dzięki za pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj