Skocz do zawartości

Polecane posty

dziangwar    2

Witam. Mam następujące pytanie. Czy jesli wybuduję oborę dla krów lub byków (mniejsza o to) nie korzystając w ogólę ze środków uni jedynie ze swoich pieniędzy, w której będą jakies tam warunki nie najgorsze ale i nie najlepsze, to czy mogę sie spodziewac kontroli z Uni bądź innej instytucji. Jeśli tak to jeśli stwierdza ona że nie spełnia jakiś tam warunków mogąmi te krowy bądź byki odebrać?

Zadajac to pytanie czysto teoretyzuje gdyz ciekawi mnie to, a kto wie moze będe miał w przyszłosci taką sytuacje.

Pozdrawiam! Dziangwar :)

Ecopiotr    105

Nigdy nie miałem takiej kontroli, ale jest coś takiego jak dobrostan zwierząt. Jeśli prowadzisz hodowlę ekologiczną, to taką kontrolę będziesz miał na pewno. Odbieranie zwierząt to extrema, ale wystarczy, że Ci cofną część lub całe dopłaty. W RODR na pewno powiedzą Ci więcej.

Sadek    512

Cofnięcie dopłaty to nie problem bo dzielisz gospodarstwo pomiędzy zona- mąż, ojciec- syn czy inna pewna kombinacja i niepewny biznes zostawiasz przy przykładowych 2 ha i sankcje z tytułu dopłat masz gdzieś.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

Wiadomość z agroFakt.pl

damian40000    85

dokładnie coraz więcej jest gospodarstw gdzie oddzielono produkcję zwierzęcą od roślinnej. Ten co bierze dopłaty nie ma nawet budynków a ten co ma zwierzęta nie boi się kontroli.

Zgadza się,ludzie wymyślą wszystko aby uniknąć sankcji i w sumie słusznie bo po co dodatkowo za coś płacić. W przypadku kiedy budynki zbudujesz ze swoich pieniędzy to absolutnie nie masz sie czego obawiać.

www.sklep.mizar.pl - Nasz asortyment kierujemy przede wszystkim do szeroko rozumianej branży rolniczej.

dziangwar    2

Dzięki za wasze odpowiedzi :)

Mam natomiast inne pytanie a nie chciał bym zaczynać nowego tematu. Czy moge złozyć wniosek o młodego rolnika spełniajac wszystkie warunki, ale ucząc sie jeszcze w zawodzieTechnik mechanizacji rolnictwa? jestem w 2 kl technikum. teoretycznie miał bym jeszcze jakies 3 lata na uzupełnienie kwalifikacji.

lukasx21    131

o ile mnie pamięć nie myli to musisz być pełnoletni, żeby ubiegać się o premie

Kupię pług 2 skibowy obracany hydraulicznie

Kupię sortownik do ziemniaków remprodex lub samro

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

lukasx21    131

no to możesz tylko punktów za wykształcenie nie dostaniesz

Kupię pług 2 skibowy obracany hydraulicznie

Kupię sortownik do ziemniaków remprodex lub samro

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

No jedynie to,ale wątpie aby akurat tutaj miało to jakieś zdecydowane znaczenie,tym się nie przejmuji daj znać czy wszystko się udao tak jak chciałeś:)

www.sklep.mizar.pl - Nasz asortyment kierujemy przede wszystkim do szeroko rozumianej branży rolniczej.

ChiquitaB    53

kolego dopytaj z tym wykształceniem bo aktualnie technik mechanizacji nie był na liście wykształcenia które wymagała agencja.

Co do kontroli to jak masz wszystko ok robione to nie ma co się bać. najważniejszy jest ład i porządek

pawel885    630

Ja w czerwcu 2009 dostałem kasę MR, do tej pory zero kontroli, trochę mnie to dziwi. Mineło 5 lat i już jestem czysty?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam mamy w zamiarze kupić prase do naszej sześćdziesiątki i tu moje pytanie jaką prase wybrać żeby się nie zamęczyć ciągnika, na co zwracać uwagę przy kupnie prasy?
      Zastanawialiśmy się nad Krone KR 125 lub 130 czy to dobry wybór?(Jeśli by mógł ktoś napisać coś o tej prasie jak z awariami i częściami).
      Fundusze na to przeznaczone są niewielkie max. 15 tyś.
      Prosze o podpowiedzi pozdrawiam Czazal ^^
    • Przez pawelek116a
      Witam!
      Posiadam gospodarstwo rolne o powierzchni 9 ha, trzymam konie zimnokrwiste i mam Zetora 7011 i C-328, chciałbym gospodarstwo rozwinąć. Z jakich opcji dofinansowań mogę(mam) korzystać? W co inwestować?
    • Przez Ursus_
      W dniach 7-15 czerwca w Johannesburgu (RPA) odbył się 25 Szczyt Unii Afrykańskiej, w którym wzięło udział 54 przywódców państw tego kontynentu. W trakcie sesji plenarnej Szczytu, każdemu przywódcy została wręczona jedna glebogryzarka wyprodukowana w zakładach Ursusa, stanowiąca symbol rozpoczęcia  masowej mechanizacji rolnictwa w Afryce. – Jako najstarsza Polska firma mogąca pochwalić się ponad 120 letnim doświadczeniem w produkcji ciągników oraz maszyn rolniczych jesteśmy gotowi dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem w zakresie opracowywania, dostarczania i wdrażania nowych technologii na kontynencie afrykańskim – powiedział Karol Zarajczyk, prezes URSUS SA. -  Liczymy na to, że dzięki ofiarowaniu pomocy w postaci dostaw ciągników i maszyn rolniczych oraz otwieraniu  hal montażowych, dostarczanej miedzy innymi przez naszą firmę Afryka w niedługim czasie będzie w stanie zdecydowanie zwiększyć produkcję rolną, i co za tym idzie podnieść stopę życiową wszystkich mieszkańców tego regionu.
      Cieszymy się, że to właśnie URSUS został wybrany symbolem pozytywnych przemian w Polsce, Afryce i na świecie. Zgadzamy się ze strategią propagowaną przez Przewodniczącą Komisji Unii Afrykańskiej Nkosazane Dlamini-Zume, mówiącą o tworzeniu nowych miejsc pracy w rolnictwie, co zapobiegnie eskalacji  tragedii emigracji z krajów Afryki, które mają obecnie miejsce.

• Przez Patryczek96
      Witam, w tym roku przejąłem gospodarstwo rolne od mojego ojca o powierzchni 14ha (gleby od II-V) i planuję zabrać się porządnie za uprawę zbóż, zrezygnowałem z hodowli trzody. Od wielu lat mój ojciec uprawiał;
      -jęczmień
      -pszenżyto
      -pszenice ozima oraz jarą.
      Zboża uprawiane były "byle jak", ciął po kosztach, większość dopłat do pola było przeznaczane na "życie codzienne", zabiegi były skromne,a mianowicie wszystko opierało się na jednym zabiegu, ewentualnie na dwóch, o ile pozwalały na to fundusze.
      Podstawowy zabieg to: herbicyd + insol3 1l + 10kg mocznika. Ewentualnie czasami w kolejnym zabiegu był stosowany fungicyd, lecz bardzo rzadko. Nawóz przedsiewnie, oraz druga dawka N podczas krzewienia i na tym wszystkim kończyła się pielęgnacja zboża. Raz na ok.3 lata kupowaliśmy zboże kwalifikowane z centrali nasiennej na max. 5ha, tak to materiał siewny był nasz lub kupiony od sąsiada.. Od przyszłego roku, całe dopłaty będą przeznaczane na gospodarstwo, chciałbym  uprawiać to samo co ojciec, lecz bardziej się do tego przyłożyć. Zboże będzie sprzedawane na bieżąco, ze zbytem nie będzie żadnego problemu. Posiadam taki park maszynowy;
      -Massey Ferguson 3060
      -Władimiriec T-25A (tylko do opryskiwacza)
      -pług zagonowy 4-skibowy
      -brona talerzowa tol-met 2,5m (będzie za 3tyg. u mnie na podwórku)
      -Agregat uprawowo-siewny 2.5
      -siewnik poznaniak 2.5m
      -przyczepa 3t.
      -opryskiwacz 300l 10m
      Od dobrego znajomego pożyczam rozsiewacz BOGBALLE 1t oraz pożycza mi kombajn SUPER, tylko do niego leje i kosze.
      Mam również możliwość wzięcia w dzierżawę 10ha w jednym kawałku, na dość dobrej ziemi IIIA
      Chciałbym was prosić o rady jak zabrać się za ta gospodarkę, aby doprowadzić ją do należytego stanu. 
      -Jakie odmiany?
      -Jakie poplony?
      -Jakie zbiegi?
      -Jakie zmianowanie zbóż?

Ps. W razie gdyby temat był w niewłaściwym miejscu proszę o przeniesienie,

Z góry dziękuję za odpowiedzi i serdecznie pozdrawiam, Patryk

• Przez Arek2266
      Witam wszystkich Agofotowiczów.

Jestem sadownikiem trochę różni się od typowo rolniczej produkcji dlatego mam do was pytanie: Ile trzeba mieć minimalną liczbę hektarów aby produkcja typowo rolnicza była opłacalna???

Może śmieszne pytanie zadałem ale jeśli chodzi o sad jabłoniowy to 5 ha. to takie minimum. A jeśli chodzi o orne pole to wiem że więcej i a o ile dlatego się was pytam.

Za każdą odpowiedź z góry dziękuję :-)

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.