Skocz do zawartości

Polecane posty

dziangwar    2

Witam. Mam następujące pytanie. Czy jesli wybuduję oborę dla krów lub byków (mniejsza o to) nie korzystając w ogólę ze środków uni jedynie ze swoich pieniędzy, w której będą jakies tam warunki nie najgorsze ale i nie najlepsze, to czy mogę sie spodziewac kontroli z Uni bądź innej instytucji. Jeśli tak to jeśli stwierdza ona że nie spełnia jakiś tam warunków mogąmi te krowy bądź byki odebrać?

Zadajac to pytanie czysto teoretyzuje gdyz ciekawi mnie to, a kto wie moze będe miał w przyszłosci taką sytuacje.

Pozdrawiam! Dziangwar :)

Ecopiotr    105

Nigdy nie miałem takiej kontroli, ale jest coś takiego jak dobrostan zwierząt. Jeśli prowadzisz hodowlę ekologiczną, to taką kontrolę będziesz miał na pewno. Odbieranie zwierząt to extrema, ale wystarczy, że Ci cofną część lub całe dopłaty. W RODR na pewno powiedzą Ci więcej.

Sadek    449

Cofnięcie dopłaty to nie problem bo dzielisz gospodarstwo pomiędzy zona- mąż, ojciec- syn czy inna pewna kombinacja i niepewny biznes zostawiasz przy przykładowych 2 ha i sankcje z tytułu dopłat masz gdzieś.

Wiadomość z agroFakt.pl

damian40000    85

dokładnie coraz więcej jest gospodarstw gdzie oddzielono produkcję zwierzęcą od roślinnej. Ten co bierze dopłaty nie ma nawet budynków a ten co ma zwierzęta nie boi się kontroli.

Zgadza się,ludzie wymyślą wszystko aby uniknąć sankcji i w sumie słusznie bo po co dodatkowo za coś płacić. W przypadku kiedy budynki zbudujesz ze swoich pieniędzy to absolutnie nie masz sie czego obawiać.

dziangwar    2

Dzięki za wasze odpowiedzi :)

Mam natomiast inne pytanie a nie chciał bym zaczynać nowego tematu. Czy moge złozyć wniosek o młodego rolnika spełniajac wszystkie warunki, ale ucząc sie jeszcze w zawodzieTechnik mechanizacji rolnictwa? jestem w 2 kl technikum. teoretycznie miał bym jeszcze jakies 3 lata na uzupełnienie kwalifikacji.

lukasx21    125

o ile mnie pamięć nie myli to musisz być pełnoletni, żeby ubiegać się o premie

ChiquitaB    50

kolego dopytaj z tym wykształceniem bo aktualnie technik mechanizacji nie był na liście wykształcenia które wymagała agencja.

Co do kontroli to jak masz wszystko ok robione to nie ma co się bać. najważniejszy jest ład i porządek

pawel885    380

Ja w czerwcu 2009 dostałem kasę MR, do tej pory zero kontroli, trochę mnie to dziwi. Mineło 5 lat i już jestem czysty?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam mamy w zamiarze kupić prase do naszej sześćdziesiątki i tu moje pytanie jaką prase wybrać żeby się nie zamęczyć ciągnika, na co zwracać uwagę przy kupnie prasy?
      Zastanawialiśmy się nad Krone KR 125 lub 130 czy to dobry wybór?(Jeśli by mógł ktoś napisać coś o tej prasie jak z awariami i częściami).
      Fundusze na to przeznaczone są niewielkie max. 15 tyś.
      Prosze o podpowiedzi pozdrawiam Czazal ^^
    • Przez mikad
      W związku z nasiloną akcją kontrolną Państwowej Inspekcji Sanitarnej przypominam że każdy kto prowadzi gospodarstwo rolne i zajmuję się produkcją żywności podstawowej (pierwotnej) jest zobowiązany złożyć wniosek o wpis do rejestru przedsiębiorców podlegających urzędowej kontroli Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Wniosek składa się w powiatowej jednostce tzw sanepidu.
      Produkty pierwotne (podstawowe):
      - pochodzenia roślinnego - zboża, owoce, warzywa,, zioła, grzyby
      - pochodzenia zwierzęcego - jaja, mleko, miód, produkty rybołówstwa
      - produkty zbierane w naturalnym środowisku czyli grzyby, jagody, ślimaki.
      Za brak wpisu kara do 5 kzł jednak nie mniej niż 1 kzł
      Z nieoficjalnych wiadomości wiem że na pierwszy ogień pójdą warunki przechowywania produktów oraz warunki sanitarne w miejscu produkcji (kible, umywalki itp)
    • Przez Doval
      Witam wszystkich.
      Od niedawna staram się ruszyć gospodarstwo które stoi nie używane od 10lat. Posiadamy 20ha ziemi, jakieś maszyny jeszcze pozostały po starych gospodarzach (ciągnik Ursus C-360, pług 3 skibowy i 5cio skibowy do podorywki,brony, rotacyjna, siewnik, przyczepa) Budynki w dobrym stanie głownie patyki dla świń ale jest miejsce dla bydła max 10 sztuk, potężna stodoła.
      Nie jestem asem od gospodarki ale coś tam wiem na ten temat tylko nie wiem na co się nastawić żeby nie obciążać na początek portfela. Myślałem nad przerobieniem patyków na obory dla krów lub byków ale to są za duże koszta na początek tak mi się wydaje. Myślę nad wpuszczeniem macior do patyków i nastawić się na sprzedaż prosiąt. Gospodarstwo pomieściło by do 20 macior. Inny pomysł na początek obrobić ziemię, sprzedać plony zebrać trochę kasy i pomału wpuszczać bydło. Dodam też że w tej chwili mamy ziemię w dzierżawie oraz dostajemy dotację oraz posiadamy 7 swiń z maciorą.
      Czy jest ktoś z was w stanie mi doradzić co zrobić żeby jakoś w miarę prosperować ??
    • Przez ema
      Witam, posiadam wykształcenie rolnicze. W tym momencie nie posiadam gospodarstwa, pracuję w handlu tak się po prostu złożyło z czegoś trzeba żyć. W domu posiadaliśmy parę lat temu małe gospodarstwo 2ha klasa ziemi 3, aktualnie w dzierżawie. Od dziecka interesowałem się wszystkim związanym z rolnictwem, pomagałem wujowi powadzić gospodarstwo 12 hektarowe, klasa ziemi 5-6 . Otóż teraz pojawiła się szansa przejęcia tego gospodarstwa przeze mnie. Problem polega na tym że przez ostatnie parę lat gospodarstwo pod*padło, nie prowadzona jest żadna produkcja zwierzęca wyłącznie zboża. Chce zaryzykować i rozpocząć gospodarzenie. Chciał bym hodować tuczniki oraz bydło mięsne dodatkowo jakaś produkcja roślinna. Wiadomo w wizji jest powiększenie areału. Z maszyn to oczywiście c-330 oraz podstawowe maszyny. Jest ogrom pracy do zrobienia ale myślę że w przyszłości by się to opłaciło. Piszę tutaj ponieważ chcę poznać wasze opinie drodzy forumowicze. Będą mi bardzo pomocne. Mam mieszane podejście do tego z jednej strony mam pewien stały zarobek w handlu z drugiej chciałbym też jakoś spróbować chociaż zadziałać rolnictwie. Pozdrawiam wszystkich i czekam na wyczerpujące odpowiedzi.
    • Przez Piters182
      Witam mieliście jakieś nie miłe przygody z niebieskimi panami. Oczywiście jeżdżąc maszynami rolniczymi.