lantierka

Pneumatyczny transport rzepaku.

Polecane posty

lantierka    0

Witam

W tym roku mam zamiar przechować rzepak ze zbiorów do jesieni. Mam pytanie czy przy transporcie przenośnik ślimakowy i dmuchawa do zboża nie będą uszkadzały nasion ??? Ewentualnie na co należy zwrócić uwagę przy przechowywaniu - niska wilgotność przy załadunku -7 % tyle wiem ale może ktoś podpowie na co jeszcze zwrócić uwagę . Sypie do bina 100. dzięki pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal11195    7

wilotność to po pierwsze, po drugie temperatura, musi byc schłodzony, no i jak ostatnio byłem na skupie powiedzieli ze rzepak powienien byc przesypywany, tego nie jestem pewien ,ale tak słyszałem. Tez chciałem sypac do BIN-a 130 ale chyba zrezygnuje z tego pomysłu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Na tak zwanym klepisku bez żadnego przesypywania na grubość ok. 1,5 m przeleżał jeden 2 lata bez ruszania (wilgotności nie pamiętam) zaś zeszłoroczny sprzedany w kwietniu miał wilgotność ok. 9 % i przeleżał bez problemu.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z AgroFoto.pl

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez skamil
      Do sprzedania przyczepa wywrotka dwustronna czeska, ładowność 9 ton.Stan bardzo dobry.
      Pierwszy właściciel od nowości.
      Przegląd ważny 2 lata, opłacone OC. Kontakt: 669-176-814
       






    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam. Orientuje się ktoś może jaka jest cena brutto przenośnika pneumatyczny t368/1 ? Jeśli ktoś go użytkował to prosze o opinie.
    • Przez Agaiko
      Panowie zlikwidowalam rzepak i planuje siać jęczmień jary miesiąc temu na rzepak poszło 350saletrosanu na h klasa ziemi 3 i czy teraz przy siewie jęczmienia dawać doglebowo nawóz sol superfosfat i mocznik a jeżeli tak to po ile
    • Przez MateuszCiurysek
      witam chciałem jutro dać na rzepak ostatnią dawkę N w postaci 100l rsm 32% i o to pytanie ponieważ gdzieniegdzie rzepak zaczyna pąkować i czy tym rsm go nie podpale ? i jakie ciśnienie zalecacie by go bardzo nie podpalić ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj