Skocz do zawartości
Lukas85

Instrukcja do wilgotnosciomierza Draminski

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Instrukcja
thecook    0

Tak z ciekawości, jak Wam dokładnie mierzy to urządzenie wilgotność? Mam takie dwa i jest z tym kiepsko.

Lukas85    11
Tak z ciekawości, jak Wam dokładnie mierzy to urządzenie wilgotność? Mam takie dwa i jest z tym kiepsko.

uzywalem takiego ostatnio u znajomego i faktycznie z wynikami pomiarów jest roznie ale musisz wziasc pod uwage ze pomiary wilgotnosci nie sa proste i na wynik pomiaru wpływa wiele czynnikow jak np. sposob zasypania dozownika. Miałem robic takie urządzenie na prace dyplomową, ale okazało sie ze w ramach jednej pracy nie da sie tego wykonać. Od strony technicznej nie jest to takie proste urządzenie jak może sie wydawać

Stasiek84    2

w przypadku normalnych pomiarów na zbożu to wyniki są nawet dobre, gorzej jeśli bierze się z suszarni, wtedy wychodzą cyrki, mimo wcześniejszego wychłodzenia zboża,

Jeśli dobrze liczę to już 5 sezonów taki przesłużył i trzeba myśleć o nowym. Największe różnice osiąga się jeśli ktoś źle zasypuje wystarczy taka różnica że raz pójdzie z lekkim czubkiem a drugi raz troszkę za mało i wynik rożni się o 1%, dlatego zawsze biorę po 3 próby i wyciągam średnią.

Roki212    83

Odnowię temat czy ktoś może wstawić jeszcze raz instrukcję do tego wilgotnościomierza bo link niestety już nie działa

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się