sygala

Głowica C-330

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie posmarowałeś śrub, więc nie masz tam nawet 180 Nm...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolek2000    8

docisk 216nm i więcej jest bardzo  duży ,więc jest dobrze.

Ale jak już wydmucha to trzeba dodać podkładkę na tuleje i jak potrzeba to  tak się robi w 60 i 30 tkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MasterRoj    82

Sprawdź czy tuleje minimalne wystają z bloku, głowca do planowania i sprawdzenie zaworów na szczelność.

Edytowano przez MasterRoj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Oraz nie zakładaj takiej jak miałeś uszczelki pod głowicą z tymi bokami zakutymi, te uszczelki są bardzo wadliwe.Sprawdż ile Ci tuleja wystaje nad blok bo to bardzo ważne.Mi w jednej c-330 jedna tuleja wystawała 0.70mm a druga pod 1mm i cały czas mi szedł olej do chłodnicy.Musiałem staczać tuleje od góry o te wymiary., pewnie kiedyś ktoś blok planował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A dlaczego są wadliwe? Zakładam tylko takie i nigdy nie było reklamacji. Te uszczelki są bardzo dobre, tylko trzeba kupić od dobrego producenta. Ale tak jak napisałem wcześniej jak ktoś nie potrafi to niech nie bierze się za montaż głowicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

A co to za filozofia dokręcić głowice w c-330 lub c-360? inna sprawa w Perkinsie.

Ja w c-330 zawsze dokrecam mocną nasadką z ramieniem 60cm i jeszcze nigdy mnie nie zawiodło, zaczynajac od srodka a potem na przeciw śruby.Dokręcam raz i ma być.A nie jakieś pierdzielenie po 2 razy dokrecać głowice, kluczami dynamometrycznymi itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Jeśli panowie poruszyli uszczelki pod głowice i ja mam pytanie.Która uszczelka jest lepsza Ta co ma okucie stalowe  czy okucia miedziane? Z mojej z perspektywy z miedzianymi 

Edytowano przez Adi96

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Przy tym momencie dokręcania bez znaczenia. Montowałem jedne i drugie i zero problemów. Tylko jak wydmuchało uszczelkę to przed wymianą trzeba znaleźć i usunąć przyczynę przedmuchu, a nie wymieniać na pałę. Wtedy wszystko będzie działać jak należy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Jeśli panowie poruszyli uszczelki pod głowice i ja mam pytanie.Która uszczelka jest lepsza Ta co ma okucie stalowe  czy okucia miedziane? Z mojej z perspektywy z miedzianymi 

 

uszczelka z okuciem jest nic nie wartna.

Ja zakładam oryginalne URSUSA z osilikowanymi kanałami olejowymi i wodnymi i jest super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Jeżeli  wydmuchuje to proste 3 powody nie równa płaszczyzna bloku,krzywa głowica lub tuleja wystaje ponad płaszczyznę  więcej ja powodów  nie widzę.Zauważyłem że te uszczelki Ursusowskie się różnią. Tu zestaw na głowice 31 zł      http://www.farmexpert.pl/komplet__zestaw_uszczelek_glo_produkt10568.aspx  okucie stalowe

 

46505120u.jpg     A tu miedziane  23 zł  i nie wiem czym się sugerować 

Edytowano przez Adi96

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

O czym Wy tu piszecie? Temat jest o głowicy od 330, a wstawiacie uszczelki od 360?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Różnica jest ogromna choćby ze względu na moment dokręcania. To co się sprawdza w 330, niekoniecznie będzie dobre w 360. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Chodziło o okucia jaki materiał idzie Tu stalowe a tutaj miedziane i to wszystko a nie z budową całej uszczelki,bo dzisiaj do wyboru do koloru z uszczelkami a moment oraz jak dokręcać i w ilu w etapach jest wszystko napisane jak wół w instrukcji tylko 2/3 posiadaczy  tych c-330 c-360 nie czyta.Wynikiem tego  coraz więcej błachostkowych pytań jest więcej gdzie na to szkoda tępić klawiatury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek026    76

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    725

U nas raczej regenerują. Porobia nowe gniazda zaworowe, nowe zawory, planowanie i będzie jak nowa. Odlewy już nie te co kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LTZ55a    118

Zregenerują, owszem. Ale nie każdy sprawdzi szczelność.


Sprzedam części silnika MTZ 50/550 oraz katalog części MTZ50/550.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

 

tą za 289zł to możesz za psem rzucić , nic więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pooch    61

Ciekawe co to za wynalazek, nowa poniżej 3 stówek - pełen szacun :-)

Kiedyś jak oglądałem głowice do ciapka to nie szło znaleźć zamiennika poniżej 400 złotych, a one też pozostawiały wiele do życzenia :-) 

Ja bym nie ryzykował, chyba, że faktycznie tak ostro spadły z ceny. 

 


W rolnictwie siła!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Załozyłem kilka URSUSA nowych , ale w nich trzeba było dotrzeć zawory i podfrezować otwory wlotowe i wylotowe , bo są niedopracowane i chodzą do dziś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez c330ursus
      Fajnie się pracuje maszyną która fajnie wygląda. Dlatego zakładam ten temat bo chyba każdy coś zmienił w swojej C-330. Choćby najgłupszy szczegół ale ciągnik już lepiej wygląda piszcie nawet takie szczegóły (oczywiście coś większego niż śrubka czy podkładka <_< )
       
      Ja zaczne:
       
      Radio
      Kontrolka hamulca
      tapicerka na syficie
       
      Nie wiecie jak umyć opon żeby były umyte ja na tym zdjęciu (link poniżej)
      http://www.agrofoto.pl/forum/gallery-image40045.html
       
      przynajmniej te z tyłu bo zwykłą wodą pod ciśnieniem i płynem do naczyń sie nie da <_<
    • Przez DarekGt500
      Witam
      Czy ktoś z was wie może z jaką siłą dokręca się głowicę w tym modelu ?
      Przydałby się jeszcze jakiś schemacik z kolejnością dokręcania
    • Przez pera
      Witam.
      Coś wybija jakąś maź oleistą przy kolektorze, na włączonym silniku, jaka to może być przyczyna?
      Uszczelka czy coś?
      Dzięki
    • Przez Adrian12345
      Cześć
      Czy waszym zdaniem opłaca się budować kabinę samemu.Ostatnio wpadłem na pomysł zbudowania kabiny do 330 od podstaw według z jednej z kabiny którą znalazłem na allegro: http://img18.allegroimg.pl/photos/oryginal/37/05/01/58/3705015864_5
      Jeśli chodzi o materiały to wychodzi w miare tanio i opłacalnie tylko pytanie do was czy opłaca się brać za to?
    • Przez Adam3060
      zregenerowałem pompe wtryskową i wtryski a ciągnik nadal dymi na niebiesko czy pozostało juz tylko zregenerowac głowice moze ktoś wie ile kosztuja taka przyjemnosc
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj