sygala

Głowica C-330

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Yngel    2

Żeby włożyć nowe zawory trzeba mieć kilka frezów żeby gniazdo wstępnie dopasować pod zawór później już pasta do docierania zaworów i cierpliwość, jak tego jeszcze nie robiłeś to zostaw fachowcowi być może trzeba będzie wymieniać prowadnice zaworowe. Głowicę powinno się planować po każdym zdjęciu głowicy celem wyrównania płaszczyzny a nie tak jak ktoś napisał że raz na jakiś czas, co do wtrysku zdjęcie głowicy nie ma żadnego wpływu do układu pompy wtryskowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaca303    0

Witam serdecznie mam taki problem z c 330 ostatnio poszła mi woda do oleju, zerwałem głowicę dałem do splanowania, założyłem nową uszczelkę i dokręciłem wszystko na 215Nm zalałem olej i wodę i tu małe ździwienie woda zaczeła sączyć się górą z pod nakretki szpilki głowicy tej co jest pierwsza od zbiornika po stronie wtryskiwaczy. czy to oznacza że głowicą jest pęknieta

Edytowano przez Jaca303

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rami    18

możliwe albo wadliwa uszczelka lub coś zostało na bloku pod uszczelką jak ją założyłeś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Remontowałem identyczny przypadek w c330 co się okazało koło szpilki pękł blok i woda szła spod nakrętki.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaca303    0

Panowie zdjołem głowicę, na bloku obok szpilki niby niewidac żadnych pęknieć natomiast jest małe pękniecie na srodku bloku po między tulejami ale niesadzę zeby to było przyczyną. Zdziwiło mnie to że uszczelka rozwarstwiła się, poł zostało na bloku, a pół na głowicy. Ale bardziej niepokoi mnie to że jak dmucham powietrzem w kanał wodny bloku to obok tulei wychodzą pęcherzyki powietrza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam Mam pytanie odnoszące się do dokręcania głowicy po wymianie uszczelki. Czy trzeba zastosować nowe szpiliki ? Z instrukcji wyczytałem że całkowity moment dokręcenia to 220-240Nm. Ale jakie wcześniejsze etapy żeby nie popsuć głowicy  ? Proszę o pomoc .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek101    144

szpilek się nie wymienia a etap dokręcania tak na 3 razy 

Edytowano przez Maniek101

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo. Myślicie że klucz dynamometryczny jakiś mechanik może mi pożyczy ? Z reguły zakresy kluczy są do 210 Nm więc trudno będzie znaleźć większy chyba ?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko ciekawe czy to na pewno będzie wina głowicy bo podczas paracy woda leje się tym wężykiem nadmiarowym a potem leci tylko biały dymek. Po założeniu nowego korka woda nie ucieka tylko tworzy się takie bardzo duże ciśnienie że mało chłodnicy nie rozsadzi. Zakładając stary korek nie wytwarza się ciśnienie tylko trzeba dolewać wody.

 

 

Edytowano przez danielek12345

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

ja zawsze klucz, rura , przedłużka i na wyczucie.


Szpilki należy wymienić. Nie masz pewności jak były traktowane poprzednio. 

 

Szpilek się nigdy nie wymienia , chyba że zostały wyciagniete to wtedy tak, na większy gwint.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luki2000    12

Witam, w sobotę podczas rozrównywania ziemi zauważyliśmy że temperatura w silniku jest wysoka (prawie na 2 czerwonym polu na wskaźniku) :unsure: . Po odkręceniu miarki wlewu okazało się że w oleju jest woda (siwy olej) :( . W tym tygodniu silnik został rozkręcony. Wymieniona została zaślepka głowicy (której nie było), i uszczelka pod głowicą, co jednak nic nie dało (po wlaniu wody było widać jak wycieka spod uszczelki, małe krople).  

Moje pytania:

1.Dlaczego i z jakich powodów zaślepka głowicy została wypchnięta?

2.Dlaczego mimo wymiany zaślepki i uszczelki głowicy woda nadal dostaje się do oleju?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Landfarmer    3581

Woda może dostawać się do oleju poprzez pęknięcie w bloku jak gadam głupoty to mnie poprawcie :D


Szef wszystkich szefów  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

może ale nie koniecznie.

głowica może być krzywa, trzeba oddać ją do przeszlifowania i dlatego nie trzyma wody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Panowie robie koledze koło głowicy w C-330 .Problem był taki że woda mu szła na tłok i wydostawała się z komina.Jak ciapek stał całą noc to rano jak odpalił to mase wody wyrzuciło kominem, nawet jak stał z 1h to tez wyrzucił kominem.Ściagłem głowicę splanowałem dokreciłem i problem dalej jest tylko ze wody juz mniej wyrzuca z komina.Głowica sprawdzana na szczelność -jest ok.

Druga sprawa to sprawdziłem od razu wtryski i byłu ustawione na 100 i ciągnik pracował normalnie, a jak ustawiłem na 135 to zaczął kopcić na jasno niebiesko.Czy to wina pompy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pysa    0

splanowanie nie pomogło , sprawdz czy na cylindrze pod uszczelką nie wydmuchało ci rowka ,(co widać jak zdejmiesz głowice po wydmuchanej uszczelce) kiedyś tak miałem i pomogło zeszlifowanie tulei i wsadzenie podwójnych podkładek pod tuleje co by wysokość się zgodziła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Nic nie wydmuchało.Tak było po zdjęciu głowicy.

w86wv25hvveh.jpg

 

fst6dc82vm1q.jpg

 

Myślałem że ten wypalony rowek jest przyczyną że woda idzie nad tłok, a więc splanowałem głowicę i od razu ją zrobiłem , dałem nową uszczelkę i dalej to samo tylko już woda idzie mniej z wydechu.

 

A tu widać jak jest ujście w zaworze wydechowym gdzie wychodzi woda.Głowica ładnie odbita na uszczelce.

 

uwet8e3uh6wt.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Zdejmuj głowice i na sprawdzenie pod ciśnieniem a co do kopcenia na biało to wina wody na tłoku.Jak głowica będzie dobra to tuleja pęknięta albo przeżarta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez c330ursus
      Fajnie się pracuje maszyną która fajnie wygląda. Dlatego zakładam ten temat bo chyba każdy coś zmienił w swojej C-330. Choćby najgłupszy szczegół ale ciągnik już lepiej wygląda piszcie nawet takie szczegóły (oczywiście coś większego niż śrubka czy podkładka <_< )
       
      Ja zaczne:
       
      Radio
      Kontrolka hamulca
      tapicerka na syficie
       
      Nie wiecie jak umyć opon żeby były umyte ja na tym zdjęciu (link poniżej)
      http://www.agrofoto.pl/forum/gallery-image40045.html
       
      przynajmniej te z tyłu bo zwykłą wodą pod ciśnieniem i płynem do naczyń sie nie da <_<
    • Przez DarekGt500
      Witam
      Czy ktoś z was wie może z jaką siłą dokręca się głowicę w tym modelu ?
      Przydałby się jeszcze jakiś schemacik z kolejnością dokręcania
    • Przez pera
      Witam.
      Coś wybija jakąś maź oleistą przy kolektorze, na włączonym silniku, jaka to może być przyczyna?
      Uszczelka czy coś?
      Dzięki
    • Przez Adrian12345
      Cześć
      Czy waszym zdaniem opłaca się budować kabinę samemu.Ostatnio wpadłem na pomysł zbudowania kabiny do 330 od podstaw według z jednej z kabiny którą znalazłem na allegro: http://img18.allegroimg.pl/photos/oryginal/37/05/01/58/3705015864_5
      Jeśli chodzi o materiały to wychodzi w miare tanio i opłacalnie tylko pytanie do was czy opłaca się brać za to?
    • Przez Adam3060
      zregenerowałem pompe wtryskową i wtryski a ciągnik nadal dymi na niebiesko czy pozostało juz tylko zregenerowac głowice moze ktoś wie ile kosztuja taka przyjemnosc
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj