quercus

Czarnobyl

Polecane posty

gelo707    21

Ja tam nie wiem nic o żadnych stworach :lol: :lol: :lol: ale jak po wybuchu dawali jod do picia to nie kazali dzieciom wychodzić na dwór przez kilka dni. Moim rodzicom zapomnieli powiedzieć, a nikt nie miał takiej świadomości jak dziś. Pogoda 1 maja była zajeb...sta, pamiętam jak dziś. Potem miałem problemy z tarczycą....

Edytowano przez gelo707

c20xe- to 150 powodów do bezczelności na szosie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek45    17

Zbliża się kolejna rocznica. Może ktoś się wypowie w tym temacie.

Co sadzicie o planowanej budowie EJ w Polsce?

pół żartem, pół serio:

Niech Polacy się za takie rzeczy nie biorą... Może bezpieczniej będzie jeśli Polacy przywiozą elektrownię na lawetach z Niemiec? Niby to używane, ale na pewno bardziej zaawansowane technicznie od tych, które Polacy by sami pobudowali...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NHCS    6

Po wybuchu el. w Czarnobyly w Polsce takze notuje sie wieksza zachorowalnosc na niektore nowotwory, glownie zwiazane z przerostem tarczycy itp.

Poogladajcie rowniez zdejcia ze zlomowiska w Czarnobylu- masa sprzeru zostawiona na pastwe losu po tej katastrofie.

Poczytajcie jeszcze :D o rybach w Rzece Prypec albo dzdzownicach- tez bardzo ciekawe.

 

A slyszal ktos moze o funkcjanujacym zakladzie w Czarnobylu, dojezdzajacych do niego wagonach? Ja niegdys ogladalem i o tym film, pozniej poszukam...

Edytowano przez NHCS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bsa    0

->bartek45

Te niemieckie używane reaktory są podobnego typu co te w Czarnobylu. A jeśli będzie budowana elektrownia to będzie oparta na technologii francuskiej lub amerykańskiej. A co poradzisz naszym decydentom na to że za kilka lat będzie nam brakowało energii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek45    17

@bsa-nic nie poradzę, ale wiadomo-jak się Polak do czegoś weźmie to może być źle. Poprostu boję się takowej inwestycji na terenie naszego dziewiczego kraju, w którym nigdy nie było elektrowni atomowej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

1. ja bym się wybrał w rejon Czarnobyla - przegapiłem jak ekipa jechała w 2010 roku (jechali jak miałem siewy jesienią).

2. elektrowia atomowa w PL - jak najbardziej bo od każdej granicy otaczaja nas reaktory. Jak coś się zesra to i tak oberwiemy więc może i zesrać się u nas, czemu nie mamy mieć tańszej i czystszej energii elektrycznej?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregorius    123

a co do Czarnobylu po burzliwych rozmowach z @klaudia110ha wstawiam trochę rzetelnych i prawdziwych informacji, a nie typu w szkole mnie uczyli, czy w telewizji było tak miłej lektury;) może ktoś wreszcie to zrozumie że były większe awarie

 

Skutki zdrowotne awarii w Czarnobylu

http://www.atom.edu.pl/index.php/bezpieczenstwo/prawda-o-czarnobylu/skutki-zdrowotne.html

 

Skutki polityczne i ekonomiczne sprawy czarnobylskiej oraz działania dla zwiększenia bezpieczeństwa elektrowni jądrowych w dawnych krajach ZSRR

http://www.atom.edu.pl/index.php/bezpieczenstwo/prawda-o-czarnobylu/skutki-spoleczne-i-polityczne.html

 

Czarnobyl największy blef XX wieku

http://www.atom.edu.pl/images/stories/atomowe/bezpieczenstwo/czarnobyl/czarnobyl_blef_wg_wprost_2001.pdf

 

Czarnobyl jak do tego doszło

http://www.atom.edu.pl/index.php/bezpieczenstwo/prawda-o-czarnobylu/140.html?task=view

 

powiem że sam nie przeczytałem do końca tych artykułów chyba bodajże jeden, jak znajdę chwile czasu to przeczytam pozdrawiam ;) ka buuum

Edytowano przez gregorius

Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niebieski    31

Przepraszam, że się wtrącę, niedawno oglądałem ciekawy film, coś w rodzaju dokumentalnego, polecam i ciekawy jestem waszych przemyśleń po obejrzeniu. Szukać w Internecie. „Bitwa o Czarnobyl - The Battle of Chernobyl [2006]” Lektor PL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregorius    123

nie wypowiem się na temat owego filmu gdyż go po prostu nie oglądałem i tyle, jak zobaczę tą "Bitwe..." a zobaczę bo święta są długie, to wtedy droga Klaudio poważnie podyskutujemy czy się zgadzam z ekranizacją czy też nie ;)


Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregorius    123

ani historia ani fizyka, tylko dążenie do swojej racji, a temat wyrósł z wycieczki ;)


Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

obejrzałem ten film z discovery, i szczerze mówiąc to się zawiodłem, żadnych nowości się nie dowiedziałem :(


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jolanta23    4

Panowie zajmują się skutkami wybuchu elektrowni w Czarnobylu. Chciałabym nawiązać do wydarzeń z naszego kraju, a konkretnie z mojej okolicy. Po raz pierwszy 25 listopada tego roku w Teleexpresie podano trzy potencjalne lokalizacje elektrowni atomowej w Polsce tj.: Żarnowiec, Choczewo i Gąski. Mieszkam kilka kilometrów od Gąsek. To, co zafundowano nam, ludziom mieszkającym na tym terenie jest karygodne... Nikt nie poinformował mieszkańców miejscowości i okolicznych gmin o planach PGE. Do tej pory, my- przeciwnicy elektrowni atomowej- organizowaliśmy liczne spotkania w celu obmyślenia strategii obrony. Strajkowaliśmy pod UG w Mielnie, tu władza nas poparła. Pani Wójt wraz z radnymi podjęła Uchwałę sprzeciwiającą się budowie elektrowni na terenie naszej gminy. Kolejny protest mieliśmy przy latarni morskiej w Gąskach. Spotkanie było transmitowane przez TV Trwam. Jak nie trudno się domyślić, lokalne media spychają nas na margines. Tłumią... Co z tego, że stacje telewizyjne na strajki wysyłają po 3-4 kamery? Skoro i tak w tv nie ma relacji... Poniżej wklejam tekst jednej z ulotek, które my przeciwnicy atomu rozprzestrzeniamy w okolicznych miejscowościach. Czy faktycznie atom to tylko problem miejscowości w której ma stanąć elektrownia?! Czy ucierpią tylko ludzie żyjący z turystyki? Czy będzie tam praca dla prostych ludzi??? Dotał może ktoś z Was do informacji co stanie się z rolnictwem w promilu 50 km od EA? Niemieccy naukowcy opublikowali już wiadomości na ten temat... W obrębie 50 km od elektrowni od rolników nie skupuje się zboża... Dla mnie TAK dla EA w Gąskach i gdziekolwiek w Naszym Kraju= brak znajomości zależności panujących na danym terenie. Nie będzie turystyki, nie będzie ryb, nie będzie dostępu do morza( bo EA potrzebuje 200 ha terenu), nie będzie rolnictwa. Dla prostych ludzi nie ma tam pracy, bo kto z nas jest fizykiem, chemikiem??? Kto da nam gwarancję, że nic się nie stanie?! Ubezpiecza ktoś przed skutkami wybuchu eletrowni atomowych? Znacie kogoś takiego? Ja nie... Szczególnej uwadze polecam stronę profesora Dakowskiego- dakowski.pl, blog mocniejszy.wordpress.com, bezatomu.pl

PRZECZYTAJ TO CIEBIE TEŻ DOTYCZY!!! POMÓŻ !!! Prześlij dalej!!!

FTFKTROWNIA ATOMOWA NAD MORZEM W GĄSKACH - CZY TO JUŻ POSTANOWIONE ???!!! KTO PODEJMUJE TAKIE DECYZJE I JAKIM PRAWEM ?

25 listopada 2011 r piątek

Prezes spółki PGE Energia Jądrowa Tomasz Zadroga ogłosił, że elektrownia atomowa powstanie w Choczewie, Gąskach (gmina Mielno) lub Żarnowcu.

"Nie wyobrażam sobie, by elektrownia powstała gdzie indziej"

- powiedział prezes.

Żarnowiec, Choczewo, Gąski - to trzy potencjalne lokalizacje elektrowni jądrowej wskazane przez jej inwestora Polską Grupę Energetyczną. Wszystkie trzy miejsca leża nad Morzem Bałtyckim!!!

Kto wskazał na Gąski i dlaczego? komu na tym zależało?

Reaktory miałyby stanąć -pomiędzy Sarbinowem oddalonym 2 km, a Gąskami,

Mieszkańcy regionu utrzymujący się głównie z turystyki są kompletnie zaskoczeni i zszokowani kolejnymi ruchami, które w błyskawicznym tempie podejmuje PGE- inwestor.

25 listopada PGE zwraca się do Wojewody Zachodniopomorskiego o pozwolenia na przeprowadzanie badań geologicznych.

Już w środę 30 listopada do Urzędu Gminy przyjeżdża ekipa z PGE, przeszkoleni marketingowe panowie przedstawiają radnym gminy Mielno prezentację multimedialną projektowanej elektrowni jądrowej w Gąskach.

Również tego samego- dnia 30 listopada- PGE organizuje spotkanie z mieszkańcami pobliskiego Sarbinowa. Na wiele pytań zaniepokojonych mieszkańców panowie z PGE nie odpowiadają. Natomiast zostawiają wiele egzemplarzy propagandowej gazety, specjalnie na to spotkanie wydrukowanej przez PGE, w której m.in. umieszczono mapę Gąsek z dokładną lokalizacją Elektrowni Atomowej.

Od momentu ogłoszenia przez PGE listy lokalizacji tj. od 25 listopada mieszkańcy Gąsek i sąsiednich miejscowości przeżywają wielki niepokój,

Kto wobec takich planów chciałby inwestować dziś w turystykę w Gąskach czy w Sarbinowie? Dlaczego w ten sposób zostaliśmy potraktowani? Dlaczego bezprawnie zabrano nam poczucie bezpieczeństwa i naruszono dorobek naszego życia i nadzieje na przyszłość ? - pytają mieszkańcy gminy. Czy przez kolejne lata mamy martwić się jakie będą decyzje? czy w Gąskach stanie pierwsza elektrownia czy może piąta? Dlaczego Niemcy wycofają się całkowicie z elektrowni atomowych, a Austria w konstytucji gwarantuje swoim mieszkańcom, że nie będzie budować takich elektrowni ani nawet kupować energii jądrowej? Dlaczego Polacy muszą kupować przestarzałe technologie, podejmować inwestycje, które zagrażają naszemu zdrowiu i życiu? dlaczego Polaków straszy się, iż zabraknie energii? Czy w naszym kraju możemy czuć się bezpieczni?

12 grudnia w Ustronia Morskim, kolejne spotkanie mieszkańców, poddają oni w wątpliwość bezpieczeństwo sąsiadowania z taką elektrownią! i zdecydowanie mówią:

NIE CHCEMY ELEKTROWNI ATOMOWEJ NA WYBRZEŻU !!!

Ostatnie badania naukowe przeprowadzone w Niemczech dowodzą, że do 50km od elektrowni atomowej wzrasta zachorowalność na raka !

PGE po cichu, konsekwentnie brnie ku elektrowni -12 grudnia Gąski odwiedzają "prywatnie" ludzie z PGE wraz z zaproszonymi gośćmi z zagranicy,

trudno im wytłumaczyć co robią na plaży z mapami - zarejestrowane na filmie spotkanie można obejrzeć poniżej (youtube Marcin Orzeszyna „prywatnie” rozpoczyna pracę przy elektrowni atomowej w Gąskach)

http://youtu.be/aFLi99inwSw

Mieszkańcy Gąsek – gaskiatomstop@gmail.com

http://www.atomstop.xorg.pl/

nasi sąsiedzi już zareagowali np: http://urnweltinstitut.org/akw-polen

 

 

 

W gminie Mielno ma być przeprowadzone referendum, na terenie naszego kraju także.

 

Chciałabym dodać jeszcze kilka słów na temat lokalnej prasy, która na bieżąco komentuje sprawę EA. Po strajku pod UG w Mielnie Głos Koszaliński podał informację, że z pewnością w Gąskach elektrowni nie będzie. Jak się okazuje to wcale nie jest takie oczywiste,biorąc pod uwagę fakt, że PGE już jakiś czas temu wysłało swoich ludzi do Gąsek. Pan Orzeszyna wraz z mapami uraczył nas swoją obiecnością... O tym nikt nie wspomniał. Podobno Kopań pod Darłowem ma zabiegać o ponowną możliwość rozmów o elektrowni... Co za bzdury. Ludzie z Kopania już trzy lata sprzeciwiają się atomowi!!! Darłowianie bywali na naszych spotkaniach wspierali nas, doradzali jak walczyć z PGE. Po tym wszystkim mieliby nas zdradzić??? Nie... Dla mnie to zagrywka. Prasa zamierza uśpić naszą czujność... Jednak my się nie damy! Tak, jak powiedział pewien pan, na jednym ze strajków " Gęsi ostrzegły Rzymian, a Gąski ostrzegają Polaków!" PGE powinno się dowiedzieć, że w Gąskach mieszkają także ludzie wykształceni, którzy potrafią się bronić i znają prawo.

Edytowano przez Jolanta23

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregorius    123

@roltech wyczytałem że w Obwodzie Kaliningradzkim EA ma składać się z dwóch bloków AES 2006 (WWER 1200) o mocy zainstalowanej 1200MWe (netto)

a o ile się nie mylę to w Polsce jeszcze nie wybrano typów rektorów, bo przetargu nie było

 

a co do @Jolanta23 to i tak powstanie EA na Pomorzu bo są dogodne warunki, protesty nic nie dadzą, w 2016 mają ruszyć niby prace budowlane to będziecie się mogli przykuwać do maszyn ;) a Niemcy się wycofują z EA i zobaczycie jak będą importowali prąd, bo wiatrakami nie zastąpią elektrowni atomowych, nawet do Polski protest już ze strony Niemieckiej wpłynął 20 tys. listów i maili, widzicie jak szwaby chcą na nas zarobić, żebyśmy importowali energie....

Edytowano przez gregorius

Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jolanta23    4

Witam Koleżankę. Kilka dni temu trafiłem na Twój profil i czułem że się w tym temacie spotkamy. Żeby nie było niejasności ja nie jestem przeciwnikiem EJ. Byłem nim w czasie kiedy nie miałem o energetyce jądrowej zielonego pojęcia. Przyjmując że to czego na ten temat dowiedziałem się w internecie jest napisane rzetelnie, jestem skłonny stanąć po stronie zwolenników budowy EJ w Polsce. Mylisz się myśląc że niektórzy nie chcą kupować prądu z EJ, ponieważ cały system energetyczny jest połączony w jedną sieć i to na skalę międzynarodową. Handel prądem może odbywać się na papierze, na zasadzie "ktoś wyprodukował na zlecenie kogoś innego dla kogoś kolejnego" itd. Nikt faktycznie nie jest w stanie określić pochodzenia zużywanego prądu, obowiązuje tu prawo Kirchoffa http://pl.wikipedia.org/wiki/Pierwsze_prawo_Kirchhoffa

Nie będę się z Tobą spierał do czasu aż nie poznam Twoich materiałów na nie, mam nadzieję że mi je udostępnisz. Zwróć również uwagę na to że Rosjanie budują EJ 100km od granicy z Polską (Obwód Kaliningradzki). Mnie bardzo interesuje jakiego typu reaktory zamierzają oni zastosować i jakie planowane są u nas. Na PW wyślę Ci mail do mnie.

 

Naturalnie, podzielę się źródłami. Skoro już Pan odwiedzał mój profil, to po krótkiej analizie łatwo zauważyć, iż nie mam tytułu profesora z dziedziny fizyki jądrowej... Jeśli ktoś na forum AF posiada owy tytuł naukowy, proszę niech się obiektywnie wypowie. Może ten człowiek najwłaściwiej opisałby jak należy rozpatrywać sprawę elektrowni atomowych w Naszym Kraju??? Choć i wśród uczonych spotyka się odmienne zdania (wszyscy wiemy "co" za tym stoi... Jak nie wiemy o co chodzi, chodzi o kasę) Zdaję sobie sprawę, że nie wszyscy myślą tak, jak ja. Chociażby dlatego, że jeśli EA powstanie zaczną nas wysiedlać. Chciałby ktoś dostać jakieś marne odszkodowanie i stracić wszystko, co tutaj ma??? Z resztą, kogo obchodzą jakieś Gąski?! ... A warto by było się zapoznać z miejscowością... Zanim zostanie zdegradowana...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vojt4s    3

A ja słyszałem,że można dzierżawić ziemie w obwodzie czernihowskim ciekawe czy znajdzie sie chętny jak myślicie czy na tych terenach obowiazuje jakiś zakaz, nie mam pojecia o temacie ale co wy o tym słyszeliście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qawsedr    1

Dzisiaj minęło 29 lat od tej katastrofy. Pamięta ktoś o tym jeszcze? Ma jakieś wnioski po tylu latach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Tak mam wnioski choroby typu rak  ,pokolenie z lat 75-85 ,czyli małe dzieci i poczęte póżniej dziś chorują ,jestem ciekawy czy ktoś dzisiaj prowadzi jakieś statystyki w oparciu o sam wybuch i jego skutki pewnie nie ,bo jak sie tylko słyszy to wina jest w chemi uzywanej przez rolnictwo .Zapreczac temu sie nie da bo to tez prawda ale ja obwiniam najbardziej Czarnobyl .Temat odświeżony po latach  Ale możne i warto zastanowić się nad tym .piszcie co o tym myślicie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Było, minęło, czasu nie cofniesz, teraz należy dbać o odpowiednie zabezpieczenie tego co zostało z reaktora. Bardziej bym się martwił o składowiska odpadów promieniotwórczych w Polsce, nie daleko mnie jest takie, gdzie od wielu lat zwożą to świństwo, z nieoficjalnych ale pewnych źródeł wiem że w mieście tym zachorowalność na raka i wady narodzonych dzieci są dużo powyżej średniej krajowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bayu86    13

Niby obiecują, że wybudują ale w tym kraju to już wiele obietnic padało, ludzie myślą, że żyją z daleka od atomu bo na terytorium Polski takich elektrowni nie ma, za to wystarczy się rozejrzeć trochę szerzej niż nasze granice i nagle się okazuje, że jak coś gdzieś pier.....e , to z każdej strony nas chmura promieniowania dosięgnie, czyli wg mnie bezpieczni nie jesteśmy wcale, za to mamy drogi prąd, bo musimy kupować od sąsiadów, którzy go mają w nadmiarze, bo mają swoje elektrownie atomowe...

Edytowano przez bayu86

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

A w Polsce będze EJ ? czy się z tego wycofali

 

publikacja: 02.02.2016:

"Wieś Słajszewo w gminie Choczewo (woj. pomorskie) albo Żarnowiec. W jednym z tych dwóch miejsc powstanie pierwsza polska elektrownia atomowa. Polska Grupa Energetyczna EJ 1 ograniczyła do dwóch lokalizację przyszłej budowy.

Ostateczna decyzja w sprawie lokalizacji elektrowni atomowej ma zapaść w ciągu 2 lat. Budowa pochłonie, według szacunków, od 40 do 60 mld zł."

http://www.tvp.info/23863179/wybrano-dwie-mozliwe-lokalizacje-pod-budowe-elektrowni-atomowej-zdecyduja-wyniki-badan

 

:(

oby zaniechali tego!

 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
    • Przez TheRolnik1992
      Witam wszystkim. 
      Mam mały problem z budową chodnika przy drodze powiatowej w mojej miejscowości. Mianowicie wzdłuż mojej działki i drogi idzie rów do którego dołącza się rów z mojego bajorka,( pełni on funkcję przelewową). I teraz gdy w końcu zaczęli robić chodnik to wg planu rów ma zostać zasypany. W tym momencie pojawia się problem z nadmiarem wody z bajorka jaka będzie np. przy roztopach, ponieważ zacznie mi zalewać pomieszczenia gospodarcze . Odprowadzenie na mojej działce zostanie ale tylko do drogi potem nie ma jak dalej płynąć.
       Teraz moje pytanie :
      czy mogę jakoś załatwić żeby w miejscu rowu może być wkopana rura by woda mogła dalej spływać pod chodnikiem? 
      czy drogi mają odgórnie w planach żeby odcinać się od napływu wody z działek sąsiadujących? 
      Z góry dziękuję za odpowiedzi i pomoc. 
      Teraz lecę na oddział wody polskie by załatwić jakieś mapki na których ten właśnie rów może być zaznaczony.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj