Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Poznaniak

zbiornik paliwa-demontaż

Polecane posty

WHATEVER
Wybrane dla Ciebie

Poznaniak    3

Jak zabrać się za zdjęcie zbiornika w celu dokładnego wypłukania go z syfów tam pływających, jakieś wskazówki?

Junkers    42
Napisano (edytowany)

Tylko woda nie zleci wtedy dokladnie.

Edytowano przez Junkers

Wiadomość z agroFakt.pl

tomek73    188

Lepiej wyciągnąć i dobrze wypłukać. Też miałem taki problem parę lat, syf był w drugiej komorze od kabiny, nic nie dało rady zrobić, wyciągłem i wypłukałem i spokój.

Poznaniak    3

dwa razypróbowałem spuszczać paliwo i ropą przepłukać zbiornik na kombajnie ale nic nie dawało i filtry raz dziennie w ubiegłym sezonie były do wyrzucenia całe od szlamu.

Czy odkręcenie zbiornika sprawia jakies kłopoty?

Junkers    42

Jak ci sie tak szlamily fitry mogles na szybko podniesc rurke ssaca, mi to pomoglo, ale syf i tak trzeba wyczyscic.

tomek73    188

Mi już nic nie pomagało, filtry co dwa dni wyrzucałem, po wyciagnieciu i wypłukaniu żadnych problemów. Dzień to robiłem w dwie osoby. Wiaderko 10 litrowe szlamu było.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez slawus
      Czeka mnie remont silnika w Bizonie, czy ktoś ma namiary na dobrego i sprawdzonego fachowca z woj. mazowieckiego, no i może zna ktoś orientacyjną cenę tego "zabiegu" bo może lepiej kupić drugi silnik np. po remoncie. Z góry wielkie dzięki.
    • Przez kukum
      Witam Jak załozyc filtry paliwa aby wszystko dobrze funkcjonowalo??
      Mam dylemat jak je zalozyc papier-filc czy filc papier
    • Przez karolsz34
      Mam pytanie co do zbiorników z laminatu, czy do takiego jak ten w linku http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/285070-beczkowoz/#comment_1795611 można pompować za pomocą pompy próżniowej? Jakich grubości są ścianki w zbiornikach asenizacyjnych wykonanych z laminatu z pompami próżniowymi? Pytam, bo mam identyczny. Chcę go założyć do beczkowozu ale trochę się obawiam, że próżnia może mu zrobić krzywdę. Jest na nim tabliczka 0,5MPa czyli 5bar max. Czytałem, że niektóre fortshritt hts 10000l mają jakiś mały zawór spustowy, w jaki sposób ich użytkownicy przerabiają na większy: przykręcają na śruby czy kleją?
    • Przez AgroPodhale
      Witam, mam zamiar w najbliższym czasie wymienić uszczelkę pod wtryskiem w moim mf 255 ponieważ mocno cieknie z niej ropa . Tu pojawia się moje pytanie . czy po wymienia tej uszczelki i montażu wtrysku będzie trzeba go jakoś ustawiać lub coś czy tylko tak jak w samochodzie, wkładasz i jedzie . Jaką siłą muszą być przykręcone wtryski. O czym pamiętać, na co uważać podczas tej operacji. Liczę na Waszą pomoc.
    • Przez kris14
      Witam
      Poszukuję zdjęć i informacji czy pod rozwadniaczem jest zamontowany jakiś kołnierz z uszczelką (jeżeli tak to jaki) i czy połączenie jest szczelne, szukam info ponieważ u siebie mam taki rozwadniasz w TAD-LENie i od nowości jest zamontowany kołnierz od zwykłej pokrywy z gwintem więc występuje tam nieszczelność co utrudnia wykonywanie zabiegów z pełnym zbiornikiem. Chcę porównać to z "oryginałem" bo być może producent w czasach młodości swojej działalności popełniał takie gafy.

Mam na myśli taki rozwadniacz:

Z góry dziękuję i Pozdrawiam
      Krzysztof