Gość

problem z komputerem w Case RB344

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

Witajcie. :)

Mam drobny problem z komputerem ww. prasie. Średnio podczas owijania co 10 belki wyłącza się i włącza komputer, czym to może być spowodowane?

Spadki napięcia w ciągniku? Również niedokładnie zlicza belki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morfi81    30

jak się zresetuje to tej belki nie liczy ( też mam ten sam problem) a dużo już bel swoją prasą zrobiłeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zauważyłem, że nie tylko w tym momencie nie zlicza. Mało, zaledwie 1200, a w tym sezonie jeszcze nie prasowałem. Dziś ją przesmarowałem, a jutro prawdopodobnie ruszam. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

@morfi81

 

Twoja odpowiedz jest nie na temat, nie oczekuje odpowiedzi kto ile zrobił bel swoją prasą, tylko liczę na pomoc i ewentualne rady w rozwiązaniu mojego problemu. ;)

 

@xerion3800,próbowałem, nie pomaga. ;)

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morfi81    30

zazwyczaj jak już pójdzie siatka tak sie dzieje u mnie i wtedy trzeba samemu kończyć owijanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Następnie sprawdź czujnik na klapie. Może być że się zanieczyszcza i nie styka. A to resetowanie się komputera to po otwarciu klapy czy jeszcze przed?

Z tym jest różnie. Reset następuje czasem podczas owijania i niekiedy samemu trzeba kończyć proces ale bywa i też tak, że następuje przy wyrzucie belki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xerion3800    45

Kiedyś pracowałem taką prasą. I pamiętam że była pewna wada. Przy każdej belce wyskakiwał błąd i trzeba było wyłączyć komputer, ponownie go uruchomić, ręcznie owinąć siatką i dopiero w tedy można było wyrzucić belkę. A co się okazało. Nie była dokładnie zamontowana rolka z siatką i czujnik szalał. U ciebie też jest problem tylko i wyłącznie z czujnikiem. Ale czy na klapie czy na aparacie podającym siatkę. Radze wszystko przeczyścić, przejrzeć, popryskać WD 40 czy CX 80 i spróbować ponownie. W razie czego pisz. Może coś więcej podpowiem.


Zapraszam na mój kanał na YouTube!
https://www.youtube.com/user/clasxerion3800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@xerion3800

 

Wcale tego nie wykluczam ale mnie nadal nurtuje to, że problem może wynikać ze spadku napięć... Dziś przy prasowaniu zauważyłem, że podczas owijania beli lekko przygasają lampki, a radio raz nawet się wyłączało i ponownie włączało. Słyszałem, żeby podłączać komputer bezpośrednio pod akumulator, a nie tj. ja to mam, do gniazda w kabinie. Co o tym myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morfi81    30

to nic nie da bo ja mam bezpośrednio prąd z akumulatora do zasilania komputera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jeśli chodzi o czujnik od siatki to miałem już taki problem. Nie odcinało siatki, bo komputer nie wiedział kiedy ma to robić, ze względu właśnie na źle zamontowaną siatkę ale komputera nie resetowało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

O widzisz, idziemy po nitce do kłębka. Od roku, może trochę więcej nie działa mi "kogut", mianowicie podczas włączania "strzela bezpiecznik". W te wakacje planowałem się zabrać za znalezienie przyczyny tej usterki. Więc to może mieć coś wspólnego z tym problemem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morfi81    30

to raczej nie ta przyczyna bo u mnie jest to samo a cała instalacja elektryczna jest dobra i akumulator też, tu problem tkwi po stronie elektryki lub elektroniki prasy i może trzeba zadzwonić do serwisu bo może mieli już taki przypadek a jak nie to pożyczyć sterownik z nowej prasy od znajomego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W wakacje będąc na praktykach pytałem się mechanika w czym może tkwić problem... Może one już po prostu tak mają? Będę pisał jeszcze do Case'a, zobaczymy co odpowiedzą. Jak czegoś się dowiem konkretnego dam tutaj znać. Dzięki chłopaki za odpowiedzi, jak będą jeszcze jakieś pomysły piszcie. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

wepnij sie w instalację z miernikiem i obserwój jakie napięcie masz w ciągniku podczas pracy, jak będzie dobre to dopiero szukaj innej przyczyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raul1985    10

miałem podobny problem po przepieciu sterownika z gniazda na akumulator problem znikł prawdopodobnie jest spadek napiecia bo siłownik podczas owijania beli pobiera sporo prądu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrotron85    0

Odgrzewam schabowego. Mam taki sam problem jak w temacie, co jakiś czas tak jakby się sterownik zresetował podczas owijania, wyrzuci błąd i trzeba zakończyć owijanie ręcznie, czasami nie odetnie w ogóle siatki...

I jeszcze jeden... mianowicie przy ustawieniu 2 razy owijania siatką bel siatka 2000m poszła na około 120bel 

I kolejny...

Siatka nie jest rozłożona ładnie na ranty bel tylko brakuje po 8cm na każdej beli po obu stronach, dodam że przestawiałem naciąg hamulca i docisk rolki i to samo siatka Covernet 

Proszę o podpowiedź każdego kto miał podobne problemy i wie jak je rozwiązać bo ja niestety nabyłem nie dawno tą prasę.

Dziękuję i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez lukasz0920
      Witam szukam instrukcji obsługi i katalogu części do case mx 135, sporo szukałem i nic darmowego nie znalazłem. Jeżeli nic nie znajdę będę musiał coś kupić. Może jakiś dobry użytkownik by udostępnił elektroniczna wersję np na Dropbox?
    • Przez Tomcase5130
      Witam koledzy. Mam problem z case 5130 rok 1996. Podczas jazdy gdy skrece koła na max traktor sie zatrzymuje. Gdy olej się nagrzeje. (częściej to występuje podczas cofania do tyłu). Może ktoś miał podobny przypadek? Czy może być to pompa na wykończeniu? 
      Pozdrowienia
    • Przez gandi77
      Witam potrzebuje pomocy zakupiłem ostatnio case mx 135 i nie ma w nim hamulca recznego myślę ze poszły tarcze hamulcowe, tylko mam taki problem nie wiem gdzie one sie znajdują czy ktoś może mi pomóc? nie mam żadnej instrukcji która by mi pomogła zlokalizować tarcze.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj