Zaloguj się, aby obserwować  
Gość

Reanult 75-14 stuki w skrzyni. film

Polecane posty

PIOTREK79    1

a moze kolego tłumik drgań na tarczy sprzęgłowej wyrobione sprężyny mogą być już

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

A te sprężyny nie dzwoniły by też kiedy rewers wyłączony ??

Wychodzi na to kiedy jest całkowicie rozłączona skrzynia jest cisza

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

Bo jak skrzynia jest całkowicie rozłączona to przy gaszeniu (bardzo nie równa praca silnika) zębatki na których jest luz są rozłączone i nie stukają. Nie wiem czy słyszałeś jak podczas gaszenia stukają skrzynie w ciężarówkach.... Tam nie ma możliwości rozłączenia skrzyni (chyba że na sprzęgle )

Każdy tryb w skrzyni ma luz międzyzębny, jeśli poskładasz parę zębów (połączeń) do kupy to powstaje spory luz i przy gaszeniu się odzywa - nie martw się tym!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Spotkałem sie opinią wałki w skrzyni są na łożyskach stożkowych na których zrobił się luz i trzeba skręcić na wowo łożyska i było by ok

A w waszych ciągnikach tez jest ten dzwięk??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

Kolego ja mam 6 cylindrów to przy gaszeniu chodzi inaczej niż 4 cyl ale sprawdzę u siebie i dam znać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

silnik 6 sie zatrzymuje łagodniej więc stuku może nie być

pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

Wreszcie sprawdziłem i u mnie przy gaszeniu delikatnie coś żegocze w skrzyni ale nic niepokojącego w tym nie widzę. Jednak czwórka silnik będzie gasł bardziej nie równo - widocznie do puki się nie zepsuje to tak ma być :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ale pewnie ciszej niż u mnie na filmie ?/ Na rozłaczonym rewersie pewnie cisza??

pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

Na wyłączonym rewersie nie sprawdzałem (jak będę pamiętał to sprawdzę) ale stuki pojawiają się przy "samym końcu" gaszenia gdy silnik wpada w "dygotanie". Ja nie widzę w tym nic dziwnego lub niepokojącego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez dontadeooo
      witam, juz prawie od roku użytkuje 685dt i mam pewien problem, mianowicie jak maszyna się dobrze rozgrzeje to w przednim moście słychać jakieś zgrzyty i piłowanie, tak jak by jakieś tryby nachodziły na siebie czy coś takiego, w polu nie jest tak żle ale jak zjade z asfaltu to makabra, co gorsze dzeiej sie to coraz częsciej.Druga sprawa to jak wyłącze przedni naped i ruszam to slychać takie pukniecie, (w serwisie powiedzieli ze to normalne) czasami jest tak ze jade i to pukniecie słychać 5 razy albo i więcej, tak jakby ten naped sam sie zalączał i wyłączal mimo że kontrolka sie nie zapala. dzwonilem po serwis 2 razy i za każdym razem jak przyjadą to nic sie nie dzieje, anie nie stuknie ani nie puknie ani nie zgrzytnie;) czy ktoś z was spotkał sie z takim problemem???
    • Przez masseyf12
      Witam wszystkich i prosze o diagnoze mojego problemu:
      ostatnio robilem remont generalny silnika ursusa 5314 4tys mtg (sytuacja mnie do tego zmusila,a dokladnie wypadek drogowy) po remoncie slychac lakkie stuki w silniku. Dalem nowy blok,tuleje,pierscienie, panweki zostaly stare- nie byly jesze zuzyte, wal ten sam, glowica zregenerowana, nowe wtryski. Z silnika dochodza lekkie stuki, co moze byc przyczyna zregenerowana glowica ? Wspomne ze ciagnik mi dwa razy zgasl podczas jazdy, a nastepnie odpalil bez problemu i dzialal dalej. Co moze byc przyczyna?Nie dotarty silnik?Prosze o odpowiedz.
    • Przez wmarchew12
      Witam, mam takie pytanie, czy możliwe jest stukanie szklanek popychaczy zaworów w t25? Coś mi stuka w silniku od strony rozrządu na małych obrotach(tak do około 800) i tak jakby z I cylindra, zawory regulowałem bo myślałem że któryś lużny, ale bez poprawy, podpowiedzcie mi coś bo coraz bardziej mnie to denerwuje.
    • Przez grzes151
      Mam pytanie coś mi stuka w tylnym moście co to może być bo nie wiem od czego zacząć rozbieranie stukanie zmniejsza się jak włączę przedni napęd może ktoś z was miał coś takiego za ewentualne odpowiedzi byłbym wdzięczny
    • Przez fendt1992
      Witam. Mam problem ze skrzynia w Traktorze Valtra 8450. mam pytanie czy ktoś spotkał się z takim przypadkiem i czy coś z tym dało się zrobić?. podczas przełączania pół biegów słuchać wyraźne trzaski w skrzyni.a na pierwszym pół biegu coś wyraźnie puka w skrzyni.najmocniej słuchać to gdy szybko sie przełącza z drugiego na trzeci pół bieg i na odwrót(z trzeciego na drugi i tak w kółko) .Dzieje sie to na postoju nawet gdy skrzynia mechanicznie jest zluzowana. dzieje sie to juz od samego kupna. dodam ze skrzynia była naprawiana na zachodzie.prawdopodobnie kosze był spalone. Skrzynie miałem rozebrana i wszytko wygląda na sprawne. nie ma żadnych wyraźnych luzów.po złożeniu nie ma poprawy dodam ze na jednym z koszów był wyraźny luz po zmienieniu jednej z tarczki luz zniknął. Czekam za jakas podpowiedzia, bo juz brakuje mi siły.Może kostka sterująca albo komputer?? co myślicie. czekam za jakimiś pomysłami. Fendt1992.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj