Zaloguj się, aby obserwować  
Ridera

Budowa drewnianego kurnika

Polecane posty

Ridera    0

Witam serdecznie wszystkich użytkowników forum !

Staram się o dotację na młodego rolnika . Planuję wydzierżawić teren od znajomego i na nim postawić kurnik dla maksymalnie 1000 kur (oczywiście stopniowo będę zwiększał ilosć niosek) . Mam do dyspozycji dużo drewna różnego typu i maszyny do przygotowania tego materiału na cele konstrukcyjne ,więc kurnik z drewna byłby z tego powodu najlepszy rozwiązaniem. Pytanie tylko czy w ogóle budowa kurnika około 200m2 ma sens ? Czy kury będą dobrze się tam czuły ? Jak rozwiązać sprawę dogrzewania zimą ? Szukałem już rozwiązań i z tego co wyczytałem poleca się używać nagrzewnic gazowych ,ale czy to dobry pomysł ? Dodam ,że zamierzam zrobić fermę w pełni ekologiczną z kurami żyjącymi na wolnym wybiegu .

 

Jeśli drewniany kurnik to zły pomysł to jaki inni Państwo polecacie?

 

Z góry dziękuję za pomoc i życzę miłego dnia !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Szczerze to w Polsce jeszcze takowych nie widziałem... Skąd jesteś? Będzie to się Tobie opłacać, masz zapewniony jakiś zbyt? Jak dla mnie to już czasy dla osób, które chcą rozpocząć owe hodowle " od 0 " już się skończyły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ridera    0

Wielkopolska . Napisałem już kilka maili do firm ,które skupują ekologiczne jajka (czyli klasa 0) i zobaczymy co odpiszą . Słyszałem ,że skupują takie jajka po 0,40-0,60 zł za jajko. Pomysł się urodził wczoraj gdy firma ,która pisze wnioski do EU powiedziała o tym jak jakiś czas ktoś składał wniosek właśnie na dofinansowanie ekologicznej fermy drobiu i dziś sprzedaje po 3500-4000 sztuk jajek do Niemiec za cenę 0,25 EURO... Ale ja chcę na to spojrzeć sceptycznie i dopiero zdecydować niż podniecać się tym przypadkiem ,bo nie na tym rzecz polega. Pytanie tylko czy kurnik drewniany spełni swoją rolę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Z jakiego materiału zbudujesz to już Twój wybór, byle budynek był: trwały, odpowiednio wentylowany, szczelny, powierzchnie były łatwe do czyszczenia, a temperatura panująca w budynku była odpowiednia dla znajdujących się w nim zwierząt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ridera    0

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi ! Mam jeszcze dwa pytania . Teren ,który chce wydzierżawić jest na dole wioski (dolina ) . Za drogą znajduje się kilka domów ,czy mimo to uzyskam pozwolenie na budowę fermy drobiu ekologicznego ? I czy podczas zimy jeśli budynek drewniany jest dobrze zaizolowany to potrzebne będzie dodatkowe grzanie ? (kurnik 200 m2 ) Myślę o dogrzewaniu nagrzewnicą gazową w razie spadku temperatury ,to dobry pomysł?

 

Tak na marginesie mówiąc zawsze myślałem ,że rolnictwo to prosta robota . A tu się okazuje ,że dzisiejszy rolnik musi naprawdę posiadać dużą wiedzę i umiejętności ! Jestem pod wielkim wrażeniem ,naprawdę :) Pozdrawiam miastowy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A dom grzejesz w zimę? Myślisz że kurki to małe Eskimosy w piórach?


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Teren ,który chce wydzierżawić jest na dole wioski (dolina ) . Za drogą znajduje się kilka domów ,czy mimo to uzyskam pozwolenie na budowę fermy drobiu ekologicznego ?

 

Tak na marginesie mówiąc zawsze myślałem ,że rolnictwo to prosta robota . A tu się okazuje ,że dzisiejszy rolnik musi naprawdę posiadać dużą wiedzę i umiejętności ! Jestem pod wielkim wrażeniem ,naprawdę :) Pozdrawiam miastowy :)

O pozwolenie będzie bardzo ciężko, szczególnie jak dopiero wchodzisz w tą " grę " i nie masz żadnych znajomości. Nie chcę Cię wprowadzać w błąd, więc nie opieraj się w 100% na mojej wypowiedzi. O pozwolenie będziesz musiał ubiegać się w gminie, skąd będą wysyłane do stron (dla najbliższych sąsiedztw i nie tylko (ale to w przypadku dużych ferm)) warunki zabudowy dla danej inwestycji. Po otrzymaniu zgody z gminy, występujesz o pozwolenie do starosty powiatowego.

Przy pozwoleniach z gminy bywa ciężko, bo okoliczni mieszkańcy i nie tylko, nie wyrażają zgody. Nie ma co się dziwić, bo aromaty z tych ferm przy dobrych wiatrach można odczuć w odległości kilkunastu kilometrów i są wyjątkowo nieprzyjemne. :P

Ale jeśli masz dobre znajomości i pieniądze to przejdziesz przez ten problem. ;) Oczywiście wszystko nie obędzie się również bez spraw sądowych, no chyba, że wyjątkowo ludzie nie będą widzieli w tym żadnego problemu, w co wątpię. ;) Ale jak wspominałem takie przygody to tylko raczej przy dużych fermach, a start z 1 kurnikiem wg mnie nie ma sensu, w moich terenach już byś był skreślony na starcie. ;)

 

W cale mnie nie zaskakujesz mówiąc, że uważałeś że na gospodarce jest prosta i lekka robota. ;) jakieś 95% ludzi, którzy nie mieli styczności z pracą na gospodarce tak uważa. Smutna prawda, która Nas boli, jak słyszymy ludzi, którzy wypowiadając się twierdzą, że za dużo mamy lub za dużo chcemy i nasza praca nie zasługuje na wyższe wynagrodzenia lub na owe które mamy... Że dostajemy dopłaty, mamy pieniądze niby za nic ale już nikt nie pamięta o tym, że niezależnie od dnia, pogody, święta my musimy pracować od rana do wieczora, każdego dnia i to dzięki nam może smakować te smaczne mięsa, nabiał, owoce i warzywa. ;)

Pozdrawiam. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ridera    0

Dziękuję za pomoc ! Dam znać jak czegoś się dowiem ,pozdrawiam i życzę miłego dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ipog13    1

Witam, podepnę się pod temat. Może ktoś doradzi jaki metraż kurnika byłby optymalny pod 50-100 kur? Tak żeby się nie cisnęły ale też bez przesady z wielkością. Może jest jakiś przelicznik kur na m2? :) Byłbym wdzięczny za pomoc. A i jeszcze jak z naświetleniem. Tzn chodzi mi o wielkość okien. Lepiej aby było jasno i spore okna czy raczej lepszy taki półmrok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez flackmistrz
      Witam. Chciałbym zająć się hodowlą kur niosek na jajka. Nie mam doświadczenia bo do tej pory siedziałem tylko w bydle. Jak kwestie żywieniowe sobie spokojnie ogarnę to może ktoś mi naświetlić temat czy trzeba gdzieś to zgłaszać i jak to wygląda od strony biurokratycznej? Będzie to wolny chów w kurniku 20x10 na początku bez wybiegu w ilości 300-400szt. Dziękuje i pozdrawiam wszystkich
    • Przez patrycjaa12345
      Witam, dziś rano zdechł mi kogut. Wczoraj zachowywał się jak zazwyczaj, normalnie jadł pił gonił za kurkami. Grzebienia też nie miał bladego i wypróżniał się normalnie. Był to najsilniejszy i największy kogut w stadzie. Wieczorem położył się spać w tym miejscu cl zawsze, a rano otwierając kurnik zauważyłam leżącego go na ziemi pod jego miejscem. Grzebień byl całkiem siny nawet fioletowy. Jaka mogła być przyczyna jego śmierci? Dodam że za 2mies kończył by 2 lata więc nie był stary. Miał ktoś kiedyś podobnie?
    • Przez EdwwardMaja
      Dzień dobry
       
      Mam następujacy problem z kurą. Ma rzadkie zielone odchody, praktycznie się nie rusza z miejsca, ma bladszt grzebień. odizolowalem ją i co dalej robić?
    • Przez kamcioch1
      Cześć. Martwi mnie pewne zjawisko, otóż wczoraj rano zauważyłem u perliczki krew na środkowym pazurze u jednej nogi, a pod koniec dnia już na obu nogach.
      Możnaby pomyśleć, że dokonała sobie jakiegoś uszkodzenia mechanicznego, ale jednak dosyć dziwne jest to, że stało się to na obu nogach w odstępie czasowym.
      Podejrzewam, że może mieć to jakiś związek z mrozem i lodem pokrywającym podwórko, jednak grupa perliczek liczy kilkadziesiąt sztuk i u innych nie zaobserwowałem czegoś takiego, no z wyjątkiem jednej, u której krwawił tylny pazur, ale widać, że jest też uszczerbiony.
      Oprócz tego perliczki mają sporo miejsca, które powinno im pomóc nie odmrażać sobie nóg tj. stos drewna, kurnik, zadaszenie, grzędy.
      Dodam, że ubiegłego lata i latem jeszcze rok wcześniej tej samej perliczce zrobił się czarny pazur i skóra wokół niego, co spowodowało ich odpadnięcie i zabliźnienie się.
      Mieliście może taki przypadek?
    • Przez MiGr
      Witam czy ktoś doradzi jaką pasze stosować dla kur niosek 23 tygodniowe 300 szt i ile dziennie podawać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj