Zaloguj się, aby obserwować  
riordian

Silos

Polecane posty

riordian    0

Panowie, wiecie jakie papiery trzeba załatwiać na postawienie silosu zbożowego do 100ton? Bo chcemy się wyrobić przed żniwami ale marne szanse coś czuje. Jak ktoś, coś wie to niech pisze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek916    10

Kolego ja tez stawia silos potrzeba albo plan jak na budynek albo, jeśli stawiasz go chyba 3m albo 5m od granicy to chyba wystarczy zgłoszenie w gminie najlepiej tam ci wszystko powiedzą Ja stawiam na plan przynajmniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
riordian    0

No właśnie byliśmy się pytać i trafiliśmy na zły dzień pani zajmującej się tymi sprawami i jak nam powiedziała co trzeba załatwić to gały nam prawie wyskoczyły. Wyszło na to że musimy załatwiać wszystko to samo co przy budowie wiaty/garażu. Więc dlatego pytam się was co musieliście załatwiać i czy orientujecie się w tym temacie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mefiu890    15
Napisano (edytowany)

Kolego nie wprawiają ludzi w błąd jakie zgłoszenie na silos 100 tonowy? Chyba sobie żartujesz zgłoszenie może być jeśli silos do 20 m3 i do 5 metrów wysokości. Na silos zbożowy potrzebne pozwolenie na budowę z urzędu Gminy i następnie projekt budowlany czyli tak jak piszesz potrzebne wszystko takie same co na budowę garażu :) jestem w tym na bieżąco bo właśnie czekam na pozwolenie z UG i zaraz ruszam z wylewka płyty pod silos

Edytowano przez mefiu890

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
riordian    0

Długo załatwiałeś wszystkie formalności? Nam powiedziała że wszystko potrwa około 4 miesięcy co nas odstraszyło ;/ Projekt jak dzwoniliśmy za silosem to mówili że jest w komplecie do silosu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mefiu890    15

Wniosek o pozwolenie złożyłem w marcu w przyszłym tygodniu będzie decyzja potem 14 dni uprawomocnienia i można zacząć robić bo projekt juz się robi czyli ok 3 miesiące nie wiem jaki masz projekt w zestawie ale Napewno nie budowlany chyba że się mylę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    232

4 miesiące na bank i jeszcze trzeba zo wszystko płacić także życze cierpliwości

Czasami zastanawiam sie dlaczego np.urzędnik na wystawienie decyzji ma powiedzmy 30 dni to tą decyzję wydaje ostatniego dnia a ni pierwszego.

500 tysięczna armia urzedasów utrymywana z naszych podatków i innych dodatkowych opłat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie to dobre pytanie ponieważ sam zasatanawaim się nad budową nowego silosu i chętnie dowiem się jak to wyglada pod wzgledem cenowym oraz czasowym w oczekiwaniu na pozwolenia ze strony gminy.


www.sklep.mizar.pl - Nasz asortyment kierujemy przede wszystkim do szeroko rozumianej branży rolniczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilko    20

Jestem na etapie stawiania silosów. 2,5 miesiąca czekam już na warunki zabudowy (sąsiadka sie odwołuje i wszystko się przedłuża). Potem do 2 miesięcy pozwolenie na budowę. O postawieniu na żniwa już nie myślę, sama płyta pod BINa musi byc z 3 tygodnie wcześniej wylana.

Mapy do projektów około 500zł, mapy po budowie z inwentaryzacja - to kolejne 500zł. Kierownik budowy - około 1000. Projekt dostaniesz gotowy od producenta, ale musisz zrobić plan zagospodarowania terenu - koszt 1000 - 2000 (jeszcze nie doszedłem do tego etapu. ) Dostałem jeszcze od Konserwatora zabytków nakaz sprawdzenia przez archeologów działki przeznaczonej pod inwestycje - koszt od 1000 - do 2000. W sumie w moim przypadku postawienie 2 silosów 50t - to koszt papierków około 5000zł.(koszt jednego bina 7500 plus montaż plus płyta)

Na początku maja złożyłem w urzędzie wniosek na budowę 3 silosów do 30m sześciennych i 4,5m wysokości.Na postawienie silosów o takich parametrach wymagane jest tylko zgłoszenie. Sąsiad nie ma nic do gadania i nie trzeba uruchamiać całej tej machiny urzędniczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    151

Daleki mój sąsiad postawił 2 lejowe silosy bez pozwolenia wysokość jego około 5 m. Obok niego nikt nie mieszka w odległości prawie 1 km. Postawił je bez pozwolenia i płytę również sam zrobił na własnych zasadach. Jaką mógłby dostać karę? Te silosy stoją u niego już pięć lat. Nie żebym skarżył tylko że też zastanawiam się czy nie ominąć prawa. Koło mnie blisko nie ma sąsiadów nikt by nie skarżył :D Szykują się słabe ceny trzeba coś wymyśleć gdzie przechować.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez fubus84
      Witam.
      Potrzebuję jak najwięcej informacji o takim silosie
       
      http://img23.staticclassifieds.com/images_tablicapl/271123953_3_644x461_silos-30-ton-z-mozliwoscia-suszenia-pozostale-rolnicze.jpg
       
      Nie dokładnie ten, ale takiego w googlach znalazłem.
      Mam możliwość kupienia takiego w dobrej cenie. Jest w gorszym stanie, ale trochę wyższy. Dokładnie to zbudowany jest z 3 takich pierścieni, jak ten dolny w tym silosie ze zdjęcia.
      Wie ktoś może ile mniej więcej ważą elementy z tego pierścienia (składa się z 4) Ten co chcę kupić to muszę sobie go sam zdemontować i tu jest kłopot, bo z jednej strony jest budynek, a z drugiej drzewo, a dalej staw. Nie ma zbytnio opcji żeby podjechać dźwigiem, bo musiałby to być dość duży dźwig, żeby mógł go podnieść stojąc co najmniej 10 m od niego.
      Chciałbym go rozebrać na elementy i w tedy też transport mi odpada, bo bym sobie na przyczepach przywiózł. dlatego interesuje mnie waga elementów, żeby ocenić w ile osób mogę to zrobić i czy dam radę je opuścić na linkach na ziemie
       
      No i jak ma się sprawa z postawieniem go pod chmurką (tak stoi teraz) czy nie będzie woda do niego włazić
       
      Proszę o odpowiedzi bo muszę w miarę szybko dać odpowiedź czy go będę brał czy nie
    • Przez kwiapa
      Witam,
      od dłuższego czasu zastanawiam sie jak zabezpieczyć przed szkodnikami zboże i rzepak na okres przechowywania w silosach zbożowych.
      Mam "zamknięty" system załadunku, tzn. kosz zasypowy i dalej przenośniki ślimakowe i kubełkowe. W takim układzie nie ma możliwości np. opryskania jakimś środkiem po drodze ziarna do silosu a jedynie w jego wnętrzu.
      Przyszło mi do głowy zastosowanie zamgławiacza np. coś takiego jak tu: http://tedan.pl/catalogsearch/result/?q=zamgławiacz&pick=mage
      Co sądzicie i takim rozwiązaniu? Może ktoś już to stosował?
    • Przez wl_master
      Witam, mam pytanie do użytkowników silosów płaskodennych BIN lub Polnet, jak macie wybieraki w środku to ile jeszcze zostaje faktycznie w zbiorniku zboża. i druga rzecz jak przestanie się juz obsypywa grawitacyjnie w silosie to czy trzeba w jakiś sposób odkopywac wybierak czy po prostu włączamy mu start i zaczyna pracowac? zastanawiam sie nad silosami z Bina lub Polnetu i chyba przechodzi Polnet ze względu na falistą blachę czy użytkownicy mogą sie wypowiedziec o jakichś minusach lub na co trzeba zwróci uwagę. planowane silosy to 4-6X130 ton z koszem, kubełkiem wialnią
    • Przez Krystian6830
      Jestem tu z pytaniem jak przykrywa się kiszonkę w silosie???
      rozwija sie po prostu folie i rozkłada ?
      Bo ja słyszałem że najpierw jeszcze jak nie nie kukurydzy ma to folie daje sie na sciany i na koniec zagina do środka 
      Wiecie jak to się robi ?????
    • Przez sobek112
      Mam problem w ustawieniu silosów, chce wybrać jak najkorzystniejszy układ;
      więc tak mają być 4 silosy lejowe, czyszczalnia i zsyp- wszystko ma współgrać i być w jednym miejscu. Posiada ktoś zdjęcia, albo sam robił coś podobnego? 
      Przeglądając forum, galerię widzę same silosy z zsypem bez czyszczalni czy suszarni a to jest dla mnie najważniejsze.  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj