Skocz do zawartości
garu

Poplon po Jęczmieniu Ozimym

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Rolnik1973    1247

To dobrze jak wyciąga, u mnie wilgoci w brud. A orka nie będzie głęboka bo przetalerzuję przed oraniem i tylko aby przywaliło by siewnik nie wyciągał.

PeterG14    114

Ja dziś byłem na polu i stwierdzam, że trzeba zrobić tak jak kolega wyżej i dokupić pszenicy ozimej i zasiać choćby w październiku bo łubin w poplonie zaczyna gdzie nie gdzie puszczać kwiaty. Jedyny problem że robi się susza :( Bardzo ładnie wyrósł ale też siałem dużo wcześniej. 

lebek5    9

Dodałem w galerii INNE poplon z bobiku po jęczmieniu ozimym,jak byłby ktoś zainteresowany zobaczeniem to zapraszam.

Wiadomość z agroFakt.pl

engie    0

Witam serdecznie

Interesuje mnie poplon ścierniskowy po jęczmieniu ozimym, a dokładneij chodzi tu o łubin.
Jeczmień ozimy został już skoszony, gnojówka polana ;) no i teraz pasowałoby posiać łubin tylko pytanie brzmi jak to zrobić...czy posiac go na rżysko i przejechac gruberem z talerzami i wałem ugniatającym? (agregat jest bez siewnika do poplonu ;/) czy ziarna nie będą za głęboko osadzone z glebie? i czy łubin wzejdzie? czy może lepiej najpierw zgruberować..a później siewką posiać łubin i przewłuczyć?
następne pytanie brzmi jakie dawki wysiewu zastosować? tak jak wspomniałem poplon ma być mieszanką samosiewów jęczmienia ozimego oraz łubinu..pozostawione na przyoranie.
Może ktoś z Was orientuje się w cenie nasion łubinu? A może ktoś z Was sprzedaje albo wie kto sprzedaje takowe nasiona w piotrkowskim?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się