Zaloguj się, aby obserwować  
pawel85243

555DT za 90 tys. z turem opłacia się ?

Polecane posty

pawel85243    1

Witam. Zastanawiam się nad Farmtrac 555dt z turem i z 4x4 za 90 tys. ostatecznie.

Czy waszym zdaniem to dobra cena ?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stop    95
Napisano (edytowany)

Nawet nawet tylko aby w komplecie był lepszy fotel i jakiś osprzęt do tura np. łyżka, oponki szersze continentala na przodzie też mogły by być, haki CBM też mogli by ci dorzucić. Na stronie producenta widzę że 90 to stoi bez tura i z jakoś kabiną niby komfort.... i tak pewnie nie wyciszona matami wygłuszającymi na podłodze ;)

Po mojemu dobra cena (oby to nie jakiś feralny egzemplarz) negocjuj niech dadzą ci jak najwięcej tego co ci potrzebne bo teraz to nawet łącznika centralnego czy belki polowej mogą w standardzie nie dawać. Zwróć uwagę ile będzie kosztował serwis na gwarancji tzn. wymiany olei, filtrów to co wpisują w książkę może będą próbowali na tym się odbić.

Edytowano przez stop

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ciągnik ma być tylko do tura? Co do ceny to ze zniżką chyba diler nie poszalał.

50 km do tura jak dla mnie zbyt mało.

90 tysięcy to dużo w porównaniu nawet do zetora majora.

Tylko że major z turem wyniesie cie może około 110.(jak sie nie mylę)

Przewaga jego to że ma więcej koni.

Je jeżeli chodzi o resztę to nie wgłębiałem się.

Za farmtrackiem przemawiają podzespoły znanych marek.

Za zetorem więcej koni ale czy był by lepszy nie wiem.

 

Ja na twoim miejscu bym popytał bym ludzi z agrofoto którzy maja tego farmtracka o opinnie i za jakie ceny oni go kupywali.

Osobiście rozglądałbym się za ursusem H lub zetorem proximą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel85243    1

Mam łącznie 10 ha. I do tego c-330 na chodzie więc farmtrack miałby dobrze.Uprawiam tylko zboża i 1 ha buraka cukrowego. A tur to do odśnieżania, równania ziemi i takie tam :-)

Wydaje mi się że jak kupie coś mocniejszego to nie będę go w pełni wykorzystywał,a przede wszystkim maszyny, które posiadam takie jak prasa, kultywator, kosiarka, przewracarka i inne mam pod c-330 :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stop    95
Napisano (edytowany)

Dobrze myślisz duży to by ci napalił paliwa, że cho cho poza tym droższy o co najmniej 20 tys. A na tyle ha to zbyt wielkiego nie kupisz na dotację.. Jewrokołkoz ci nie pozwoli :( Kupuj u dilera co zna się na FT bo ja popadłem na jakiś PGR chyba a nie serwis dilerski. Teraz już model ten ma 3 świece żarowe (u mnie jest 1 płomieniówka :( ) i prawidłowo umieszczone uchwyty trójkąta nie tak jak u mnie co pisałem w innym temacie. Jak masz jeszcze jakieś szczególne pytanie do tego sprzętu to pisz abyś dobrze wybrał i niczego nie żałował chętnie odpowiem, ja mam ten model, ale bez tura (też do odśnieżania by się przydał, ale wiadomo € $).

Edytowano przez stop

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A nie myślałeś mad kubotą może

lub nad

http://ursus.com.pl/Ciagniki-rolnicze/URSUS#Ursus-5314

Tylko nie mam pojęcia ile może kosztować .

 

Widziałem też dużo tych ft na youtube i pisałem z ludźmi i sobie chwalili.

Zrobisz jak zechcesz.

Ciężko nie będzie miał więc będzie służył latami.

Chociaż znam takich kaskaderów co kupili nowiuściego fendta 412 vario i w drugi dzień pobytu w gospodarstwie ciągnik był przełamany na pół.

A więc jednak można:)

Ja ci życzę farmtracka i przyjemnej pracy na nim :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel85243    1
Napisano (edytowany)

Farmtrack cenowo prezentuje się najlepiej z innych ciągników podobnej mocy. Jak bym chciał coś z kuboty czy z kioti podobnego z turem to na wstępie ponad 10 tys. więcej. A do tego doliczyć serwis itp. To taki wydatek się nie zwróci przez parę ładnych lat. A na moje hektary to FT będzie odpoczywał :-)

 

A kolego members co miałeś na myśli mówiąc o lepszym fotelu ? Bo jak oglądałem teraz ft to miały podwójne podłokietniki i chodziły na poduszce góra/dól :-)

Teraz cięgło i belka jest w zestawie już, a tur miałbym już z łyżką za tą kasę

A co do feralnego egzemplarza to nic się nie poradzi niestety, nie sprawdzi się jaki on jest :-)

Edytowano przez pawel85243

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stop    95
Napisano (edytowany)

A kolego members co miałeś na myśli mówiąc o lepszym fotelu ? Bo jak oglądałem teraz ft to miały podwójne podłokietniki i chodziły na poduszce góra/dól :-)

 

To chyba było do mnie :D tylko mój nick to stop a nie members :ph34r: Tak miałem na myśli taki fotel bardzo wygodny. Jeśli jest jeszcze łyżka to naprawdę cena atrakcyjna, czy to przypadkiem nie jest jakiś egzemplarz powystawowy bo może się natniesz ile ma mtg (pewnie i tak mogą cofnąć licznik i opchnąć jako nówka jedynie fabrycznie dotarta)?

PS. Fotel zaczął mi trochę skrzypieć może wie ktoś gdzie się go smaruje czy coś?IMG_0162.jpg

Edytowano przez stop

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel85243    1

Sorki spojrzałem w złe miejsce:-)

Tak to taki właśnie fotel i w tym traktorku jak siedziałem to miał jedną mtg. Więc nie wiem czy to egzemplarz powystawowy(choć by był to i tak się nie przyznają :) )

A co do licznika to na pewno bez problemu mogą cofnąć :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stop    95
Napisano (edytowany)

Można jeszcze zwracać uwagę na kolektor wydechowy i tłumik czy nie są bardzo opalone ;) Ale to też mogą zakamuflować farbą ;) Olej w silniku czy nie jest zbyt czarny bo po 1mtg to powinien być czysty jak łza. Ale założę się że opon Continental na przodzie nie dali w tej cenie.

Edytowano przez stop

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

swego czasu mój ojciec był zainteresowany takim małym 555 DT i rozmawiał z dilerem tych ciągników (bodajze diler z okolic Jeżewa w woj. podlaskim) i prosto z mostu powiedział że tego małego nie poleca bo sprzedał w ciągu roku 3 szyuki takich ciągników i wszystkie 3 ciagle w serwisie stoja - jeśli brać to te z silnikiem perkinsa ,sa o niebo lepszej jakosci) nie pamiętam juz o jaki awarie chodziło ale coś z silnikim "to były słowa dilera zupełnie obcego mojemu ojcu... dlatego kupił JD 5055E -szał to to nie jest ale radzi sobie. Niestety wiecej nie wypowiem się na temat 555 DT bo nigdy nie posiadałem takiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez happymisiek
      Witam. chciałbym kupić ciągnik ok 80 km koniecznie z turem.ciągnik ma głównie pracować przy turze.Rozważam Ursusa 5714 lub 5524 . Co o tym myślicie o tym wyborze słyszałem że są oszczędne i nie ma problemu z ewentualnymi naprawami.
    • Przez jaco16
      Witam jestem w trakcie montowania tura do 5314 i zastanawiam sie jak podpiac hydraulike moze ma ktos jakies fotki jak ma u siebie podpieta. Za każda informacje bede wdzięczny
    • Przez FarmerV
      Witam, zamierzam kupić ciągnik MCCORMICK z ładowaczem czołowym AGRAM. ciągnik ma 90KM. Bardzo mi się podoba z wyglądu, rocznik 2003.
      Tylko nigdy nie spotkałem się z taką nazwą ciągnika, czy to dobre maszyny ? opłaca się kupić taki ? będzie mi służył ?
    • Przez sobol
      WItam!
      Chciałbym zakupić ładowacz czołowy firmy ART-TUR http://moto.allegro.pl/tur-ladowacz-c330-c360-mf-t25-zetor-mtz-i3102567084.html
      Czy może ktoś zakupił TUR 3-sekcyjny z tej firmy? Cena nie jest zbyt wygurowana, wiec nie wiadomo jak z jakością...
      Proszę o Wasze opinie
      Jest jeszcze druga sprawa, mianowicie właśnie naczytałem się o turach do mtz82 z mostam stożkowym i teraz jestem w kropce. Nie widzi mi sie co roku naprawa mostu:/
      Jak do tej pory mam tur w C-330 jednak nie spełnia już moich oczekiwań, potrzebuje coś mocniejszego (big-baki, palety, słoma) i nie ukrywam że nadzieje pokładałem w zamontowaniu tura do mtz, a ciapka zamiarzałem sprzedać bo ledwo co źipi. Mam jeszcze w gospodarstwie Ursusa 3512 ale bez napedu wiec tur odpada, a po drugie wiekszej rewelacji od tura z c330 by nie było.
      pozdrawiam wszystkich formułowiczów
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj