Ferdek07

A co się stanie jeśli nie zaoram pola na zime?

Polecane posty

krolikNH    56

Ja tam po wywiezieniu obornika zawsze stosuję talerzówkę (obornik idzie na podorane pole) i jakoś nie mam problemu z perzem... :P


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja też gruberuje i z perzem nie mam problemu.. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buchaj    0

Jesli macie "czyste" pola to z perzem nie będzie problemu i talerzówkę można stosować :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

Dla mnie talerzówka jest najlepszym sposobem na wymieszanie obornika z glebą. I perzu nie mam... :P


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

No ja też uważam że talerzówka była by najlepsza :P


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

A wracając do tematu, lepiej zaorać na zimę, po prostu sie będzie miało lepsze plony... :P


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

Ja jestem jednak za oraniem na zimę ponieważ jeśli będzie ciepła zima (jak teraz) to wszystkie szkodniki i chwasty przeżyją do wiosny co spowoduje że we wiosnę obudzą się z większą siłą.


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cuubs    1

orka to orka. trudno zastąpić innym narzedziem tak zeby nie było wpływu na wysokość plonu. Jak jest możliwośc to trzeba robić!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

My to zawsze wszystko zdążymy zaorać na zimę.. wtedy plony są lepsze i ziemia jest bardziej urodzajna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

My jakoś nie mamy problemu typu, że nie zdążyłem czy coś takiego. Zawsze się zdąży na czas... :P


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33

Według doświadczeń polowych technologia uprawy buraka cukrowego w 'mulcz' gwarantuje nieco wyższe (przy wyższej polaryzacji cukru) i stabilniejsze plony od technologii 'tradycyjnej' z głęboką orką zimową.

 

Co o tym myślicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba99    0
Ale wtedy można zastosować orkę aglomeracyjną i odwrócić na powierzchnie glebę do której były wymywane składniki. Chociaż jeżeli takiego zabiegu byście nie przeprowadzali to faktycznie najlepiej było by gruberem (talerzówka kultywatorem) żeby gnój był lekko wymieszany z glebą.

orka aglomeracyjna :D:D:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

Każdy rolnik zna swoje pola i wie co dla którego kawałka jest najlepsze. Są pola których jak się nie zaorze na zime to po wisennej orce można sobie pomazyc o dobrym przygotowaniu pola pod zasiew. A są pola którym to mniej przeszkadza ale generalnie jeśli jest możliwośc to trzeba orać na jesień. W tym roku dokupiłem w styczniu 22 hektary i jest jeszcze nie zaorane, czekam z zapiętym pługiem i jak tylko się da wjechać to orka. może uda się że jeszcze przemarznie


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetortoja    1

Mi osobiście lepiej jest zaorać na zimę. Potem gdy przyjdzie wiosna jest lepiej uprawić pole, niż uprawić pole które było zaorane wiosną. Niestety, kilka ha nie mogę zaorać, ponieważ wiosną nie mam gdzie obornika wywalić. Niestety taki wywóż obornika wiosną, i oranie jego, nie jest dobre, ponieważ pole jest o wiele trudniej uprawić, i czasami kultywator wyciąga obornik z pod ziemi. Tak więc podsumowując lepiej jest wykonać orkę jesienią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7
orka aglomeracyjna B) :) B) :):)

 

Co w tym śmiesznego ?? Bo nie jestem wstanie pojąć tego postu... :)


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
http://www.agrofoto.pl/forum/gallery-image28590.html co daje to że te skiby są tak sztorcem w zemie ustawione tzn słupice do tyłu odchylone, mam starą unie i są równo do podłoża ustawione, ale dokupiłem jedną słupice bo takie bez korpusa jednego kupiłem i ten korpus tzn słupica był już lekko odchylona do tyłu i głębiej szedł w stosunku do pozostałych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba99    0
http://www.agrofoto.pl/forum/gallery-image28590.html co daje to że te skiby są tak sztorcem w zemie ustawione tzn słupice do tyłu odchylone, mam starą unie i są równo do podłoża ustawione, ale dokupiłem jedną słupice bo takie bez korpusa jednego kupiłem i ten korpus tzn słupica był już lekko odchylona do tyłu i głębiej szedł w stosunku do pozostałych

ale jaja.Gościu zespawał dwa pługi po dwie skiby.

Zap. w jakiś duży kamień,albo korzeń i wygieło ramę w miejscu zespawania.Pewnie teraz pruje ziemię do żółtego piachu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba99    0
Co w tym śmiesznego ?? Bo nie jestem wstanie pojąć tego poa-glo-me-ra-cy-jnastu... B)

Jest coś takiego jak orka B) aglomeracyjna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56
Jest coś takiego jak orka B) aglomeracyjna?

 

Jak już to jest orka agromelioracyjna. Jest to orka stosowana na glebach b. lekich lub b. ciężkich latem lub póżną jesienią, jest bardzo głęboka, na glebach lekkich sięga 45cm, a na ciężkich do 60cm. A jej zadaniem jest poprawienie właściwości fizycznych, chemicznych i biologicznych danych warstw gleby oraz zwiększenie warstw ornych oraz poziomu próhnicznego... B)


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7
Jak już to jest orka agromelioracyjna. Jest to orka stosowana na glebach b. lekich lub b. ciężkich latem lub póżną jesienią, jest bardzo głęboka, na glebach lekkich sięga 45cm, a na ciężkich do 60cm. A jej zadaniem jest poprawienie właściwości fizycznych, chemicznych i biologicznych danych warstw gleby oraz zwiększenie warstw ornych oraz poziomu próhnicznego... B)

 

No widać że nie spałeś na podstawach B)


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56
No widać że nie spałeś na podstawach B)

 

A widzisz quercusie ja w przeciwieństwie do innych ( B) ) Pisałem notatki. Widzisz na coś się jednak przydają... :)


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zielony    0

piszecie o wadach orki wisennej wiec kto mi powie dlaczego w programach rolnosrodowiskowych UE propaguja taki zabieg??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

bo z tymi programami jest coś nie teges

 

pewnie chodzi ci o słynną "ochronę gleb i wód" w ramach której mozna zasiać poplon i mieć z tego tytułu "bonusa" ale chodzi tutaj głównie o ograniczenie erozji gleby która występuje gdy gleba jest zostawiona bez pokrywy roślinnej na zimę - a to jestcałkiem inna para kaloszy - osobiście uważam że w tym przypadku jest coś nie do końca pomyślane


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7
A widzisz quercusie ja w przeciwieństwie do innych ( :) ) Pisałem notatki. Widzisz na coś się jednak przydają... B)

 

No akurat też wtedy nie spałem B). To nie ja od Ciebie wtedy zeszyty pożyczałem :).

 

bo z tymi programami jest coś nie teges

 

pewnie chodzi ci o słynną "ochronę gleb i wód" w ramach której mozna zasiać poplon i mieć z tego tytułu "bonusa" ale chodzi tutaj głównie o ograniczenie erozji gleby która występuje gdy gleba jest zostawiona bez pokrywy roślinnej na zimę - a to jestcałkiem inna para kaloszy - osobiście uważam że w tym przypadku jest coś nie do końca pomyślane

 

No wszędzie śa jakieś niedopatrzenia i inne kruczki.


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FasolaFasola
      Witam.
      Potrzebuję zdjęć pielniko-obsypnika Akpil Piel 7 (7 sekcyjny), ponieważ chciałbym zobaczyć jak jest rozwiązanie składania ramy przy tej szerokości, na internecie niestety nie znalazłem zdjęć pielnika 7 sekcyjnego tej firmy.
      Proszę o pomoc.
      Pozdrawiam.
    • Przez kingway
      Witam , po qq chciałbym zasiać jęczmień jary . Na zimę zrobione talerzówką i teraz chciałbym to przejechać gruberem Vibro Flex . Myślicie , że to będzie ok ? Czy lepiej orać ? To samo chciałbym zrobić pod łubin przed plon było żyto z tym , że tam jest poplon - rzepak - minimalnie ale jest . Klasa ziemi 5 klasa 
    • Przez Majstero17
      Witam, wiecie może jak ścignąć ten element chodzi mi o lej próbowałem kilka razy i napotkałem takie rzeczy macie pomysłu?



    • Przez karbex
      Witam. Mam pytanie - może ktoś ma doświadczenie.na jaką głębokość maks można uprawiać gruberem z systemem lemken thorit z podcinaczami. Te podcinacze są wąskie i mają nieco inny kształt niż standardowe i myślę nad założeniem ich do uprawy na głęboko (25 cm mi wystarczy) - czy to się sprawdzi? Gruber mam 2 belkowy 2.2 m 5 łap a ciągnik 100 km. Czy lepiej beż podcinaczy I wąska redlica? Choć tu się obawiam że trochę za żadko łapy a z podcinaczami to zawsze bardziej zruszy
    • Przez kingway
      Witam , mam  pytanie . Po kukurydzy na ziarno zrobiłem talerzówką na zimę , nawet ładnie wyszło a że warunki są jakie są i jest mokro i z orką może być różnie to mam pomysł żeby zasiać  po samej talerzówce jęczmień jary po kukurydzy . Jak myślicie to się uda ? Czy lepiej orać ? Ziemie lekkie 5 klasa choć no dołeczki mokre się zdarzają . Zawsze orałem a teraz się zastanawiam bo szybko nie wjadę a  jednak orka musi się trochę odleżeć moim zdaniem 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj