Polecane posty

kamcio15    1583
Napisano (edytowany)

Jaki polecacie sposób efektywnego oczyszczania maszyn przed malowaniem podkładem z rdzy i starej farby (oprócz piaskowania ) .Najlepiej jak by to były sprawdzone sposoby :)
POZDRAWIAM :)

Edytowano przez kamcio15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Raczej innej metody jak szczotka druciana przeróżnego rodzaju, papier ścierny, młotek zwykły lub pneumatyczny majzel do obijania i ewentualnie odrdzewiacz nie znajdziesz.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad004    7

są też specjalne płyny które rozpuszczają farby ale i tak trzeba pozostałości zeskrobać

najlepsze jest piaskowanie. można też jak pisał kolega wyżej a na końcu karcher


Valtra-Power Partner

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

No właśnie. Zajęcie nudne, monotonne i denerwujące. Dla cierpliwych. Innych metod nie ma.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agro973    41

Zniszczyć starą farbę można poprzez opalanie gazem z butli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fircyk81    18

jakby to było takie proste każdy by traktor co rok malował. najpierw trzeba tydzień popracować by potem w 2 godziny go pomalować, co Ci wytłumaczyć , przed podkładem papier 400, przed lakierem 800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
januszm1    3

Jak ktos niema pojecia o danej robocie to niech sie lepiej nie bierze za to. Bo do takich prac to niekazdy posiada tyle cierpliwosci i dokladnosci a nawet napisanie jakiego papieru czy szczotki uzyc lub w ktorym reku trzymac nie wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9110

Ja stosuję piaskowanie na mokro, jak duże elementy. Piaskarka do myjki nieźle się sprawdza, tylko do PORZĄDNEJ myjki z dużym ciśnieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaką masz myjkę do tej piaskarki? Ja się jutro wybieram do Castoramy kupić lance do Karchera nie wiem na ile to się sprawdzi ale będę próbował bo mi za dużo zaśpiewali za piaskowanie przyczepy to będę coś na własną rękę próbował działać. Koszt 280zł to zaryzykuje.


KPK KUMURUN TEAM

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9110
Napisano (edytowany)

Ja mam Karchera - nie pamiętam jaki model, stojąca z kółkami, daje coś koło 120bar (tak pisało w instrukcji). Zwykła, bez podgrzewaczy itp. Parę lat już ma, ale zdaje egzamin.A końcówkę kupiłem na allegro za około 150zł.

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Kup od razu piasek w castoramie maja suchy który daje rady w piaskarce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44
Napisano (edytowany)

Ale pewnie trzeba szybko wysuszyc i zaraz malowac, bo rdza wchodzi w oczach na goly metal.

Dobre sa szczotki na szlifierke (ale nie na wiertarke) robota idzie szybko, tylko szlifierka musi miec regulacje obrotow, bo na pelnej predkosci tak drzy ze ciezko utrzymac i sprzet mozna rozwalic.

Edytowano przez Junkers

KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jest tak źle z tą rdzą. Ja nie czyszczę to gołego metalu tylko usuwam jakiś taki lepik do konserwacji podwozi aut którym była zaciągnięta rama. Jak pojawia się podkład to zostawiam bo dobrze się trzyma.


KPK KUMURUN TEAM

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

Jaką masz myjkę do tej piaskarki? Ja się jutro wybieram do Castoramy kupić lance do Karchera nie wiem na ile to się sprawdzi ale będę próbował bo mi za dużo zaśpiewali za piaskowanie przyczepy to będę coś na własną rękę próbował działać. Koszt 280zł to zaryzykuje.

 

I jak? Sprawdziło się? Jak dużo masz czasu aby po czyszczeniu nie pojawił się rdzawy nalot?

 

 

A co sądzicie o takich piaskarkach (budżet max 999zł):

http://allegro.pl/piaskarka-mobilna-syfonowa-80l-maska-dysze-8szt-i4638874122.html

http://allegro.pl/zestaw-piaskarka-bezpylowa-105l-odkurzacz-1200w-i4671324297.html

http://allegro.pl/piaskarka-bezpylowa-105l-odkurzacz-bass-polska-gw-i4620807985.html

http://allegro.pl/piaskarka-syfonowa-bezpylowa-105l-odkurzacz-1200w-i4705646530.html

http://allegro.pl/piaskarka-grawitacyjna-syfonowa-50l-mobilna-dysze-i4700416839.html

http://allegro.pl/piaskarka-syfonowa-80-l-piaskarki-maska-4x-dysze-i4702640412.html

http://allegro.pl/mobilna-piaskarka-32-l-do-piaskowania-aerotec-i4686967329.html

 

Kompresor myślę że znajdę. Tylko nie wiem czy jest sens zabawy w takie tanie piaskarki (czy zrobią robotę i czy się nie zajadą zanim wypiaskuję to co muszę).

Wypiaskować i pomalować chciałbym 2 przyczepy, no może 3. Tak firma wypiaskuje mi za 1000-1500netto ale nie dojeżdżają do klienta a dowóz wyjdzie mi za drogo (60-80km).


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

Ja stosuję piaskowanie na mokro, jak duże elementy. Piaskarka do myjki nieźle się sprawdza, tylko do PORZĄDNEJ myjki z dużym ciśnieniem.

 

Mógłbyś bliżej napisać jak piaskuje się myjką,co trzeba do tej myjki dołączyć czy trzeba specjalną lancę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9110

A to cos takiego

Końcówka do myjki plus wąż zasysający piasek z naczynia

 

Tutaj widać - ta końcówka z wężem zwiniętym w kłębek:

 

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

a jak to się spisuje?

Chodzi o grubszą rdzę albo usunięcie dobrze przylegającej farby.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9110

Tak jak widac na filmiku - farba schodzi bez problemu, rdza również. Po prostu chwilę dłużej czekasz, aż obedrzesz "do żywego". Wada jest tylko taka, że element trzeba szybko zaprawić, bo to przecież woda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LOST    7

Nikita, ze zrobieniem piaskarki od podstaw nie ma wielkich mecyjów, a za prawdopodobnie mniejszą cenę od tych kupnych będziesz miał sprzęt który jest pewny, jak poszukasz na internecie to nie jest takie trudne do zrobienia, aby dokupić dysze. Bardziej przejmować się trzeba kompresorem który na to wyrobi bo ciśnienie to oczywiście jak największe ale wydajność jest równie ważna. Z tego co wiem to w oryginalnych zakładowych piaskarkach ciśnienie sięga 40 bar, wiadomo w domowych warunkach tego się nie osiągnie, ale przy tych 8 już powinno robić robotę. Sam od dłuższego czasu nad takim rozwiązaniem myślę, jednak narazie stanąłem przy kompresorze, bo a to coś wypadnie, a to nie ma czasu i tak schodzi.

Co do piaskowania z wodą też nie ma tragedii z tą rdzą, bo stosując podkład reaktywny nie powinno być problemów, jednak wiadomo należałoby to malować jak najszybciej im mniej tej rdzy jest.


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

1. kompresor to bym pożyczył czy najął na 1-2 dni więc nie myślę o kupnie/zrobieniu takowego.

2. nie bardzo mam czas robić samemu piaskarkę która tak naprawdę będzie do 2-3 przyczep + może coś jeszcze więc myślę czy nie kupić takiej do 1000zł.

3. myjka w sumie jest u kumpla i kosztowała ponad 4,5tys pln, karcher z podgrzewaniem wody, koncówkę mogę kupić tylko idzie zima i jest już wilgotno i nie wiem czy zdążę zedrzeć do stali i dać podkładówkę.

 

Tak więc na razie myślę ;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez michal04089
      Witam,
      Potrzebujesz nietypowej maszyny lub urządzenia którego nie ma na rynku? Masz wyobrażenie ale nie jestes w stanie go kupić bo zwyczajnie nigdzie nie jest to dostępne? Dobrze trafiłeś, ten post jest własnie o tym. Jestem Konstruktorem mechanikiem, chętnie podejmę się zaprojektowania, skorygowania a także wyprodukowania maszyny czy urządzenia specjalnie dla Ciebie. Nie ważne czy to będzie niestandardowy agregat uprawowy czy tez przenośnik taśmowy a możne ślimakowy. Ja zaprojektuje a Ty to zatwierdzisz. Zapraszam do współpracy
       




    • Przez Kris1976
      Panowie pytanie o poradę 
      1. Kupno agregatu https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowy-dziekan-orion-apollo-herkules-dociskowy-transport-CID757-IDvyLy5.html  który z tego linka myślałem nad 3 zdjęciem, myślałem na łapami serca ( jak to potocznie mówią )
      2. kupno włoki polowej https://www.olx.pl/oferta/wloka-lakowo-polowa-6m-4-rzedy-CID757-IDtpt8x.html#cc383c9778;promoted
      3. wszytko bedzie pracowac z ciagnikiem Mtz 82 
      4.maszyny nie moga byc wieksze niz 3,20 m taki wjazd posiadam 
      5. Co do włóki to będzie używana tylko do włókowania pola po orce klasa ziemi to I i II
       
    • Przez koda92
      Witam
      Nie dawno kupiłem beczkowóz 20 tys litrów. Z zewnątrz jest super odnowiona pomalowana-zabezpieczona, ale w środku jednak jest troszkę rdzy. Są takie X wzmacniające ścianki które są trochę pordzewiałe i dno beczki ma naloty rdzy, Nie jest ocynkowana. Wyczyściłem ją w środku, ale nie wiem jakiej farby użyć. Kupiłem sobie małą puszkę hammerite prosto na rdzę na próbę, ale później na int znalazłem info że ona nie może mieć stałego kontaktu z wodą. Może polecicie jakieś farby na rdzę i zabezpieczenie-konserwację do beczkowozu?  
      Ps. Wiem że podobny temat był ale tam nie znalazłem satysfakcjonującej mnie odpowiedzi.
    • Przez thesykacz
      Panowie z góry mówię jestem tu nowy i nie umiem się połapać w forum. A więc jestem w fazie malowania ww siewnika Rolmasz poznaniak 6 z roku 96. Chce to również pomalować na niebiesko tylko rzecz w tym jaka farba to pomalować oczywiście kompressorm , chciał bym żeby to był kolor jasno niebieski taki jak na zdjęciu i nie wiem czy np. Chlorokauczyk że śnieżki jasno niebieski będzie taki sam czy może jakiś nobiles. Może malowaliscie kiedyś na jasno niebieski.? Jaka farbę polecacie żeby była podobna do tej ze zdjęcia? Pozdrawiam z góry dziękuję za odpowiedź.
    • Przez PawelKtm525
      Witam chciał bym popytać jak wy rozmawialiscie z sprzedawcami przy kupnie ciągnika , innych maszyn lub kilku u jednego sprzedawcy ile można utargować realnie i jak nie dac się nabic w butelkę. Niestety w tym kraju to tylko każdy patrzy jak nas wydoic z ciężko zarobionych pieniędzy
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj