Zaloguj się, aby obserwować  
wiesiek85

Gdzie zdobędę wykształcenie rolnicze? - pomorskie, Trójmiasto

Polecane posty

wiesiek85    0

Witam serdecznie,

Chciałem zapytać czy ktoś zna jakąś szkołę w Trójmieście lub niedalekiej okolicy gdzie szybko zdobędę jakiekolwiek wykształcenie w zawodzie rolnik?

Jestem zainteresowany programem 'Młody Rolnik' i takie wykształcenie będę musiał zdobyć. Zawczasu chciałem sprawdzić gdzie i za ile i w jakim czasie mogę jakiś dyplom uzyskać i w internecie nic nie mogę znaleźć.

Mam swoje typy jeśli chodzi o specjalizację ale w zasadzie może być cokolwiek co daje wykształcenie rolnicze bo do tego zobliguje mnie 'Młody Rolnik'. Oczywiście w grę chodzi tylko edukacja zaoczna ewentualnie wieczorowa. Może być technik lub zawodówka. Im prościej, taniej i oczywiście szybciej tym lepiej :)

Za namiary będę wdzięczny, dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Musisz mieć ziemie to po pierwsze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek85    0

Musisz mieć ziemie to po pierwsze :)

tak, to wiem :) mam świadomość wymagań, z tym wykształceniem może być większy problem niż początkowo sądziłem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek85    0

Bonin bodajże miał kursy kwalifikacyjne w zawodzie rolnik.

Dzieki, ale problem właśnie w tym że Bonin jest ponad 180 km od Trójmiasta :) Próbuję znaleźć coś bliżej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Musisz mieć min 15 ha przpisane żęby dostać młodego rolnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Angelo
      A co powiecie o tym zapisie: (tekst cytowany z najnowszego projektu)

      § 21
      W 2007 r. o pomoc mogą się ubiegać wyłącznie osoby, o których mowa w § 4.

      Czyli:
      § 4
      1. Pomoc przyznaje się osobie fizycznej, która w dniu złożenia wniosku prowadzi działalność rolniczą, jednakże nie dłużej niż 12 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku.

      Tak więc, kto nie jest właścicielem gospodarstawa (tzn. przed złożeniem wniosku o MR) to może zapomieć o premii w tym roku!!!
      Co proponujecie robić? Czekać, czy przepisywać gospodarstwo i składać wniosek?
    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez karol67893
      Witajcie.
      Chodzę ostatni rok do gimnazjum i chciałbym wybrać odpowiedni profil w liceum do studiów rolniczych ale niewiem jaką. Pomożecie mi doradzić co najlepiej. Chciałbym też aby studenci i absolwenci takiego kierunku studiów, napisali po jakiej szkole średniej skończyli studia.
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez wisnicoh122
      Pisze ktoś w tym roku kwalifikację R16? Jakieś typy co mogłoby być? Jakich zadań jeszcze nie było? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj