jacor95

Siłownik, krone kr 130

Polecane posty

jacor95    2

Witam. Nie dawno kupiłem prasę krone kr 130. Robiłem dziś nią sianokiszonkę, i mam mały problem. Mianowicie z siłownikiem trzymającym haki na komorze. Są 2 siłowniki trzymające haki. Jeden bardzo łatwo mi się rozciąga (z lewej strony od przodu prasy) ten 2-gi siłownik (po prawej stronie) działa dobrze. Siłownik tak się rozciągnie, że na wskaźniku napełnienia komory wskaźnik pokazuje na 3, a po drugiej stronie 1, dlatego bela z jednej strony wychodzi zbita jak kamień a z drugiej umiarkowanie zbita.

Jak te siłowniki działają? Nie zauważyłem żeby tam dochodziły jakieś przewody (tak jak do siłowników od tylnej klapy) Nad tymi siłownikami od haków są takie zbiorniki. Może ktoś wie co by tu można z tym zrobić, spróbuję uzupełnić olej w tych zbiorniczkach. Jeśli ktoś wie, miał kiedys do czynienia z takim problemem to proszę o pomoc.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morfi81    30

w tych zbiorniczkach jest azot i działa na zasadzie akumulatora hydraulicznego. Są dwie opcje: 1. uszkodzenie uszczelniaczy w tym siłowniku. 2. uszkodzenie membrany w akumulatorze i gas uciekł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacor95    2

jeżeli byłby uszkodzony uszczelniacz, to można to samemu zrobić? Po rozebraniu siłownika to zapewne gas ucieknie, chociaż pewnie już go tam nie ma.

Jak zlikwidować ta usterkę? Można jakoś to napełnić gazem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morfi81    30

jak gas uciekł to akumulator hydrauliczny jest do wymiany (ten typ nie jest naprawialny), a jak uszczelniacze w siłowniku to wymiana na nowe ( jak odkręcisz akumulator hydr. od siłownika to gas nie ucieknie jak jest dobry akumulator)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacor95    2

na razie sianokiszonkę skończyłem, więc do siana jest jeszcze trochę czasu żeby to naprawić. Na dniach zobaczę co da się z tym zrobić, może wystarczą same uszczelniacze, choć wątpię w to. Wiesz może ile taki akumulator hydrauliczny może kosztować?

Dzięki za cenne porady :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morfi81    30

nie więcej jak 500zł, ja kupiłem do tura na allegro nabitego gazem za dodatkowe 50zł (do 100 bar) spróbuj poluzować tą śrubę imbusową i zobacz czy ucieka gaz, jak jeszcze syczy to znaczy że jest gaz i wtedy to zapewne uszczelniacze (jak będziesz wymieniał uszczelniacze to najpierw odkręć akumulator hydr. i jak spuścisz olej z siłowniczka to musisz potem zalać do pełna bez powietrza i zakręcić akumulator). U mnie w New Hollandzie 544cc jest tak samo tylko dodatkowo mam zawór szybkozłącza serwisowego na dole siłownika a akumulator jest nabity na 45 bar, w nowych prasach New Hollanda (BR6090) zamiast tego siłowniczka jest regulowana gruba sprężyna. Powinieneś też sobie wyrególować szczelinę na hakach komory na ok.5-6 mm po obu stronach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacor95    2

ok zobaczę co i jak z tym jest. Dam znać jaka była usterka, najlepiej by było jeśli będą zużyte same uszczelniacza. Chociaż ten siłownik to można ręcznie bardzo łatwo rozruszać w przód i tył, nie stawia żadnego oporu wiec pewnie nie będzie tam już gazu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morfi81    30

z tyłu siłowniczka jest odpowietrznik i jak nie wywaliło tam oleju to poszedł w akumulator hydr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacor95    2

a czy przez to, że siłowniczek w ogóle nie trzyma, to mogą puszczać haki? Podczas pracy 3 razy puściły mi haki i to już przy napełnianiu komory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morfi81    30

u mnie trzymam przez kilkanaście sekund na wolnym spływie komore prasy i jeszcze ani razu haki nie puściły (może za krótko trzymałeś rozdzielacz na zamykaniu, lub to wina tego puszczającego siłowniczka)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacor95    2

Witam. Udało mi się naprawić siłownik przez zwykłe dolanie do niego oleju. Sam sie zdziwiłem, że to pomogło, bo siłownik nie miał żadnego przecieku, był bardzo suchutki a jednak pusty w środku ;) Uzupełniłem olej i teraz trzyma bardzo dobrze, dziś presowałem siano i bardzo dobrze trzyma. Obyło się bez wymiany na nowy.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Czyli udało się najniższym kosztem naprawić teraz życzyć tylko bezawaryjnej pracy dalej.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
llutek    0

Witam.Chciałbym spytać,czy gdzieś regenerują te siłowniki z akumulatorem. Oficjalnie są nienaprawialne ale mechanik z krone podpowiedział mi,że można je regenerować ale im nie wolno. Wysyłałem je do jednej firmy ale nie zrobili dobrze,był słaby i jest słaby. Przy obciązeniu ciężarem 750 kg powinien wysunąć się 3,5 cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil5421
      Witam . posiadam do sprzedania zgrabiarke krone swadro 12.50 2000r . stan b.dobry . cena 28500 do negocjacji .. Wiecej informacji prosze pisac

    • Przez pawel6200
      Pacjent joskin modulo 2 
      Przy gornej czesci silownika znajduje sie nakretka z filterkiem stalowym, z danej nakretki cieknie duzo oleju, od czego jest ta nakretka I czemu olej ucieka
      Pozdrawiam


    • Przez AgroRolnikŚląskiTeam
      Witam drogich Agrofotowiczów i Agrofotowiczki ... mam dylemat , planuję zakup prasy zmiennokomorowej ale nie zabardzo wiem jaka prasa jest najlepsza . Budżet to około 50 tyś zł +/- , siatka , rotor i noże to podstawa . Boję się pras pasowych bo najczęściej dochodzi do samozapłonu ... pasy podobno lubią pękać ... widziałem prasę lely rp  445 niby fajna prasa ale te pasy gdzieś na siebie nachodzą podczas prasowania ... widziałem też John Deere 582 jak w suchej jęczmiennej słomie ślizgał się balot w środku ... Urzekła mnie prasa Krone Vario Pack 1800 / Comprima (ale ta jest poza moim budżetem +/-80 tyś ) . Nie sugeruję się ile ta prasa miałaby robić bo 2 tyś belek na sezon to nie jest dużo ale ma ona robić głównie na usługach i musi być konkurencyjna . Może ktoś z was odpowie mi od czego zależy że niektóre prasy nawijają poza krawędź belki siatkę a niektóre nie ? 
    • Gość
      Przez Gość
      Zastanawiam się nad zakupem prasoowijarki jak w tytule. Mógłby ktoś podpowiedzieć na co zwrócić uwagę podczas zakupu. Jakie podzespoły są najbardziej awaryjne i jak sprawdzić np stan bel na sterowniku 
    • Przez Ceres96
      witam, mam zamiar kupić prasę rolujaca, która lepiej wybrać? robię tak rocznie około 500bel korzonki i z 400 słomy.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj