Skocz do zawartości
wojtf23

problem z hamulcami mtz 82

Polecane posty

wojtf23    1

Witam. Mam problem z hamulcami w moim mtz a dokładnie jak nacisnę lekko na hamulec zaraz blokuje koło i nie puszcza. Puści raz na 3 razy albo popuści jak szybko ruszę albo wrzucę wsteczny i ruszę. Problem pojawia się nie za każdym razem na dwóch kołach. Zazwyczaj blokuje prawe koło. Można to jakoś podregulować chyba że jest inna przyczyna. Czy jest ciepło czy deszczowo tak samojest.

Wiadomość z agroFakt.pl

Za mocno masz podciągnięte. Miałem dokładnie ten sam problem kilka tygodni temu. Blokowało tak mocno że musiałem wsteczny wbijać i lekko cofać żeby odblokowało. Popuściłem śruby regulacyjne tak żeby pedał brał zdecydowanie niżej i problem znikł.

wojtf23    1

Ok dzięki za pomoc new_profil_luki21tk zrobi jak przestanie padać :) a i jeszcze jedno tam są 2 śruby która to która. Jakby można było fotkę jakąś z opisem. W tedy będę wiedział dokładnie.

zbyszekbrzuze    110

z prawej strony ta blizej obudowy mostu to nozny, a ta dalwj, to reczny :)

Kolego jesli nie bedzie poprawy, to bedziesz musial sprobowac pozamieniac tarcze miedzy stronami.

seweryn20    575

Hamulce musisz ustawić równo prawy i lewy. Jeśli nie pomoże to do rozebrania mogą być zaolejone. Efekt taki sam. Jeśli są za mocno dociągnięte i się grzeją.... to samo.

Reguluj tak by mniej więcej skok pedału do momentu hamowania wynosił około 60 mm.

Ja pisałem o swoim przypadku w którym zaolejenie wyeliminowałem na wstępie gdyż miałem wszystko nowe. Mimo popuszczenia i swobodnego obracania uniesionego koła siła tarcia występowała i po przejechaniu w transporcie 9km bęben zmienił kolor na fiolet. A po naciśnięciu hamulca z zaworu przyczepy leciał dym. Ot Ci taka historyja :)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się